Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha valaki nem haladja meg a...

Ha valaki nem haladja meg a kaloriakeretet de egeszsegtelent es szenhidratot eszik hizni fog?

Figyelt kérdés

Pl. reggelire csokis zabpelyhet ettem (300kcal) ebedre rantott hus sultkrumplival (700kcal) delutan narancs (180kcal)

Tegyuk fel ez mind egeszsegtelen kiveve a narit, nem haladtam meg a kaloriakeretem sot el sem ertem! Azt olvastam itt egyik valaszban hogy ha csak egeszsegtelent eszek es abbol sokat de nem haladom meg a keretet akkor hizni fogok,de szerintem ez hulyeseg,mert csak akkor hizok ha meghaladom,nem? Vagy rosszul tudom?


2017. ápr. 16. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor hízol, ha jelentősen túlléped a kalóriakeretedet, hosszú ideig. Tehát 1 nap nem fogsz 1kg-t hízni, akkor sem, ha megeszel 10.000 kalóriát. A szervezeted max 0.1-0.2kg zsírt tud elraktározni ilyen rövid idő alatt.

De ha napi 50 kalóriával léped túl a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiséget, akkor sem fosz hízni, mert olyan jelentéktelen az a + energiabevitel, hogy a szervezeted felgyorsítja az alapanyagcseréjét, így "hozzászokik" ahhoz a pár + kalóriához.

2017. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem éred el a kalóriakeretedet, ehetsz nutellát meg napi egy tábla Milkát is, nem fogsz hízni tőle...
2017. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, vannak érdekes tévképzetek, pedig az energiamegmaradás törvényét a testünk sem tudja figyelmen kívül hagyni... Bármit eszel, lefogysz, ha deficitben vagy.
2017. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem. Viszont az, hogy mekkora a kalóriakereted, függ attól is, milyen az anyagcseréd, hogy működik a tested, a hormonjaid. A "rossz kalóriák" fogyasztása (és az egészségtelen életmód) hosszabb távon kihatással van ezekre, így egy idő után elérheted, hogy sokkal kevesebb kalóriától is hízz, mint korábban. Így történhet meg az, hogy valaki egyszer csak azt veszi észre, hogy "csak ránéz egy sütire és máris hízik".
2017. ápr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen "lényegtelen" ilyen szempontból , hogy mit eszel.

Lásd növényevő állatok...ők se mekis kaját zabálnak mégis van rajtuk zsír.

2017. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!