Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mitől emelkedik a súlyom?

Mitől emelkedik a súlyom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 28 éves nő vagyok, decemberben kezdtem életmódváltásba, 94 kilóról indultam, sikerült múlt hétre elérnem, hogy 90 kiló alá kerüljek. Heti 4-5 napot edzek, intervall kardio es saját testsúlyos edzéseket is végzem, illetve nagyon tudatosan étkezem, ügyelve a kalória bevitelre és a makró tápanyagokra egyaránt. Úgy tűnt, jó úton haladok, büszke is voltam magamra, de miután sikerült 89,7 kg-ig eljutnom, napról napra elkezdett nőni a súlyom, és most újra 91 kilogramm vagyok. Tartottam az ètrendet, a mozgást, mindent, így ezt most nem igazán értem, és nehezen tudnom feldolgozni. Nem akarom feladni, de ez most jelentősen visszavetett a lelkesedesembol. Van erre valami reális magyarázat? Ez tényleges hízásnak tekinthető, vagy esetleges vízvisszatartásból eredő súlytöbblet? Ha így van, mit tehetek ellene? Hagyjam a fenébe, vagy változtassak valamin?

Nagyon szépen köszönöm, ha segítetek egy elkeseredett dagadéknak :D


2017. jan. 13. 07:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

nem akarom elvenni a lelkesedesed, de 4 kilo az semmi ekkora tulsulynal. Nem indult be meg rendesen a fogyas, valoszinuleg a viz es a glikogen ugral ide-oda.


Csokkentsd a bevitelt, kabe 300-500 kaloriaval es nezd meg mi tortenik.


Ja es ne meregesd magad minden nap, heti egyszer, ugyanabban az idopontban valo meresnek van ertelme, mondjuk minden vasarnap reggel felkeles utan.


Heti 1 kilo fogyas legyen a cel, az elejen az nem lesz nehez, a vegen pedig fel kiloert is meg fogsz kuzdeni.


Ne add fel, az elejen vagy az utnak, jol csinalod csak neha valtoztatni kell. Figyeld a tested es tanuld meg mire hogyan reagal.


Ekkora tulsulytol stabilan megszabadulni tobb eves! program.

2017. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha túl alacsony kalóriamennyiséggel fogytál eddig, akkor valószínüleg átállt a szervezeted a raktározásra.
2017. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ja, akkor magyarán még ne örüljek, mert nem is fogytam? Ez remek hír.

Én türelmes vagyok, ha lassan megy, lassan megy. Csak legalább javuló tendenciát lássak. Teljesen jól megvagyok én a heti 0,5-1 kiló közötti fogyással, sőt, arra is fel vagyok készülve, hogy stagnálás is lesz. De a kutya rúgja meg, legalább lefelé vagy semerre! :(

Azért azt nem gondolom, hogy évekre van szükségem ahhoz, hogy lefogyjak, de nyilván reálisan látom a helyzetet, és nem azt várom én, hogy holnapután legyek hatvan kiló...

2017. jan. 13. 07:42
 4/20 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne add fel,legyél türelmes!

Megkérdezhetem miket eszel nagy vonalakban és,hogy mennyi ch-t mennyi fehérjét egy nap? Privátban is válaszolhatsz ha gondolod.

Én egy éve váltottam életmódot, 76 kg-ról mentem le fél év alatt 52 kg-ra.

De az elején nekem is volt egy olyan,hogy egyik héten 72.8 voltam majd kövi héten 73.4...azt hittem megbolondulok...majd rákövetkező hétre 72.1 lettem.

Szóval valamiféle vízvisszatartás lehetett.

Én nekem az vált be,hogy 2 hetente mértem magam (kb 1 néha 1.5 kg ment le) és fontos,hogy mensi környékén a mérleg közelébe se menj mert "sokkal" többet mutathat.

2017. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez az "atallt a szervezeted raktarozasra" marhasag. Az o szervezete mar regen atallt raktarozasra, kulonben nem lenne 94 kilo.


A stabil kaloriadeficit hosszu tavon MINDIG fogyashoz vezet, ez fizika, semmibol nincs energia, a szervezet meg azzal mukodik.


Kerdezo: ne ess ketsegbe, meg nagyon az elejen vagy, siman belefer hogy akar visszafele is mozdul a sulyod, ez nem egy egzakt dolog.


