Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámolás?

Kalóriaszámolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 hónapja kezdtem kalóriaszámolással a diétát, figyelve a megfelelő mennyiségű zsír, szénhidrát, és fehérje bevitelemet.

Valamit nem értek, és remélem lesz aki segít.

Nos. A napi kalóriakeretem 1200 kcal. Minden nap eljárok konditerembe ahol átlagosan 600 kalóriát égetek el.

A "mit sportoltál" rovatba be szoktam írni 500 kalória égetést ( mindig kevesebbet írok be) Estére amikor lezárom, látom, hogy nem 1200 hanem 1800 kalóriát ettem.. A rendszer azt írja, hogy még ehettem volna vagyis nem léptem túl a napi kalóriakeretemet, és nem léptem túl a szénhidrát, zsír keretemet sem.. De mégis 600 kalóriával többet ettem.. Ez gond? Igaz, fogytam majdnem 4 kilót, de ezt betudom annak, hogy nagy súlyból kell fogyni így ez könnyen ment. De későbbiekben nem lesz gond így?

44/N


2016. nov. 10. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

A kcal számolás egy hülyeség...

A makro tápanyagokat kell megfelelő arányban fogyasztani és szénhidráton csökkenteni/növelni annak függvényében, hogyan alakul a sullyunk...

Nem tudod, mennyi lcalt égetsz el sport tevékenység közben... rengeteg mindentől függ, teljes hülyeség ezt számolgatni... tököm ki vag ezzel a kcal bázissal vagy mi annak a hülye oldalnak a neve...

[link]

2016. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy hülyeség vagy sem. Feltettem egy normális kérdést, miért nem lehet arra normálisan válaszolni? Csak megjegyzem. Eddig fogytam a kalóriaszámolással 22 kilót. De leálltam vele, és 1 hónapja újra kezdtem. Nem híztam vissza, csak éppen van még rajtam 15 kiló felesleg.. Szóval a kérdésemre várom a választ.
2016. nov. 10. 09:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Szóval 1200at ehetnél de sportolsz és általába 1800at eszel? Vagy nem értem. Tök mind1, hogy:


eszel 1200 kcalt és nem sportolsz így mondjuk 1800 a napi égetésed, ez 600 kcal deficit


eszel 1800 kcalt de 600at elégetsz sporttal , így 1800 + 600 a kcal égetésed, ezis 600 kcal deficit


eszel 2400 kcalt, de 1200at elégetsz sporttal, így 1800 az alap+ 1200 a sport, így is 600 a kcal deficit.


Random számolásom alapja, hogy mondjuk minden sport nélkül 1800 az alap égetésed.

2016. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
És ez persze nem változik soha, hidegben melegben, esőben szélben, lázasan, lenyugodva, mindig 1800kcalt égetsz... mert kcal bázis megmondta...
2016. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség a számolás, de természetesen nem tudhatjuk, mennyit égetünk el sporttal vagy alapból. Viszont rendszeres mozgásnál kitapasztalható, hogy mi mennyivel fogyunk. A számolás az csak egy eszköz, nem diéta és önmagában nem fogy az ember, ha nincs deficitben, ha számol, ha nem.

Én is számolok, hogy tudjam, túleszem-e magam, van egy sejtésem, hogy mennyi a kalóriaigényem (semmi köze nincs a kalóriabázis tippjéhez, szerencsére, az iszonyú kevés lenne, így is mozognom kell nemcsak minimálisat). Informatív is egy ideig számolni. Egész életemben nem fogok, az nem embernek való.


Nos. Ha 1200 kcal a kereted s beírsz 500 kcalt (azt szokták mondani, hogy 70% lehet a reális, minden ilyen oldal hajlamos túlbecsülni az aktivitást. ugyanez van az alap aktivitás megadásánál, egy mérsékelten aktív embernek azt szokták ajánlani, hogy ülőmunkát írjon be. persze tuti van, aki többet éget az ilyesmivel, ez nagyon sok tényezőn múlik), akkor 1700 kcal jön ki, 1800-ra nekem azt írja ilyenkor, hogy 100 pluszban vagyok, ahogy kell. Néha egyeseknél bugos a számoknál az oldal, de ehhez nem értek, nekem évek óta jó és amúgy sem érdekel, mit mond, annyit eszem, amennyit kell, hogy ne éhezzek.


Nagy súlyból sem mindig könnyű fogyni, de persze általában könnyebb. Nagy súlynál nem ennék 1200-at alapból, de mozgással 1700 már nem hangzik olyan rosszul, sokan már jól bírják az ilyesmit. A fehérjét picit keveslem (megnéztem, mi van ilyen számnál fogyókúrás százalékozással, 60 gramm... én inkább 1,5-2 g/nettó ttkg-ot használnék, de annyira persze nem vészes ez se. csak buta dolog a százalékozás, nem a kalóriakerettől függ az ember fehérjeigénye).

2016. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"És ez persze nem változik soha, hidegben melegben, esőben szélben, lázasan, lenyugodva, mindig 1800kcalt égetsz... mert kcal bázis megmondta..."


Betegség, lázasan más, nyílván kevesebbet égetsz, mert kb egész nap fekszel. Csak mondtam egy adatot, ezt ki lehet tapasztalni, hogy kb mennyit éget az ember. Hideg, meleg, eső, szél, semmit nem befolyásol a dolgon, az ember annyira van felöltözve, amilyen az időjárás,de a nap folyamán kb folyamatosan szobahőmérsékletű helyen van (22-24 fok).

2016. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván átlagot tapasztal ki az ember. Az eső, szél jóformán semmi, a tél vagy nyár sem, mert nem vagyunk kint álló nap. Aki igen, annál bizonyára van némi különbség. Nem lehet olyan óriási, mivel egyrészt felöltözünk, másrészt így is, úgy is rengeteg hőt termelünk belső folyamatainkkal, nyáron pont hogy probléma lehet ez.

Egy rendes fogyáskor elég nagy a deficit ahhoz, hogy így is, úgy is fogyjon az ember. Ha durván lelassul, akkor lehet módosítani, ahogy akkor is célszerű, ha éhezik az ember. Én sem követek vakon számokat, figyelek a szervezetem jelzéseire (ez néha nem jó, mert ő azt jelzi, hogy egyek sokat, lehetőleg többletben, van egyfajta küzdelem :D de ha tudom, nekem kb. mennyi kell, akkor nem engedek neki minden kósza kis érzetre).

2016. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!