Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért változik a súlyom?

Miért változik a súlyom?

Figyelt kérdés
A kalóriaszámlálást alkalmazom a sikeres fogyókúrám érdekében, tehát kevesebb kcal-tviszek be, mint amennyit alapjáraton és gyakori sporttal együtt(kocogás, séta, túra)égetek el. Már lassan 3 hete csinálom ezt. mielőtt elkezdtem 88kg-ot mutatott a mérleg. ekkor egy pulcsiban ami nem nehéz annyira, egy vékony ujjatlan felsőben és egy picit vastagabb cicanadrágban voltam. Múlthét előtti hétvégén reggel 85-85 egész valamennyit mutatott már a mérleg egy pólóban, egy nadrágban és egy csizmában voltam. Ma reggel ruha nélkül 86-ot mutatott. Tegnap este pedig ugyanúgy egy pólóban egy csizmában és egy nadrágban 86,3-atz. betartom a kalóriaszámlálást, nemértem ezt. a mérleg lenne rossz? vagy mitől van ez? a válaszokat köszönöm előre is.

2017. febr. 27. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ember vagy, azért. Plusz a személymérlegek nem pontosak. De teljesen normális 1-2 kiló eltérés bármely irányban, nem azonos a salakanyag, visszatartott víz mennyisége minden egyes nap. Amúőgyis ruha nélkül kell mérni magunkat, hogy legalább az ne kavarjon be. Vagy mindig pont ugyanabban a pizsamában.
2017. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, csak mikor nem ruha nélkül mértem magam akkor nem otthon voltam. ugy meg ruha nélkül érdekes lett volna. szóval a valódi súlyommal nem vagyok igazán tisztábam ahogy azzal sem, hogy fogytam e vagy nem 3 hét alatt. de elméletileg igen, kellett volna csak kavarodás van.
2017. febr. 27. 10:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Testsúlymérés mindig ugyanakkor, ugyanannyi ruhában, ugyanazon a mérlegen.


A kalóriaszámításnál pedig ne a bevitt, hanem az elégetett kalóriát számold! Keress rá, hogy kb. mennyi lehet az alapanyagcseréd ( pl. itt [link] ), aztán keress rá, hogy az egyes mozgások, amiket végzel (kocogás-séta-túra) a te súlyoddal, a végzett intenzitással mennyi felhasználást jelentenek.


A bevitt kalóriákat nem tudod egy bizonyos szint alá csökkenteni, amikor nem vagy elégedett a fogyás ütemével, de a felhasználást mindig tudod fokozni.


Így a te kezedben van a fogyásod. A kalóriacsökkentésől és emelt intenzitástól csak megutálni lehet az "egészséges életmódot" - holott amit csinálsz, az nem is az. Hát hogyan tudnál extra sokat mozogni, ha takarékra teszed a szervezeted?

2017. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és csak hetente...
2017. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!