Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fagyasztott sültkrumpli kalória?

Fagyasztott sültkrumpli kalória?

Figyelt kérdés

Zacskón 130 körüli kalória érték szerepel/100 g.

Akkor ez mégis miböl van? Mert a burgonyában jóval több van.

Akkor ezt ha sütöben zsiradk nélkül sütöm akár alkalmanéként ehetem is?



2017. ápr. 11. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ne edd azt a szemetet, ennyi :-D
2017. ápr. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahol nagyon el vagy tévedve, a (nyers) burgonya kalóriatartalma 100 g-ra 70-80 kcal között van, attól függöen, mennyire új vagy érettebb.


A 130 kcal/100 g teljesen reális, mivel az elösütés során vizet veszít.


A kalóriaszámolás lényege meg éppen az, hogy nincs "tilos" élelmiszer, hanem csak olyan, amiböl kevesebbet célszerü enni, ha bele akarsz férni a napi keretedbe.


Ha kalóriákat akarsz számolni, akkor nem árt elötte utána nézni a valós adatoknak és nem pletykákat venni figyelembe.

Ajánlom a kaloriabazis.hu-t, ott majdnem mindennek megvan a kcal értéke meg a makrók mennyisége is.

2017. ápr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

A krumpli nagyrészt víz, nem valami kalóriadús.

Akár mindennap eheted bő zsírban sütve is, ez a te dolgod. A fogyáshoz kalóriadeficit kell, ennyi. Persze van, akinek előnytelen, én pl. még sok zsírral sem lakom jól vele, ha rengeteget eszem is belőle, nyilván nekem nem kifejezetten célszerű fogyáskor, persze egy kevés beleférhet.

2017. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi midenkinek!

Igen a kalóriabázist használom, de sokszor találkoztam már téves illetve nagy eltérssel rendelkező adatokkal is!


Sültkrumpli

100 g

292

kcal

F:

4

SZ:

37

ZS:

15

Sültkrumpli (sütőben sütve)

100 g

199

kca


Pl, ez az első kettő kalóriabázisrol.


Azért mnden nap nem szertném enni,de néha nagyon jól tud esni,mivel alapbol nagyon szeretem a krumplit legyen az akármilyen formában.... :)

Utolsó,ez milyen érdekes én tök jól tudok vele lakni :)

2017. ápr. 12. 23:53
 5/5 anonim ***** válasza:
A kalóriabázisos példáidnál a különbség a sütés során belekerült olja miatt van.
2017. ápr. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!