Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem akarom tovabb csinalni...

Nem akarom tovabb csinalni elegem van a kaloriakbol es az egesz dietabol, szerintetek?

Figyelt kérdés
1evet fogyoztam jo igazabol felet aztan sulyt tartok mar fel eve 1800kcallal de elegem van,ez meg mindig keves..Tobbet eszek akkor hizok.Folyamatosan kcalt szamolok mindent lemerek,csak a sajat kajam eszem 1eve,nem fogadok el vendegsegbe semmit (csalonapon csak ami hetente kethetene van) es csak olyat eszek meg amiben tudom mennyi a kaloria hogy hozzaszamoljam a napi kerethez.Regebben dieta elott mindent ettem nem voltam tulsulyos (171cm 60kg) most meg 173cm 49kg tudom keves,de egyebeknt modell alakom lett,nem betegesen vekony hanem szep es mindenki dicseri a labam h milyen szep karcsu.Viszont en ezt az egeszet unom csinalni,szamolgatni,mindent..olyan jo lenne leulni egyszer az asztalhoz es rantotthust enni meg utana egy kis sutit a csaladdal,neha pogit enni amit a mamam csinal vagy suli utan pizzazni..Az a baj hogy ilyeneket csak csalonapon csinalhatok azaz ritkan,hianyzik ez az elet.Viszont a masik baj sztem nagyon rosszul lennek azutan miutan feljonnenek ram a kg-ok amik ugye normalis etrendnel varhatoak lennenek.Vagy mit ajanlatok? Mert en ugy ettem hogy napi 5-6szor kevesebbet es mindig ehes lettem,vajon ha napi 2szer ennek akkor jobb lenne jobban jollaknak? Mondjuk reggeli 600kcal ebed 1000kcal aztan a 200at mondjuk este (ha megeheznek a kiados ebed utan).Vagy en mar nemtudom micsinaljak.Beteg nem vagyok sem anorexias,csak meguntam ezt az eletet,egy ideig elveztem tenyleg,szamolgatni,fozocskezni,de mara rauntam. 17eves vagyok amugy.
2017. okt. 23. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Jobb is, ha nem folytatod, mert betegesen sovány vagy.
2017. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
Például sportolni? Ez az opció eszedbe sem jutott?
2017. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sportra nincsen idom 4kor vegzek a sulival 7ig tanulok.De sosem sportoltam nem szeretek (tudom rossz szokas bocsanat en ilyen vagyok!) de azt nem fogok.:/
2017. okt. 23. 21:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
VALAMIT VALAMIÉRT!
2017. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, 1800 kcal-ba bőven beleférne rántott hús, vagy süti. Igen, akkor meg annyival kevesebbet eszel utána.

Én csak 1400-1600 kalóriát eszek, de így is szoktam csokit, sütit, rántott húsos szendvicset enni, hetente többször is. Az 1800 kalória nem olyan keret, amibe abszolút soha nem férnének bele ilyenek. És ne is akarj 1800-nál lejjebb menni, csak oszd be ésszel, mikor mit ennél.

2017. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lettél löttyedt?
2017. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amugy a rantotthussal az a bajom h panir+olaj azaz nemtudom pontosan kiszamolni hany kcal:/ meg oke a panirt kitudnam ha nagyon akarom de az olajat keptelenseg,sutobe meg megsem suthetek rantotthusit:/

nem lottyedt lettem hanem inkabb feszes lett a labam nagyon meg egyenes mintha izmos lenne (semmit se sportoltam meg semmi) Aztan kerdeztek is mitol izmos en meg mondtam h az nem izom csak szimplan ilyen lett.

2017. okt. 23. 23:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy ilyen betegesen soványan még ehetsz ennyit is...

Én simán felvinném a súlyomat vagy 10 kilóval, sportolnék (az egészségem miatt) és élném világom.

Extrém alacsonyan tartani a súlyodat nehéz s nem is egészséges.


A számolás szerintem sem embernek való, de van, akinek anélkül túl nehéz lefogyni. Én is sokszor csinálom, macera, de azért az nincs, ami nálad, az már nagyon kényelmetlen lehet.

Normális szervezet jó étrenddel s megfelelő mozgással szerintem nem olyan nehezen tartja a súlyt számolás nélkül, de ha mégis feljön lassan egy kevés, kis szigor és lemegy, nem kell mindig számolni. A deficitet nehezebb tartani, ott fontosabb lehet ez.


5-6 evéssel főleg fontos lehet számolni, ott nagyon picik az adagok, könnyű lehet túlfutni rajta, bár lehet, hogy csak én gondolom így, én teljesenn más stílusban eszem és kevesebb étkezésnél a számolás is kevésbé fontos számomra.


Döntsd el, mit akarsz. Én hiába fogok tömegelni egyszer, akkor sem fogok rántotthúst, cukros sütit és pogit tolni, az életmódváltásnak megvannak a maga szabályai, de ez még nem áldozat.


Semmilyen étrenddel nem mennek fel a kilók, ha nem eszel többet, mint neked kell. Persze esélyes, hogy süti mellett nehéz lesz tartani a kalóriakeretet. De nem lehet minden, túlzott karcsúság is, sportmentesség is, süti is, pogi is, számolás kihagyása is, jóllakás is...

2017. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet modell alakod, mert ez iszonyat kevés. Se segge se melle típus. A 60 kg. sokkal jobb lehetett. Amúgy meg sportolni kell, nem kalóriát számolgatni. És hízz vagy 10 kg-t, hogy ne úgy nézz ki, mint egy afrikai éhező.
2017. okt. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló folyamaton mentem keresztül, es rájöttem, hogy súlytartáshoz nagyon nem jó továbbra is számolgatni. Egy-ket sikertelen súlytartó kísérlet után megtaláltam a legjobbat (ami nekem működik): intermittent fasting és high intensity interval training.


A reggelit tudatosan kihagyom és a kalóriákat két étkezésből szerzem be, így ehetek nagyobb adagokat és egyszer-kétszer bűnözés is belefér hetente. Persze nem zabálok továbbra sem, de nem is számolgatok.


A másik része a mozgás. Muszáj!!! Mozgás nélkül szarul fogsz kinézni vékonyan is. Tudod mi az a fát skinny? Na az vagy.


A tanulás nem kifogás, én este 6-7-ig dolgozom minden nap, utána megyek edzeni meg hétvégén. Ennyi. Arra van időd amire te akarod.

2017. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!