Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1500 kalóriával fogok...

Napi 1500 kalóriával fogok fogyni?

Figyelt kérdés

98 kiló vagyok és 173cm.

Igaz még csak most kezdem, de jó lesz így egyáltalán, ha próbálom betartani a napi 1500 kalóriát? Úgy tudom ekkora súlynál, hamarabb beindul a fogyás. Ez igaz?

A mozgással hadi lábon állok. Mondhatnék kifogásokat, utálok mozogni :( (Talán ha itt a jó idő, meg jön a kedvem. először kis sétára, aztán remélem a futás is nem okoz majd ekkora erőfeszítést)

Mondanom sem kell, többszöri próbálkozásom. de tényleg szeretném betartani.

Tanácsokat szívesen fogadok, bunkó beszólások kerüljenek.

Köszönöm


2017. febr. 3. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Korod? Nemed?
2017. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lány vagyok és 22 éves
2017. febr. 3. 15:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz. 1800-al is közel biztosra mondanám...
2017. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mozgás nélkül is?
2017. febr. 3. 15:26
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Nőknek 1200-at szoktak javasolni, de mivel ilyen adatokkal meg lehet próbálni az 1500-at. Lehet fogyni mozgás nélkül is, de jobb lenne edzeni kicsit.
2017. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

#5 BS!! 1200 a minimum de azt 155cm-es nőknek sem javasolják, hanem náluk is aza minimum, jelentős súlytöblettel és átlag feletti magassággal senki sem javasol 1200-at senkinek.

A kérdező mozgás nélkül is fog fogyni egy darabig 1500-zal és simán meg próbálhatja az 1800-at is max csökkenti amíg nem áll be a kívánt tempó..

2017. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni. Én soha nem voltam közel sem olyan nehéz, mint te, a magasságom is kevesebb, én 2000 kcallal mozgás és valamirevaló izom nélkül fogytam (lassan, de élvezettel :)). Bizonyára az átlagosnál gyorsabb az anyagcserém. Nem sokkal, mert 70 kg alatt már megállt a fogyás. Képtelen voltam ennél kevesebbet enni remek étrend mellett is, éheztem volna úgy. De van, akinek a te súlyoddal megy az 1500 kcal. Ha nem fogysz túl gyorsan s nem gyengülsz el s beviszed, amit kell, akkor alkalmazhatod ezt a kisebb kalóriamennyiséget, mozgás nélkül ez talán még nem koplalás, de ez emberfüggő. Remélhetőleg érezni fogod, ha az.

Bár ha 1500-zal kezded, nem lesz hova csökkentened, muszáj leszel edzeni, egyre többet...


Szinte teljesen kizárt dolognak tartom (s amúgysem értem, miért vannak kivételek), hogy a te számaiddal 1500 kcallal ne fogyj tempósan...


Mozogni persze kell az egészséghez, én is nagyon bántam, hogy anno nem jött össze, de valahogy nem. Vannak ilyen korszakok, sajna. Bár nálam séta mindig van, alap, csak néha nagyon kevés. Most pl. napok óta nem voltam kint, pocsék idő volt s későn keltem. Hiányzik a mozgás, kell. Kezdd el, jó eséllyel rászoksz.

2017. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Mozgás nélkül nem megy ! Mozgáson nem kell semmiféle megerőltető edzést érteni, tökéletesen megfelelő kezdetben a napi 5-10 km séta (nem futás !!), esetleg 5-10 kg súllyal megtöltött hátizsákkal. Otthon pedig 1 óra talajtorna. Étkezésnél az 1500 kalória naponta elegendő lehet, ami legkönnyebb úgy betartani, hogy kisebb energiatartalmú, de nagy tömegű (térfogatú) ételeket fogyasztasz, pl. főtt cékla, általában káposztafélék, savanyúkáposzta, amik magas rosttartalmuk miatt megfelelő bélmozgást is biztosítanak és kellő teltségérzetet. Minél több napi programot tervezel és nem hagysz magadnak unalmas órákat, amit evéssel töltesz.

Megjegyzés: mozgás nélkül azért nem megy, mert a zsírszövet vérerekkel rosszul ellátott, márpedig a zsírsejtekben levő zsír csak akkor ég el, ha a vér megfelelő mennyiségű oxigént tud a zsírsejtekhez szállítani. Ez tehát úgy biztosítható, ha a fokozott mozgás mellett jobban dolgozó szív több vért pumpál a zsírszövetbe is. Mozgás hiányában a vérerekkel jobban ellátott szövetekben használódik fel az oxigén és a táplálékkal bevitt kalória és közben a vércukor szint is képes elég alacsony szintre csökkenni, előidézve egy éhségérzetet, miközben a zsírraktárakban rengeteg energia raktározódik.

2017. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mozgas nelkül is lehet fogyni, csak a kcal deficit szamit.
2017. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy lány. Ne akarjátok már halálra éheztetni. Igen, fogsz fogyni 1500-al, de türelemmel.
2017. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!