Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nos, fogyóztam. Elértem amit...

Nos, fogyóztam. Elértem amit akartam. Most akkor viszzahízom?

Figyelt kérdés
Lefogytam,ha mist rendesen eszek,de közben edzem is visszahízom?Mindig rosszul érzem magam amiatt,hogy eszem.Anyukám erölteti rám a kaját,ha rajtam múlna nem ennék semmit csak ilyen fogyókúrás hülyeségeket.Most akkor visszahízom? :(

2016. szept. 8. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha többletben eszel, akkor komoly esélyed van rá, ha nem, akkor semmi.

Enni kell... Ez nem evidens?

Nem tudom, a fogyókúrás hülyeségeid milyenek, én fogyáskor is rendesen eszem, rendes ételeket, csak kisebb mennyiségben, más arányban.

2016. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ne koplalva fogtál le, hanem normálisan étkeztél csak figyeltél a kalóriakeretedre akkor nem fogsz visszahízni.

Viszont ha mondjuk úgy fogytál, hogy naponta 600 kalóriát ettél (koplaltál) és most normálisan eszel akkor hízni fogsz valamennyi kilót. Szóval te tudod, hogy fogytál és mire számíthatsz

2016. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Koplalás után is csak akkor hízik vissza a delikvens, ha többletben eszik... Persze ilyenkor nehezebb.
2016. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vissza bizony!


A fogyókúrát úgy válaszd ki, hogy onnantól kb. életed végig azt az étrendet fogod követni.


1. Azért híztál meg, mert nem "rendesen ettél", hanem jóval az energia szükségleted fölött. Előbb meg kéne tanulni, mi a rendes mennyiség, mert előtte többet ettél, a fogyókúra alatt sokkal kevesebbet, és a normális étkezés egyszerűen kimaradt.


2. Egy 10-20 kg-gal könnyebb test energia felhasználása kisebb, mint a kövérebb testé. Lehet, hogy akkor pl. egy 1800 kcal diéta elég volt a szinten tartáshoz, most pedig 1600 kcal a maximum, amitől nem hízol.


3. DE! A fogyás alatt mindenképp kezd a tested tartalékolni, tehát ha mondjuk a veled azonos súlyban lévő barátnőd 1600 kcal-át ehet hízás nélkül, nálad az is inkább csak 1400 lesz, ami nagyjából megfelel egy viszonylag szigorú diétának.


Az edzés segítHET, mert növeli az energiafelhasználást, formáz, feszesít. Főleg, ha többet mozogsz, mint a diéta alatt.

De ez nem egyenlő azzal, hogy ehetsz "normálisan", vagyis úgy, mint a diéta előtt, mert kisebb tömegű tested, a lelassult anyagcseréddel szépen el kezd raktározni.


A legjobb, ha hetente egyszer-kétszer mérlegre állsz, és plusz két kilónál észbe kapsz.

Egy kiló még lehet víz, salakanyag, stb, két kiló már nem valószínű, hogy tényleges hízás nélkül összejön.

2016. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!