Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem kivánok napi 800 kalóriánál többet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami magas, 153 cm, emellé 37 kg. Tudom...sovány... A BMI szerint. A nyáron olyan 39 körül voltam, aztán apró szabályokat hoztam csak be, nem mondanám azért egészségesnek az étkezésem. Hasi tájon vam zsirfeleslegem, amiatt csinálom az egészet, mert az nagyon zavar. Beregisztráltam egy oldalra (kalóriabázis.hu), mert,hogy milyen jó, hogy egész nap számolja itt nekem a kalóriát :D . ÉS csak azt látom,hogy hiába erőlködöm, nem tudom kihozni, az 1200, sőt az 1000 napit sem, de nem vagyok éhes meg nem koplalok, egyszerűen nem kivánok többet. Nagyon félek, hogy a szervezetem raktározó üzemmódba kapcsol(t), vagy valami, mert egyszerűen tényleg nem kivánok többet enni, de nem akarok elhizni :(. 15 éves vagyok egyébként (le lehet hurrogni, hogy mit foglalkozom ezzel, azt pedig énis tudom,hogy nm értek hozzá), viszont leálltam a növéssel (voltunk endokrinológiai vizsgálaton), nemtudom, ez most változtat-e valamin :D . Lehetséges,hogy más oka van annak,hogy nem kivánok többet enni? Segitsetek, kérlek!(bocsi a rövid "i"-k miatt, angol billentyűzetről irok :D )

2017. febr. 11. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
153 centihez 37 kiló kevés. Legalább egy 6-7 kilót kellene "híznod". Azért látod magad kövérnek, mert zsíros vagy. Izmosodnod kell. Kezdj valamilyen sportba, kezd el normálisan, egészségesen enni, kalóriatöbbletben!. Azt pedig egyszerűen nem tudom elhinni, hogy 800 kalóriát eszel. Lehet rosszul méred. Nekem csak a reggeli 600 kalória, bár én 70 kiló vagyok. Mit szoktál enni? Az is lehet hogy rossz kajákat eszel. A te súlyoddal is meg kellene lennie az 1500 kalóriának naponta..
2017. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Krisz85 ***** válasza:
100%

két bombabiztos tipp:


kezd multivtamin csomagot, vagy B vitamint szedni

- kezdj el súlyzós edzést és mozogj sokat, ha ettől nem leszel éhes, akkor semmitől, viszont ha így sem segít akkor irány a doki.... sajnos...

2017. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyél étcsokit, olajos magvakat, aszalt gyümiket, kókuszos és csokis tk kekszeket, ezeket nasizd.
2017. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

ha naponta megpróbálod 20 kalóriával növelni az étrended, az segíthet:) de nem mindegy mit eszel egész nap, mert ha csak uborkát rágcsálsz akkor persze, hogy nem jön össze a 800 kalória. bár szerintem nem csak zöldségen élsz:)

viszont az a 20 kalória lehet bármi: egy kocka csoki, pár darab cukorka, vagy éppen egy gyümölcs, akármi, csak tápláló legyen

kitartás, és sok sikert!:)

2017. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hogyha 20 kalóriával növelem, akkor nem lesz jojo? Mert akkor nagyon köszönöm! :)

Ami a sportot illeti, minden nap szoktam itthon, kb fél-1 órányit (tudom nem valami sok ) suliban focira járok, csak most a hideg miatt egy ideje elmaradtak az edzések, ezért próbálom ezt itthon pótolni. Ezen kivűl most az osztlyommal fogunk járni heti egyszer ilyen társastáncra. Ha jön a jó idő, akkor a suliba is biciklivel fogok menni (13 km-re van tőlünk). Valamit még sportoljak mellé esetleg?

2017. febr. 11. 21:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként általában ilyesmi az étrendem:

reggelire általában zabkását készitek, de egy adagot is csak két nap alatt eszem meg. Ebédig néha viszek magammal narancsot/almát/répát a suliba,de van,hogy egyáltalán semmit. Aztán ebédre azt eszem, ami menzakaja van (ez nyilván nem a legegészségesebb :D ),utána délután még alma, vagy más gyümölcs, de az a baj,hogy délután már nemis merek enni sokat, mert általában keléskor még teljesen lapos a hasam, aztán kb megiszom két pohár vizet és már domborodik is :D, ha meg este még nagyon beeszem, van,hogy még másnap reggel is olyan. Ez a lelassult anyagcsere miatt lenne, vagy ez igy ok? :D Igazából nemis maga a hasi zsirom sok,hanem ez zavar,hogy bármit eszem, máris domborodik.

2017. febr. 11. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja az anyagcserédnek, a fejecskédben vannak nagyon nagy problémák. Ha te délután nem mersz enni, és szerinted 2 pohár víztől dudorodik a hasad, valamint a kóros soványságod mellett jojótól félsz, akkor ez anorexia.

Azért nem kívánsz többet, mert rettegsz a hízástól.

És azért álltál meg a növésben, mert nem eszel. Egészen pontosan fogalmazva éhezel. Nem endokrinológushoz kellene menni, hanem pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Ez erősen anorexiagyanú, üzenem a szüleidnek.

Csak azt nem értem, egy szülő hogy nézheti végig, hogy a gyereke idáig eljut...

2017. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a beleknek van egy ilyen szokása, hogy ha van bennük kaja, domborodnak. Mi ezzel a baj? Nekem a reggelhez képest estére 1 vagy 2 lyukkal kell kijjebb csatolnom az övemet, pedig nincs súlyproblémám, az emésztésem is rendben van, nem eszem hatalmas adag kajákat, izom is van a hasamon. Nincs kedvem egész nap behúzni vagy megfeszíteni a hasamat, annyira nem izgat. Amúgy minél vékonyabb valaki, annál jobban látszik, ha rendesen evett.

Ha pedig lassú az emésztésed, igyál gyógyteákat és egyél kevesebb lisztes kaját és krumplit, helyette több zöldséget és gyümölcsöt, és persze kell normális mennyiségű fehérje és zsiradék is minden nap.

Az előzőnek igaza van, kissé ráparáztál erre. Ha valaki kövér, annak reggel sem lapos a hasa. +20 kalóriától hogy lenne jojózás? Délután, sőt este is kellene enned, és meglenne az 1200 kalória, bár sport és mozgás mellett még több is kellhet.

2017. febr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen,az biztos is, hogy ráparáztamde annyra megijedtem,hogyha most normálisabb mennyiségűt próbálok enni,akkor a szervezetem szépen raktározza a zsirt, pocakra. Sajnos, már egész nap csak ebből állok ki, folyton oldalról nézegetem a tükörben, meg azon agyalok,hogy jól ettem-e :/ .
2017. febr. 12. 07:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szólj szüleidnek..
2017. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!