Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mitől stagnálhat a súlyom?...

Mitől stagnálhat a súlyom? Van köze ahhoz, hogy székletem sincs? A szervezet hozzászokhat a kevesebb kalóriához?

Figyelt kérdés

Életmódot váltottam, és közben a kalóriákat is számolom.

Lehet az a kevés? Szerencsére nem is kívánok többet.

kb. 1200kcalt eszek, előfordulhat, hogy ehhez szokott hozzá a szervezetem?

Már április óta megy az életmódváltás, kezdetben volt kilengés, de kb. 1 hónapja teljesen becsületesen csinálom.


Nem az van, hogy kevés a súlyfeleslegem és azért nem megy le... Még legalább 16kg-nak kellene lemennie, de 1,5 hete teljesen ugyanazt mutatja a mérleg, kezd elmenni a motivációm.

Ja, és sportolok is.


2016. júl. 5. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Miből viszed be az 1200 kcal-t? kor,súly,magasság? sport mi és mennyi?
2016. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1.5 hét az szinte semmi. Van hogy egy hónapra is megáll a fogyás. Az viszont baj, hogy nem sz@rsz. Biztos jele, hogy belassult az anyagcseréd. Egyél több rostot és figyelj a folyadékpótlásra! Ha így sincs kula,akkor néhány napra emeld a szénhidrátbevitelt!
2016. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Reggeli valami szénhidrát sajttal, puffasztott rizset szoktam, mert azt nagyon szeretem, ebédre ami van, ha krumplis vagy más kevésbé értékes szénhidrátból áll, akkor igyekszek mértékkel fogyasztani, mert pont az a lényeg, hogy nem diétázni akarok, hanem élhetően megtanulni mértéket tartani stb.


Uzsi gyümi, tízórai gyakran kimarad, nagyon nem vagyok éhes olyankor, ha igen, akkor gyümi,


vacsira pedig fehérje, semmi szénhidrát. Túró, cukortalan joghurt, kefir, sajt stb.


Napi 30-40 perc bicikli.


93-ról indultam, 85 vagyok, 172cm 24 éves.

A cél 68kg egyenlőre, aztán meglátjuk.

A hízásom előtt annyi voltam, és úgy szerettem magamat.

2016. júl. 5. 10:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha este joghurtot eszel (amiben több a szénhidrát, mint a fehérje, de főleg víz), akkor nem tudom, mikor viszel be fehérjét... Oké, a reggeliben van, az ebéd ismeretlen... Lehet, hogy nem eszel rosszul, de kevés az infó.


A test kicsit be tudja lassítani az anyagcserét koplaláskor, de neked ez bizonyára nem koplalás, ha az lenne, akkor is fogynál, mert maradna deficit elég.

De ahogy írták, pár hét stagnálás teljesen normális, sokakkal előfordul. Akármi lehet, több vizet tartasz vissza vagy efféle. 1-2 hát fogyást lazán elfed az ilyesmi, a testsúly ingadozik.

2016. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ennyi stagnálás normális, csak azon lepődtem meg, hogy ennyire hamar - ilyen kevés leadott kiló mellett - következett be.


Igazából cukormentes joghurtot eszem ahogy írtam, most néztem meg, magasan a fehérje benne a legtöbb.

Meg ott a sajt és a kefir... :) Nem kell kiemelni azt az egyetlent amibe bele lehet kötni, de ne értsd félre, köszönöm a válaszodat!


Az ebéd például ma zablisztes túrós tésztából készült pizza volt.


Tegnap például rizs tejfölös csirkemellel, káposztasalival. Ha épp dinsztelt újkrumpli van ebédre akkor abból is eszek, de mértékkel.

2016. júl. 5. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs szekleted, rohad a beledben a kaja, hosszu tavon rakhoz vezethet..


Reggelire egyel zabkasat. Az meghozza egy ido utan.


Valamint egyel tobb zoldseget, teljes kiorlesu gabonat.


16 Kilo felesleg orult sok, ugye csak viccbol irtad hogy keves..??!

2016. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem látom, hogy ilyet írtam volna bárhol. Természetesen szerintem nem kevés a 16kg felesleg, esetleg azt érthetted félre, hogy kevés ment le ahhoz képest, hogy máris stagnálás van. Vagyis szerintem.
2016. júl. 16. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!