Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Étkezési zavarom van. Sikerül...

Étkezési zavarom van. Sikerül már bűntudat nélkül ennem. Kcal számolás nélkül viszont nagyon nehéz ellennem. Ráadásul kajáldában kezdtem el dolgozni, ami nehezíti a dolgot. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

5-6 éve lettem anorexiás. Az utóbbi 3 hónapban sikerült (pszichológus segítségével) túllépnem a bűntudat problémán.

Mármint pl. 1 vagy akár 5 éve, nem tudtam volna pl. (cukros) zabpelyhes-teljes kiőrlésű kekszet (itthoni sütés) enni. A cukor miatt.

Nincs bűntudatom, és eléggé jól sikerül kezelnem a dolgokat. Tegnap pl. bűntudat nélkül ettem 1 db cordon bleu-t + kis zsemlét + zöldségeket - nagyon éhes voltam reggel/délelőtt mert tegnapelőtt sokat melóztam.


1. dolog, ami miatt írok, az a kcal számolás.

Ha elmész egy pszichológushoz, ugye nem 400 ft per óra.. na szóval. bűntudatom NINCS, ha úgy eszem, hogy éhes vagyok. pl. tegnap is ettem 1 db cordon bleut (persze nem egy 20 cm átmérőjűt :D ) amiben ugye van sajt is, meg kis panír is volt rajt (de nem olajban sütöttem ki hanem simán!!)és nem volt bűntudatom.

Vagy pl. amikor refluxom volt / nem volt jó a hasam, vagy a gyomrom volt hogy nem tudtam volna télen teljes kiőrlésű pékárut enni, mézeskalács pl. segített a gyomorégésen.

Vagy pl. anya 1-2X csinált itthon zabpelyhes kekszet ami ugyan tk, de volt benne cukor. Viszont akkor se tudtam volna kemény, teljes kiőrlésű dolgokat (konrpsitz) megemésteni csak ilyen kekszeset - és jobbnak ítéltem meg mintha vennék boltban kekszet -


Amikor húsvét volt, pl. ettem fehér lisztes kalácsot mert az puha volt és akkor beteg voltam asszem (hőemelkedés + vírus? nem emlékszem már) és egyéb.

a Lényeg hogy nincs bűntudatom, ha

1. úgy eszem, hogy tudom tényleg éhes a szervezetem

2. ha tudom hogy per pill nem tudnékteljes kiőrlésű terméket emészteni (szerintem nehéz a gyomromnak.. megemészteni) akkor simán magamnak is fehérliszteset veszek.

a kcal számoláson viszont nem tudok túllépni. 6 (!!!!) éve számolom. nem tudom nem számolni.. képtelen vagyok lemondani erről.


2. elgondolkoztató dolog:

július végén vagy augusztus 6-7.8. vagy legkésőbb aug 10 körül felköltözöm budapestre. Jelenleg vidéken élek (nyugat-magyarország)

Nem is találok a végzettségemnek megfelelő munkát (ami irodai munka lenne) pesten tömkelegével van.

Alkalmi munkákat találok csak. Irodaira nem is alkalmaznak mert hogy "furcsa hogy itt vidéken vagyok biztos ősszel megyek mesterképzésre... " és ők hosszú távra keresnek embert. Akik irodai munkát hirdetnek.


Így alkalmi munkákat vállalok.

Voltam már recepciós (ott csak 3 hónap idotartamra kellett ember) kebabos eladó most hamburgerezőben vagyok.

A baj hogy jól fizet. Most betanulok. kb. 3,5-4 órát vagyok egy nap. Vasárnap megyek kb. 10,5 órára.

És tökre jól haladok. Mármint sikerült azt elérnem hogy pl. ne legyen bűntudatom ha eszek pl. cukrot meg ilyenek.

De olyan mintha ez a kajálda / maga a meló hiszen hamburgerek hotdogok + sütik, tejberizs / előtt vagyok. Mosogatás zöldségszeletelés kevésbé van. Inkább kiszolgálás kasszázás volt eddig de vasárnap ugye lesz takarítás is mosogatás is minden. Kassza is.

És emiatt ugye ránézek a sütire.. ilyesmire..


és emiatt kívántam tegnap is a sütit.

Pedig ha nem lennék ott / nem ott dolgoznék, akkor tuti nem kívántam volna. És tegnap purgáltam.. mert láttam betanulás alatt a süteményt.. rákívántam itthon. megcsináltam.kipurgáltam.


a melót nem tudom lemondani.

