Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mik is a helyes makrotápanyag...

Veeee kérdése:

Mik is a helyes makrotápanyag arányok?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasok különböző adatokat erre vonatkozóan. Alapvetően sportolok, legalább heti 2-3 intenzíven, de azt nem mondhatom, hogy abszolút sportolónak számítok, mint akikről ezeken a fitness oldalakon olvasok. Ott azt javasolják, hogy ha fogyni akarok és közben tónusos is lenne, akkor 45%-ban kéne fehérjéből állnia az étrendemnek, amit én nagyon ritkán vagyok képes csak elérni. Tapasztalatotok szerint tényleg ilyen arányban lesz eredményes a fogyókúrám?

2017. júl. 9. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:
45%

Nincs ilyen, grammok vannak. Zsír min. 30-40 gramm, fehérje 1-2 g/feleslegmentes tskg, a többi tetszés szerinti, illetve diétafüggő, ízlésfüggő, emberfüggő.

Van, akinek 90% a fő makrotápanyaga s ez nem feltétlenül a szénhidrát... Nyilván ehhez nagy kalóriaigény kell, ahol a fehérje már egészen kevés százalékot ad s a kötelező zsírminimum is. Szénhidrátra nincs általánosan rossz érték, mivel nem esszenciális tápanyag, persze lenullázni képtelenség.

Semmi értelme többszáz gramm fehérjét bevinned, koplalni se jó, normálisan pedig ez a 45% brutális. Ez 1200 kcal mellett 130g fehérje, ha jól számoltam, de akinek ilyen sok kell, annak ez koplalás.

2017. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!