Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kellene valamin változtatnom?

Kellene valamin változtatnom?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálással (plusz heti 5x1 óra tornával) igyekszem fogyni. Maximum 1200 kcal-t ettem eddig naponta, heti egy "csalónapot" tartok. Nő vagyok, 168 cm, jelenleg 72 kiló. Durván túlsúlyos voltam, eddig 23 kilót fogytam, még kb. 12-őt szeretnék fogyni. Eddig kb. 1 kiló ment le hetente. Úgy veszem észre most kezd lassulni a fogyás, ami gondolom normális, ahogy egyre kevesebb lesz a súlyom. Viszont sokaktól megkaptam már, hogy a kalóriabevitelem nagyon kevés. Elgondolkodtatott, annak ellenére is, hogy -a menstruációt megelőző 2-3 napot leszámítva- nem érzem úgy, hogy éheznék.

Valóban emelnem kellene a napi limiten? Vagy bármin változtatni?


Egy átlag napi étrendem így néz ki:


Reggeli:

2 szelet teljes kiőrlésű puffasztott búzaszelet, 25 g körözött, 35-40g csirkemell- v. pulykamellsonka, 30-30g kígyóubi, és paprika, vagy 40g zabpehelyből zabkása+ 10 dkg valamilyen gyümölcs (alma, eper, szilva, narancs)


Ebéd:

150 g párolt csirkemell vagy hal, vagy 3 db főtt tojás, heti egyszer párolt sovány marhahús. köretnek 200g salátával (jégsali, répa, paprika, kígyóubi, paradicsom, olívabogyó) mellé zsírszegény joghurtból, 1 tk. olívaolajból és fűszerekből öntet, vagy párolt zöldséggel, ritkán 100 g barna rizs, és 100 g pár. zöldség keverékével.


A vacsorám mindig ugyanaz:

70 g zsírszegény túró, 1 zsírsz. joghurt (150g), és 150 g gyümölcs


Ezeken felül még délután iszom egy Iso Whey Zero shake-et, és délelőtt ha éhes vagyok pár szem diót, vagy mogyorót eszem (max. 20-25g).


Min kellene változtatnom? Milyen ételeket kellene még beletennem a diétámba?


2017. márc. 9. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egész jó étrend, de a zsírtól nem kellene ennyire félned.
2017. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem számolom ki a makrókat most, így ránézésre pedig nem látom, hogy valami nagyon hiányozna.


Nos, gratulálok a fogyáshoz, én nem bírnék ilyen keveset enni, de van, akinek ilyan adatokkal is elég ennyi. Legalábbis ha nem mozog semmit. Ha edzel valamit, akkor én is azt ajánlom, hogy kicsit többet egyél.

2017. márc. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a reggeli felvágottat lecserélném tojásra. Az Iso Whey zerot edzés miatt iszod?
2017. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zedricht válasza:
Gondolom a fehérje bevitel miatt issza, hogy meglegyen. Pont jó ilyenkor az iso whey zero.
2017. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Az Iso Whey zero egy gyorsan felszívódó fehérje,ami intenzív edzés után jó (lehet), de csak úgy felesleges iszogatni. Napközben jobb valami "lassabb" fehérje.
2017. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt terhes lettem, én is kb. ennyi kg és ilyen magas voltam, mint te most, heti sokkal kevesebb mozgással.

Elkezdtem 1700-1800 kalóriát enni (ennél sokkal kevésbé tudományosan, csak a kalóriát néztem, és hogy a szénhidrátot ne nagyon lépjem túl), és szépen elkezdtem fogyni, de a baba miatt abba kellett hagyni.

1200 kalóriával éhen haltam volna!

Az a baj vele, hogy ha eléred az álomsúlyodat, nagyjából 1500 felett újra hízni fogsz, holott lehet, hogy a normál kalóriabeviteled súlytartáshoz 2000 körül lenne, mint nekem.

Nagyon szép eredmény ennyit fogyni, de szereintem túl gyors volt a heti 1 kg. A helyedben megpróbálnám emelni a kalóriákat (gondolva a jövőre is), de valószínű, akkor stagnálni fog a súlyod, hiszen már így is lassult.

2017. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elég jó így a kaja. Amivel tudod kicsit még segíteni, ha több részletre osztod el - már ha ez életmódilag lehetséges, és igényled is.


Gratulálok az elért eredményhez, fantasztikus!


A heti egy kiló picit gyors, de kb. az ésszerű fogyás felső határa. Ne aggódj azon, ha most kicsit belassul, a szervezeted egy élő, biológiai dolog, nem gép, hogy állandóan ugyanúgy működjön. Csak tarts ki, légy türelemmel. Ha mostantól heti fél kilót fogysz, akkor is nagyszerű munkát végzel, szóval fölösleges aggódnod! :)

2017. márc. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!