Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Visszafogok hízni? Saját...

Visszafogok hízni? Saját tapasztalatra is kíváncsi vagyok! Mit tegyek hogy a mostani súlyom megmaradjon?

Figyelt kérdés
Régebben rengeteget ettem. Szerintem napi 2000-2500kcal siman lement es egyaltalan nem latszott meg rajtam. Most napi 1000-1200kcalt eszem. Már rájöttem hogy ez nem jó és hosszútávon tönkreteszem magam vele. Hogy térhetnék vissza a régebbi 2000-2500kcal-os életmódomhoz úgy hogy közben nem hízok vissza? Sportolok heti 3x, 170cm vagyok és 16 éves lány.

2017. dec. 13. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A kilót direkt hagytad le? Meg miért csökkentetted le felére, ha nem látszott meg?
2017. dec. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolj légyszi. Igen, mert ha kiírom vagy azzal jön mindenki hogy hízzak, vagy elkezdenek troll válaszokat írni én viszont olyan tapasztalatra vagy tanácsra lennék kíváncsi hogyha anorexiás voltam/vagyok akkor hogy tudom úgy visszaállítani a napi kalória bevitelem hogy ne hízzak vissza?
2017. dec. 14. 06:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan egyél annyit, de sportolj többet mint előtte.

Biciklizz (jó így télen kicsit nehéz)

Fuss,sétálj

Táncolj (otthon zenére)

Hullahoppkarika, ugrókötél


De ezek csak tippek☺

2017. dec. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy értek ilyesmihez, kérlek írd meg privibe a súlyod☺ könnyebb úgy segíteni
2017. dec. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Lassan. Apránként, mondjuk 2 hetente kicsivel növelve. akkor tudod figyelni és kontrollálni. Fiatal vagy, a te szervezeted még könnyebben regenerálódik. Figyelj oda, hogy ne essél túlzásokba egyik irányba sem és szép lassan engedd vissza a kalóriát a számodra optimális szintre. Nem fogsz elhízni.
2017. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

"hogyha anorexiás voltam/vagyok"

Szerintem először is a betegseget kéne kezelni. Ha nagyon sovány lettél akkor mindenképpen fel fogsz szedni néhány kilót, hiszen ez a természetes. Pl ha kb 60kilónak kéne lenned és most vagy 45, akkor ha rendesen eszel, hízni fogsz és eléred az egészséges súlyodat. A baj az, hogy neked nem tetszik, ezért kéne kezelni a problémát, akár egy pszichológus vagy dietetikus segítségével. De az már pozitívum, hogy van eszed és rájöttél, hogy tönkreteszed magad ha megvonod a kellő táplálékot a szervezetedtől. Kitartást, és ne félj segítséget kérni.

2017. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kisebb súlyt akarsz tartani azonos aktivitás mellett, akkor még akkor is kevesebb kalóriát kell enned, ha nem lassult be az anyagcseréd s nem vesztettél izmot...

Összetett dolog ez.


Mindenesetre több szempontból az a jó, ha lassan emeled a mennyiséget s megállsz, ha épp tartod a súlyod (persze ahhoz jópár hét kell, hogy ezt meglásd).

2017. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!