Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A szalonna hizlal?

A szalonna hizlal?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom hogy a saját zsírjába megsütöm jó ropogósra és rárakom törlőkendőre hogy felszívja róla a zsírt

2016. nov. 1. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriatöbblet hizlal csupán. A szalonna még az inzulint se cibálja meg.

Merőben ember- s helyzetfüggő, hogy a szalonna segít a fogyásodban vagy fordítva. Illetve leginkább mennyiségfüggő.

Nekem segítenek a zsíros ételek, pontosabban csak azokkal tudok fogyni, de ha túleszem magam belőlük, akkor akadályoznak, ez már csak ilyen. Szálkásításra és tömegelésre is jó lehet a zsír az étrendben, ez a napi bevitelen, makrókon, tápanyagokon múlik.

2016. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak ha megeszed, aztán mást nem is mozogsz.
2016. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Minden nap szalonnát eszem és még nem híztam meg.Vékony vagyok, igaz a genetikámban is benne van.
2016. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szabó Szigfrid-re keress rà,és hallgasd meg! ☺
2016. nov. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem de elég sok mindent dobott ki ha küldenél egy linket megköszönném :D
2016. nov. 2. 01:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy inkább ezerszer a zsír, mint egyszer a cukor :)

Ahogy az első is írta csak akkor hízlal, hogy ha a szalonnával több kalóriát viszel be egy nap mint amire szükséged lenne.

Grammonként 9kcal, tehát ütős cucc :) Mondjuk ha már zsír én jobban preferálom az egyszeresen vagy többszörösen telítetlen zsírokat, azok még segíthetnek is a zsírbontásban.

2016. nov. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a kcal többlet hizlal de nincs mérlegem és nem tudom lemérni ezáltal nem tudom hány kalória :/ Nyilván mértékkel eszek nem 1kilót meg azért figyelek arra mit eszek :D
2016. nov. 2. 02:14
 8/11 anonim ***** válasza:

nem.

a zsír az egyik legjobb kalória forrás.

előnytelen akkor lesz ha kényér vagy más pékárú megy mellé.

és nem kell törlőkendő,hogy felszívja.

nem eszel hozzá kenyeret,hanem jó sok zöldséget és akkor ehetsz akármennyit.

2016. nov. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Valójában kevesen tudják, de ha valaki kanállal nekikezdene zsírt zabálni, az nehezebben hízna el mint az aki ropikat, kekszeket, csokikat, édességeket és egyéb cukrokat enne.


Két dolog miatt:

- A zsíroknak és fehérjéknek nincs, vagy alig van glikémiás indexük. Míg az édességeknek és cukor tartalmú ételeknek általában hatalmas a glikémiás indexük. Így ha megeszel egy szelet csokit, vagy más édességet, akkor egy-két óra múlva csak még éhesebb leszel mint előtte. Ellenben ha mondjuk húst ennél, ez nem történik meg.

- Nem mindegyik ételt bont le ugyanúgy a szervezet. Ahhoz, hogy 100 kcal cukrot a szervezet lebontson semmilyen energiára nincs szükség, az egy az egyben felhasznosul. Ami általában csak lerakódik és hízáshoz vezet. Ha az ember viszont zsírokat vagy fehérjéket fogyaszt, akkor abból a 100 kcal-ból egy csomó elvész ahhoz, hogy a szervezet le tudja bontani az elfogyasztott ételt. De te ez miatt nem fogsz éhesebb lenni.

A legjobb persze a fehérjéket fogyasztani (jobb mint a zsírokat), mivel a fehérjéknek még jóllakást okozó hatásuk is van. Tehát ha megeszel 100 gramm csirkemellet akkor nem leszel annyira éhes mintha mondjuk 100 gramm csipszet ettél volna meg.

(Megjegyzem, hogy a zöldségekben találkató cellulóz is jóllakást okozó hatású).


Bár a végére azért hozzátenném, hogy ha zsírt szeretnél fogyasztani akkor vannak disznózsírnál egészségesebb zsírok is...

2016. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ez mind szép és jó de köze nem igen van a kérdésemhez :D
2016. nov. 3. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!