Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy nap általában 1200 kalóriá...

Egy nap általában 1200 kalóriát szoktam enni. Amikor edzek, annyival többet mint amennyit edzéssel elégetek. Ez így működhet fogyáshoz, vagy nem jó, hogy ennyire nem egységes a napi kalóriaadagom?

Figyelt kérdés

2017. szept. 30. 14:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Működhet, persze. Sokan így csinálják. Illetve úgy, hogy azért az edzéssel elégetettnél kevesebbet esznek pluszban (főleg, hogy sok oldal túlértékeli a mozgás kalóriaégetését), de mivel te nagyon keveset eszel, jobbnak tartom, ahogy te csinálod.

Ez igazából a te dolgod, bár ha az edzéssel extrém deficitet hoznál össze, rosszabbul járnál, mint így.

2017. szept. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez teljesen egyénfüggő. Nem írtad, hány éves vagy, fiú, vagy lány, magasságod, jelenlegi súlyod, célsúlyod, életviteled (ülőmunka, vagy fizikai, vagy vegyes?)

A bevitt kalória ettől is függ.

Az sem mindegy, hogy mit eszel, és abban milyen arányban van fehérje, szénhidrát, zsír. Hányszor eszel egy nap (minimum 5 adagra erdemes elosztani a kajálást, adagonként kb 20g feherje az optimális)

A kalóriabázison csinálj egy profilt, ott válaszolj a kérdésekre, hogy beállítsd a saját értékeidet, olvasd el a fórumot(!!!!), és szerintem képben leszel.

Aranyszabály, hogy fogyni csak úgy lehet, ha a bevitt energia kevesebb, mint a ledolgozott. De nem mindegy, hogyan. Ezt sztem itt nem igazán lehet személyre szabottan, precízen meghatározni.

Sok sikert!!!!!

(Egy sikeresen lefogyott anyu)

2017. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!