Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szoptatással kell számolni...

Szoptatással kell számolni kalóriaszámításnál?

Figyelt kérdés
165 cm vagyok 70 kg. A cél az 55 kg lenne. Elkezdtem használni a kalóriabázist. Elvileg 1800-at égetek el alapjáraton, ehhez jön napi egy óra aerobic így ez összesen 2200. 1200 -ra állítottam a kalóriabevitelt. A kérdés az lenne egyrèszt, hogy még kb napi 4-szer szoptatok ez beleszámít e az elégetett kalóriákba, illetve jó e az 1200 kalóriabevitel szoptatás alatt? Köszönöm
2017. aug. 17. 23:17
 1/5 anonim válasza:
100%

Az 1200 kalória tuti túl kevés ha közben még szoptatsz. Próbáltam keresgélni a neten infót ezzel kapcsolatban és ez talán segíthet:

[link]

Mindenesetre csak fokozatosan csökkentsed a bevitt kalória mennyiségét, ne hirtelen.

2017. aug. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel 1200 a saját fenntartásodra is kevés, pont ezért fogynál. Először a szervezeted a "felesleges" kiadást, a tejedet fogja visszavenni.


Gondolom ez a szülés utáni súlyfelesleged, nem olyan sok, nyugodtan megvárhatod, míg a gyerkőc már csak hébe-hóba szopik.

2017. aug. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jaj neee..szoptatás alatt 1200 kcal? a cél az rendben lenne, de várj egy pár hónapot...sajnos a tejben is észreveszi majd a kicsi, hogy valami nem stimmel, és te is tönkre mész...


ha abbahagyod a szoptatást akkor úgy 1500 kcalt vegyél magadhoz, aztán párhónap múlva lehet csökkenteni 1400-ra..

de írj ám mindent, még azt is, ha egy szem kekszet bekapsz...mert az is kalória..pontos személymérleg, pontos konyhai mérleg az alap, és a kaloriabazis. hu ajánlásait keményen betartani.


heti 30 deka fogyás pont elegendő ahhoz, hogy egy év alatt elérd a versenysúlyod, és közben nem leszel ideges, feszült,nem éhezel, csak egyszerűen szépülsz.


ugyanis a kicsi észreveszi ám, ha anya feszült...

2017. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat! 
2017. aug. 18. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:

igen, a szoptatás nagyon is számít

ugyanis ahhoz, hogy a bevitt tápanyagot anyatejjé alakítsa a szervezeted, energiát kell használnia és persze az se lényegtelen, hogy hány kalóriát eszik a baba.

pl. egy egy éves gyerek 1000 kalória körül visz be, hogy gyarapodjon mind testileg mind szellemileg! és ha ennek csak a fele a hozzátáplálás, hát itt 500 kalória csak tőled van!


szóval nem mindegy.


de az sem mindegy, hogy szoptatsz, ugyanis a szervezeted ilyenkor az utód védelmére is dolgozik, így vigyáz rád.


nem mindegy így.


nem tudom mennyi idős a babád, és hogy a 70 kiló a teherbeesésed előtti súlyhoz képest mennyivel másabb.


saját példámat mondanám el, hogy szülés előtt 160 centihez voltam 60 kiló, szülés után 64, gyerek fél éves volt, mikor a hetvenet elértem, és mikor a kisfiam 1 éves lett lettem 60 ismét, és aztán még lejjebb is ment, mivel folyton mentem a kicsivel sétálni, és nem fogyóztam, csak rohanás volt az életem - plusz gyorssegélyként néha egy tábla csoki és mégis apadt a súlyom, fogyókúra és odafigyelés nélkül is. köszönhetően a szoptatásnak és a mozgásnak, a babakocsis és játszóterezős sétafikának.


nem hiszem, hogy bármelyik szakértő odal egy szoptatós kismama energiaigényével tud kalkulálni...


én azt mondom, hogy elég, ha odafigyelsz, és kihasználod a lehetőségeket - a gyereknek kell a friss levegő és a mozgás (vagy a babakocsikázás) neked meg ez jót tesz.


napi 1-2 óra csavargás, sok babázás, napi 1800 kalória energiabevitel mellett biztosan apad a súlyod, a 165 cm-hez a 60 kiló pont jó, kábé egy ilyen életvitel mellett karácsonyig el is éred a jó formát :)

ne koplalj, az csak felborít mindent.


sétálj, amig lehet, napi 2 órát, szoptasd a gyereket, táncol a babával, esetleg tornázz is vele, főzz egészségeseket, ne hagyd abba a cicizést.

és a karácsonyfa alatt már egy jó formával töltheted az ünnepeket :)

2017. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!