Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha beteg vagyok, több kalóriát...

Ha beteg vagyok, több kalóriát égetek el?

Figyelt kérdés

Sajnos lázas voltam, most hőemelkedesem van, és nem bírok enni szinte semmit (eddig ma ettem egy búrkiflit és egy db háztartási kekszet meg egy pohár tejet, sajnos amit eredetileg terveztem - rakott krumpli - annak a gondolatától is rosszul vagyok). Viszont egész nap az ágyban fekszem. Sajnos gyenge vagyok, mivel ugye nem tudok enni.

Ha a testemnek a betegséggel kell küzdenie, több kalóriát eget el, mintha ezt egészségesen tenném?



2017. aug. 15. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, bizonyára attól függ. Mozgás nincs, úgyhogy ha nem voltál roppant inaktív korábban, akkor olyan sok energiafelhasználás esik ki, hogy ezt nem fogja ellensúlyozni az sem, ha a betegséged valamiért extra kalóriát igényel.

S a koplalástól lassulhat az anyagcseréd. Ez már két fontos kalóriaigényt csökkentő dolog, úgyhogy én arra szavazok, hogy kevesebb kalóriát égetsz, akár jelentősen.

2017. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hőemelkedés, láz gyorsítja az anyagcserét, viszont ilyenkor többet fekszel és alszol, úgyhogy kevesebb a mozgás. Kérdés, hogy melyiknek erősebb a hatása.
2017. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mozogni általában annyit szoktam, amivel 200 kcal körül égetek (~1 óra jóga/gyors séta)

Ráadásul ma végül 1200 kcalt ettem, a szokásos 1000 helyett :/

2017. aug. 15. 20:23
 4/4 anonim válasza:

Bizony, ez nem a kalóriaszámolgatás ideje! Ha betegek vagyunk éppenséggel növelni, és nem csökkenteni kell a kalóriabevitelt, fontos azonban, hogy értékes kalória legyen a tányérunkon! Több kalória szükséges, mert a szervezet keményebben dolgozik.


Forrás:

[link]

2021. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!