1. bíznak bennem hogy megyek

2. csak vasárnapra keresnek embert (v. hétvégére) kisegítőt.. és baromijól fizet. 10,5 óra kb. van jatt. kicsit meleg van de az nem zavar. az emberek jó fejek (bár vasárnap csak 2-en leszünk velem együtt) a tulaj + a felesége is a főnökök tökre jó fejek..

és a pénz meg kell.

más alkalmi munkát nem találtam. előtte kebabba dolgoztam így gyakorlatom is van ilyen területen. MI a fenét tudnék tenni? Hogy tudnék túllépni ezen a kaja gondon? Mármint gondolom a baj hogy kaja előtt voltam tegnap. Ha nem látom, nem kívánom -> tuti nem csinálok sütit magamnak itthon -> nem purgálok. és tökre jól alakult volna a napom.


Mi a fenét csináljak?

23/l


(történetem:

5,5-6 éve kezdődött a fogyókúra.

utána restriktív anorexia (kb. 0,5-háromnegyed év) alig 400-450-600 kcal. csirkemell, rengeteg zöldség, nagyon kicsi gyümölcs. heti 5-6-7 edzés. max. 1,5-3 dkg tk kenyér.)

utána: túlevéses időszak majd visszaszorítós időszak ismét majd 1600-1800 kcal / nap suli alatt-.. nem hánytattam magam akkor. most igyekszem fejlődni.

pszichológusnál és dokinál is voltam.

vérvétel is volt, minden OK, cink réz magnézium minden. szívvizsgálat is volt, ott is OK.)


MIt tegyek? 168 cm / 40 kg



2016. júl. 7. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy dolgot nem értek. Miért baj, hogy ettél sütit? Ne hányd ki, nyugodtan edd meg.
2016. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egész anorexia fejben dől el, Én is voltam anorexiás, kórházban is voltam stb...Gondolkozz el azon, hogy akarsz e normális életet, vagy sem, és ne sajnáltasd magad.
2016. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is voltam anorexiás, én is voltam korházban, és ha bűntudatod volt a süti után akkor még határozottan nem barátkoztál meg az evéssel, bármit is mondasz.

egy anorexiás örökké anorexiá lesz, mindig meg lesz benne a hajlam folyamatos fogyokúrázáshoz, de lehetünk tünetmentesek. Erre törekedj.

2016. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. nem baj. vagyis kétszer csinált anya zabpelyhes-teljes kiőrlésű (de nem barna hanem fehércukros) kekszet. abból ettem. (nem tudtam volna teljes kiőrl. értsd: keményebb, pékárut enni. a gyomromnak "nehéz" lett volna. ha érted :) ) és akkor ettem. mert akkor ilyen kekszes dolog kellett.


Az 1.nek és az utolsó. válaszolónak is:

én gyerekként nagyon sok süteményt, csokit ettem.

Egy ültő helyemben képes voltam felfalni 2 tábla csokit pl. (karácsony, télapó idején vagy húsvétnál a nyulak is)

nagyi mindig sütött sütit. másik nagyszülőknél meg chips.. csoki.


Már nem élnek (vagyis csak az egyik nagyapám)

gyerekkoromban minden vasárnapi program az volt, hogy minden nagyszülőhöz elmentünk.

már nem.


és itthon is mindig volt egy rakat egészségtelen dolog.


Most anyagi helyzet miatt nincs itthon annyi cucc (pl. régen mindig volt csomó desszertjoghurt / puding ilyesmi vagy 1-2 csomag keksz stb.

Most nagyon nincs.


Én is dolgozom. megveszem magamnak az egészséges kaját.


A 2. válaszolónak: az a baj hogy gyerekként nekem az pl. normális volt (vagyis nem éreztem bűntudatot) ha este fél 8kor bezabáltam egy csomag kekszet. a számítógép előtt. így sajna nekem ez a fajta "normális" élet nem játszik és nem is kell soha többé. gyerekként duci voltam. aztán elkezdtem diétázni és többet sportolni és lefogytam.

2016. júl. 7. 14:17
 5/5 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: ez lemaradt. hogy nekem régen az volt a normális. és soha többé nem akarom, hogy az legyen normális hogy számítógép előtt este bezabálok 1 csomag kekszet vagy hogy 1 tábla csokit egyszerre bevágjak.


1. válaszoló: íro üzenetet, légyszi figyeld az üzeneteid!! köszi a választ, nyomtam egy zöld kezet!

2016. júl. 7. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!