A fogyason az atlagember azt erti hogy kevesebb a sulya, de az valojaban sulyvesztes, ami lehet vizbol, glikogenbol, izomszovetbol es zsirszovetbol. Valojaban az lenne a cel hogy a zsirszovet aranya csokkenjen. Attol viszont a szervezet nem akar megszabadulni csak ha nagyon muszaj neki, elobb kitolja a vizet es elhasznalja a glikogent, sot az izmot is elkezdi fogyasztani. Ezert erdemes sportolni, hogy legalabb az izomvesztest megakadalyozzuk amennyire tudjuk, es persze noveljuk a kaloriafelhasznalast.


Mennyit kaloriat viszel be egy nap?


Az eveket azert irtam mert 30-40 kilotol nem egyszerre szabadul meg az ember, nem is erdemes gyorsan csinalni, mert a vegen ott lesz a nehany szammal nagyobb borod, amit csak muteti uton tudsz eltavolitani.


En ugy csinalnam, hogy lemennek 15 kilonkent szep lassan, heti fel-egy kilos utemben, aztan tartanek egy kis szunetet, nehany hetet. Aztan fokytatnam.

2017. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Csináld az étrended, NE állj mérlegre csak 2hetente 1* ugyanabban az időben és az akkor mért súly alapján változtass az étrendeden... a naponta méregetés egy önkínzás... főleg annak akinek motiváció kell.. ott a tükör, nézegesd azt.

Amúgy milyen étrendet követsz?

2017. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató válaszokat :D

Leírom példának a tegnapi kajáimat..bár talán nem a legjobb példa, mert valami miatt nagyon étvágytalan voltam, és nehezen tudtam enni. (Furcsa ez egyébként azok után, hogy mekkora zabagép voltam, hogy most meg néha pont az ellenkezője okoz gondot)

Tehát:

Reggelire tegnap ettem egy szelet tk rozskenyeret, egy vékony szelet sonkával, egy közepes paradicsomot, néhány karika kígyóubit

Reggeli után kb két órával ittam egy tejeskávét, eritrittel édesítettem.

Ebédre egy tányér zöldséglevest ettem, majd párolt csirkemellet 100 gramm basmati rizzsel.

Délután többnyire szoktam enni valami zöldséget még, merthogy egyébként sajnos a gyümölcsök nekem nem csúsznak, úgyhogy szívesebben eszem egy kis karalábét például, répát. Tegnap viszont ez elmaradt. Nem direkt, egyszerűen elfelejtettem enni :D

Vacsorára ettem még egy kis csirkét, viszont már nem rizzsel, hanem csak egy ubival.


Általában egyébként már a reggeli és ebéd eltelít, és a délutáni evészetek már kínkeservvel jönnek össze. Nálam ez a napi 5x étkezés halál. Azelőtt napi egyszer ettem, csak gyakorlatilag folyamatosan rágtam valamit.


Kalóriabázist használok egyébként, és 2019-re számolta ki a napi szükségletem, 1300-1500 között szoktam enni. (Ha sportolok, akkor 1500, vagy kicsivel fölötte, ha nem, akkor 1300-1400 között) Szénhidrátot max 150 grammra írja, de annyit nem szoktam enni. Egyszerűen már nem is kívánom a szénhidrátos kajákat, így csak max a rizsből, meg a zöldségekből jön össze valamennyi.

Zsírt max 36 g-ra írja, azt sose lépem túl, sőt, bőven alatta szoktam lenni.

A fehérjét pedig mindig átlépem. Ez nem tudom, baj-e. De valahogy a húst azt rettenetesen kívánom.

2017. jan. 13. 08:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Az étrendeddel nincs baj,fogyni fogsz csak légy türelemmel és ne mérd magad 2 hétnél gyakrabban.
2017. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Tudom, az állandó mérlegre ugrálást beteges szinten tudom nyomni, ez tény. Igyekszem megfogadni a tanácsokat, és talán felrakatom azt a mérleget valami magas polcra a párommal, ahonnan nem érem el :D
2017. jan. 13. 08:39
 10/20 anonim ***** válasza:

" Nálam ez a napi 5x étkezés halál"


Akkor hagyd a fenebe, egyel napi haromszor. Hulyeseg a napi 5x kajalas, semmi elonye nincs.

2017. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!