Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1 hónal alatt 8kg jónak számít?

1 hónal alatt 8kg jónak számít?

Figyelt kérdés
Szóval 1 hónapja kezdtem kalóriaszámolással diétázni. A napi átlag kcal bevitelem 1200-1500 között van. Ebből a 8kgból mennyi lehet a tényleges zsír? Sportolni sportoltam heti 2-3x szóval akkor izomból nem veszíthettem nem? Ja és 110kgról fogytam le 102re :) 18/f Válaszaitokat előre is köszönöm
2017. ápr. 19. 00:58
 1/7 Blondie.W ***** válasza:

Szia!

Először is milyen magas vagy?

Másodsorban ilyen nagy súlynál/súlytöbbletnél normális a 8 kg egy hónap alatt. (szerintem) :) Azt, hogy izomból is ment-e azt te látod magadon.

2017. ápr. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te súlyodnál átlagosnak mondható. Olyan, mint amikor egy 70-80 kg-os lefogy havi 3-4 kg-ot.


Első nem kell ezt túldimenzionálni..

KÉrdező majd idővel ennél kevesebb lesz, lelassul. Az első kilók leadása a legkönnyebb.

2017. ápr. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tracler válasza:

A 8kg nem is rossz, hogy ha csak heti 2-3x sportolsz, ha

fogyni akarsz és igy folytatod akkor csak óvatosan mit eszel, ha pedig majd később eldöntöd hogy mindennap sportolsz akkor enni kell rendesen nem kell diétázni, kivéve az édesség, cola meg ilyeneket kiscit hanyagold.

2017. ápr. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig ilyen tempóban fogsz fogyni, mert rengeteg hájból könnyű veszíteni. De készülj fel, hogy az utolsó 15 kg zsírért vért fogsz izzadni. Így működik a test.


Akkor ne add fel! Akkor sem, ha heti maximum 10 dekát vagy nullát fogysz majd. Akkor lehetsz eredményes. De a kcalt emeld kb. 1700-ra, mert ez kevés, és későbbi betegségek okozója lehet. Hajrá, hajrá.

2017. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez még nekem is kevés, min.1800at egyél, főleg ha magas vagy.
2017. ápr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy férfinak ekkora súllyal ez koplalál, hosszú távon nem tartható, és ha megemeled, akkor visszahízol. MOST kell lassítani a fogyást, hogy később ne legyen baj.
2017. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, ennek még nem kis része víz, talán belefér, talán koplalsz. Szerintem minimum enyhe koplalás ez, én nem bírnék ilyen keveset enni hatvanpár kilósan, mozgás nélkül sem.


Ha koplalsz, fokozott izomvesztésre számíthatsz, megfelelő fehérjebevitel mellett is, a sport nem segít, sőt, túl kevés kalória (vagy fehérje) mellett pont ront, hisz még inkább koplal a test (vagy még inkább fehérjehiányba kerül, így garantáltan több izom bomlik).

Mindig veszt az ember izmot fogyáskor, de jól csinálva egészen minimálisat. Koplaláskor határozottan többet, az éhező test lebontja a költséges izmok egy részét, hogy lassítsa az éhenhalást. Nem tudja, hogy később majd lesz bőven étel, védi az életed...


Az utóbbi 2 hét informatívabb, a víz miatt. Heti 2 kiló zsírból fogyás probléma nélkül, ilyenről is hallottam, de sokkal nagyobb felesleg esetén. Persze az emberek anyagcseréjének a sebessége roppantul szór, mozogni is lehet sokat, így napi 2000 kcal deficit éppenséggel megoldható, de ez már mindenképpen extrém, akkor is, ha a bevitt kalória sem minimális s elég valószínű, hogy nem minimális izmot veszt az ember, plusz a legtöbb embernek ez elég sokkoló lehet, ez brutális energiahiány. Hosszabb távon eléggé egészségtelennek s tarthatatlannak tűnik.

A heti 1 kiló is káprázatos tempó (én nem is álmodhatok ilyenről) és sokaknak viszonylag könnyen, egészségesen megoldható. Akit zavar ez a tempó, az ne hízzon meg eleve, most mit mondjak? Maximum ez a reális, ha nem vagy 200 kiló.

2017. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!