Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyni fogok, ha nem csinálom...

Fogyni fogok, ha nem csinálom elég "komolyan"?

Figyelt kérdés

Egyetemi hallgató vagyok, mindig is küzdöttem 10-15 kiló súlyfelesleggel. Volt egy időszak, amikor nagyon bekattant az agyam, és éheztettem magam, úgy fogytam, de az tarthatatlan volt, persze amint abbahagytam vissza is jött és tudom, hogy az nagyon helytelen volt.

Manapság elkezdtem konditerembe járni, próbálok heti 4X eljutni, ott kardiózni. Találtam egy 8 hetes kezdő futóprogramot, azt csinálom, plusz biciklizni szoktam utána.

Amire odafigyelek még, hogyha lehet gyalog járok, amit 30 perces sétával el tudok érni, oda gyalog megyek. Rászánom az időt.

Ami kritikus (mert mozogni szeretek), az az étkezés. Megpróbálok köretnek több zöldséget enni, de nem szeretem őket. :-D de mégis próbálom becsempészni az étrendembe. Ezen kívül napi 1 valamilyen gyümi, tudom, semmire nem elég, főleg nem vitaminpótpásra, csak a rosttartalma és édességpótlóként eszem(nagyon édesszájú vagyok). Sajnos mindemellett eszek azért néha egy egy cukros ételt, vagy fehér lisztes tésztát, kenyeret.

Ha tartós fogyást szeretnék, jó úton járok, mint hétköznapi ember, hogy nem csak salátából és csirkemellből áll a napi étkem, vagy ha ténylegesen fogyni akarok, akkor igenis kell az a bekattanás és csak saláta, csirkemell kombóval étkezés?


Előre is köszi! 24L



2017. febr. 24. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor fogsz fogyni, ha kevesebb kaloriat viszel be mint amennyit felhasznalsz. Ez egy olyan torvenyszeruseg amit nem lehet megkerulni. A fogyasban 90% mulik az etrenden, 10% a sport.


Az atlagember sokkal tobb kaloriat szokott bevinni, igy az hogy neha eszel zoldseget az valoszinuleg nem oszt nem szoroz.


De ezt igy latatlanban nem tudjuk eldonteni.

2017. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Semmi gond azzal, ha mindent eszel és nem zárod ki a lisztet, cukrot teljesen. Nem is sokan tudják tartani azt, hogy csak csirke és saláta. És az elég egyoldalú is.

Sokat (túl sok kalóriát) pedig mindenből lehet enni. Szóval ha eszel is kenyeret, cukrosat, attól még betarthatod a kalóriakeretedet.

2017. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Miert kellene csak csirkesalataban gondolkodni? Sajt,turo,halak,olajos magvak,tojas,teljes kiorlesu teszta,barna rizs,teljes kiorlesu kenyer. Itt van csak nehany dolog amit egeszseges eletmodba lehet enni es ezekbol sokfele kajat lehet kesziteni. Feherlisztet meg cukrot nem ajanlanam mert felnyomjak a vercukrot es borulhat az egesz mert hamar ehes leszel es falasroham johet rad. Sokan itt buknak ki. Nem kell feherliszt meg cukor. Semmire nem jok. Kart okoznak csak. Rengeteg finom etel van
2017. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha mekis kaját zabálsz,de kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz akkor is fogsz fogyni. Tapasztalat. Elkezdtem éjszakázni ami elég durva fizikai munkát jelent,lefárasztott és szabadidőmben leginkább aludtam és tanultam a sulira. 3 hónap-fél év alatt lement egy tizes pedig csak szemetet ettem és ittam.Persze rajtam volt 25kg felesleg szerintem. 156 cm és 74-ről ment le 64re. Sokan dicsértek meg kérdezgették hogy fogytam. 38/40es ruhát hordok.Szerintem még 15kg van rajtam. Persze életkor függő én 21 vagyok ennyi idősen azért még pörög az anyagcsere. Ha amúgy 50kg vagy 170 centihez akkor nyilván szigorúbban kell venni,mint akin nagyobb felesleg van.
2017. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sem csirkemellet, sem salátát nem kell enned, ha nem akarsz... Ehetsz rántottát is vagy palacsintát, ki mondta, hogy nem?

Kalóriadeficit kell a fogyáshoz, ennyi, no persze, a jóllakottság és az egészség miatt ajánlott egy jó étrendet összehozni. A csirkemell salátával koplalás, csak mert fogyni akarsz, attól még szükséged van "egy csomó" kalóriára... Az emlősök már csak ilyenek, energiaigényesek.

Plusz ha mozogsz, az is növeli a kalóriaigényt.

2017. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy fogyni szeretnél a szervezetednek szüksége van tápanyagra. Hülyeségnek tartom a teázásokat, a 90 napos diétát, a koplalást és minden olyan fogyókúrát, ami a szervezet kiéheztetésére alapszik. Nem egészséges megvonni a szervezetedtől kvázi mindent, hiszen a logika azt diktálja, hogy visszaállva a rossz szokásokhoz, illetve az előző étrendhez, úgyis visszajön... És akkor még szerencsés az ember, ha nem duplán. Én amondó vagyok egy okos, egészséges életmódot kell összerakni, amit kezdetben kicsit szigorúbban kell venni, majd amikor elérted a kívánt súlyt, akkor lehet lazábban lehet fogni.

Én saját tapasztalatból azt mondanám, hogy a "nem csinálom komolyan" felfogás nem vezet eredményre.

2017. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Ha megvan a napi bevihető kalóriám már 15 órakor, akkor kész vége, nem kellene többet ennem?


Napi 5 étkezéssel hogy a pi*ába lehet kb 1200 kalóriát összehozni? Falatozással? (úgy tájékozódtam, erre jó a saláta, mert egy tányérnyi salátában minimális kalória van, mégis eltelít és még lúgosít és rostot is ad, szóval eléggé hasznosak)

2017. febr. 24. 23:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne 1200 kaloriat egyel. Tobbet. 1600-1800 mehet nyugodtan. Olyan amit kesobb is tartani tudsz..most lefogysz gyors 1200 kaloriaval aztan rogton visszajon majd ha picit tobbet eszel..1200 edeskeves..
2017. febr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!