Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik ha kevesebbet...

Mi történik ha kevesebbet eszek mint a napi előírt kalóriamennyiségem?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy kiszámoltam hogy ha majdnem minden nap kb fél órát tornázok, akkor napi 1200-1300 kalória mellett fogok egészségesen fogyni. De én összeszámolom minden nap a kalóriákat és általában 900-1000 körül jön ki, néha 800, és nem éheztetem magam, egyáltalán nem vagyok éhes, ennyi kajával tökéletesen jól érzem magam, bírom a tornát is! Ebből lehet baj? Csak mert tudom hogy az se jó ha túl keveset eszek, attól lesz egészségtelen a fogyás.

2017. máj. 30. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1200 alatt koplal a szervezet. Akkor is ha nem érzed! Innentől nincs mit beszélni! Ha 1200 alatt eszel, anyagcserédet belassítod, így amit eszel, azonnal zsírban elraktározódik, így végeredményben, akár hízhatsz is
2017. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm akkor megpróbálok többet enni! :)
2017. máj. 30. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg amondó vagyok, hogy ez az 1200-as, mint minden, ami az emberi szervezettel, az orvoslással kapcsolatos, csak egy átlag érték, ami a legtöbb emberre jellemző, de attól még egyénenként némileg eltérhet.


Ha te folyamatosan úgy élted az eddigi életedet, hogy 8-900 kalóriát vittél be, és mégis egészséges, energikus és jóllakott voltál, az azt bizonyítja, hogy a te szervezeted a nagykönyvtől eltérően, ennyi kalóriával működik, és nem igényel többet. Kár erőltetni a dolgot!

Figyelj arra, hogy mit eszel, figyelj arra, hogy mikor eszed, de elsősorban a szervezeted jelzéseit figyeld, mert úgyis jelezne, ha több több kalóriára lenne szüksége.


Bizonyára lesznek, akik majd minden idiótának elmondanak ezért, lepontoznak (ez nem érdekel), és lehurrognak majd, de hidd el, tapasztalatból mondom, hogy a szervezet egyensúlya néha eltér a szokásostól!

2017. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De azt tippeli a kérdező, hogy 1300-zal jól fogy... Emiatt igenis eléggé koplal.

Amúgyis kb. mindenkinek koplalás 8-900 kcal.

Egyéni eltérések nyilván vannak, pl. 1300 kcal is sokaknak koplalás. A másik végletet nem tudom, egyeseknek extrém kicsi a kalóriaigényük, de az általában nem egészséges, belassult anyagcsere.

2017. máj. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha kérdező 15éves 145cm és 30kg akkor a 800-900kcal marhára nem koplalás.

Megint kaptunk egy kérdést és válaszolunkrá úgy hogy nem tudunk semmit...a 3szög oldalait sem lehet 1adatból kiszámolni.

Nyilván ha nem érvényesek a fent említett adatokde élete huzamosabb részében is így táplalkozott az olyasmit jelent,hogy alacsony lakória igénye van.

Ha nem rég kezdte akkor a szervezete még tud tartalékból gazdálkodni.

Több adatot kérdező ez így keves egy rendes átgondolt rs megalapozott válaszhoz.

2017. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 8-900 kcal általában egy egyéves gyermek napi kalóriaigénye (OK, hogy még erősen nő, de akkor is aprócska), egy 15 éves apróbb gyereknek is koplalásnak tűnik ez. Nem tartom kizártnak, hogy létezik nem kisgyerek, akinek ennyi is elég, de elég távol áll a normálistól.
2017. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
szia. én is max 800-1000kcal között eszem. de mozgok amit én is jólbírok, mégis fogyok,lassan de tartósan, és a bőrömnek is van ideje regenerálódnia. szerintem vannak akiknek ennyi bőven elég. sose vagyok éhes.mindig kb ugyanakkor eszem így tudja a szervezet, hogy nem kell elraktározni, mert jön a vacsi ;) sok sikert és úgy egyél hogy a hajadon, bőrödön szemed alatt egészségesnek tűnj. akkor nincs baj.
2017. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!