Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Rendszeresen túllépem a...

Rendszeresen túllépem a zsírbevitelt makróba. A CH viszont elég alacsony szokott lenni. Ennek lehetnek következményei? A zsír valóban nem raktározódik annyira?

Figyelt kérdés
A fehérjebevitelt is túllépem szerencsére. :)
2017. jan. 5. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem a zsír nem mindig raktározodik
2017. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A kalória számít a legtöbbet s előnyösebb az inzulinválasz nélküli, laktatóbb zsír.

Bármi elraktározódik, ha többlet van, a fehérje is.

Simán el lehet alapvetően zsírra alapozó étrenden is hízni, csak a legtöbb embernek nagyon nehéz.


Kis kalóriakeretnél természetesen a zsírra is vigyázni kell, már ha ez nem automatikus.


Mondj konkrét számokat, az alacsony ch kinek 150 gramm, kinek 20, a túllépés lehet 5 gramm s lehet 100... Nem mindegy.

2017. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Még valami. A fehérje túllépése nagyon alacsony ch mellett elég baj (máskor is, de ahhoz NAGYON túl kell lépni, ami keveseknek jön össze). Bár nem hiszem, hogy annyira alacsonyra mentél, bár ki tudja?
2017. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Valóban. Elsősorban magas CH bevitellel kombinálva raktározódik (a magas inzulinszint végett). De azért ha rendszeresen jelentősen túlléped a kalóriaszükségletedet, az azért nem múlik el következmények nélkül.
2017. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1200kcal-t eszek, vagyis inkább 1200-1400-at.

Már fogytam 20kg-ot, az utolsó 5 nehezen megy, mert ugye itt volt a karácsony stb.


100-130 szénhidrátnál nem szoktam többet enni/ nap, de van, hogy csak 80-at, attól függ hogy jön ki. (A keret elvileg 150g lenne)

A zsír keretem elvileg 40g de van, hogy 60g-ra is kijön egy napi.

Fehérje keretem 60g, de azt mindig teljesítem, sőt. De azért azt annyira sokkal nem szoktam túllépni, ott a 80 az már extrém.


Eddig úgy gondoltam nem baj ha a CH rovására a zsír több, de kezdek elbizonytalanodni.

2017. jan. 5. 14:49
 6/16 anonim ***** válasza:

Vegan kömyvek:

80/10/10

Kína tanulmány


Sport kajás könyvek:

Harcosok étrendje

Anita Bean modern sporttáplálkozás


Mai gyúrós gyerekek bibliája:

Sárga kapszula

Powerbuilder


Olvasd el mindet, akkor lesz némi kicsi fogalmad a táplálkozásról, persze mindben vannak ellentmondásos dolgok de mindben vannak nagyon nagyon hasznos infók a szervezet működéséről nagyon egyszerűen fogalmazva...

Ha elolvasod őket el fogod tudni dönteni magadnak, mit miért és hogyan... és az indokod is szilárd alapú lesz... vagy hallgathatsz gyk-n okoskodókra de attól te okosabb nem leszel, max valami magát táplálkozás gurunak tartó félőrült gyárimunkás troll, meggyőz a saját egészségtelen életviteléről amit ő zseniálisnak tart...

2017. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Írok egy példát...


Itt kezdtem én is gyk-n 5 éve 135kg os dagadék ként... sport mozgás rovatban sárga kapszula című ebookkal... fogytam is vele 40kg-ot... csak épp egészségesnek nem éreztem magam...

Akkor jött a harcosok étrendje... azzal jobban éreztem magam, főleg mivel rengeteg hasznos infót ad arról, milyen kaját mivel érdemes párosítani, milyen kajába milyen vitaminok, nyomelemek, stb vannak azokat, hogyan kell társítani stb

Rájöttem, hogy ez engem érdekel, ezért mentem táplálkozástudományi szakra...

A 80/10/10 ben ez le is van írva emberi nyelven:

A szénhidráttól és inzulintól retteg itt mindenki.. hogy miért? Mert nem ezt tanulják és csak neten összeszedett fél információkkal rendelkeznek...

Ha szénhidrátot eszel, azt a szervezeted glükózzá alakítja, ez a vércukor...

Ha a hasnyálmirigyed érzékeli a glükózt, termel hozzá inzulint.. az inzulin megkeresi a vérben a cukrot, hozzá kapcsolódik, a sejteken pedig vannak inzulin receptorok, amik elkapják az inzulint és így kerül a sejtbe a szénhidrát...

Alapjáraton minden elfogyasztott szénhidrátot képes elégetni a szervezeted... ha épp nem kell izom munkára, akkpr hőt termel belőle...

Egyetlen egy esetben nem ég el, ha a sejtek el vannak tömítve zsírral...

Akkor az inzulin receptorok nem képesek bevinni a szénhidrátot... emiatt egyre több lesz a vérben... minél több halmozódik fel, szegény hasnyálmirogy annál több inzulink képtelen termelni... de előbb utóbb elfárad... akkor lép be a szerepbe a mellékvese és az adrenalin... na és mikor az is elfárad, akkor jönnek a civilizációs betegségek...

Úgyhogy gratulálok minden magas zsír diétás hülyegyereknek... 10-20 év múlva találkoztok anyukámmal a kórházban (vagy előbb ugye kinek meddig bírja a szervezete)...


A másik mumus a glikémiás index... ez is fél info... glikémiás index és glikémiás terhelés nem ugyan az...

[link]


Itt elég érthetően kifejtik...

2017. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De az orvosok elvileg ismerik az élettant:


https://www.youtube.com/watch?v=QWoo6Kifb98

2017. jan. 6. 09:54
 9/16 anonim ***** válasza:

Ót a vifeóban nem nevezném orvosnak... orvos a anyukám pl...

Orvos szó az orvosságból ered, nekik az az érdekük, hogy te beteg legyél és kezelhessenek orvossáhokkal...

Az úriember a videóban egy Gyógyíto... na én is ilyen szeretnék majd lenni ha meglesz a diplomám valaha.

2017. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Uhh bocs szar a netem, és youtub most hozta be mobilon amit linkeltél, elsőre kapásból a saját régebbi linkemet töltötte be és azt hittem értelmeset linkeltél...

Eleve hogy vehetsh készpénznek bármit, ami femcafe...

Nők lapja basszus...

Itt az én videóm amire elősször hittem, hogy azt linkeled... :D

[link]

2017. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!