Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek a szervezet...

Szerintetek a szervezet tényleg képes raktározni ha alapanyagcsere körül eszik az ember?

Figyelt kérdés
Mégis mitől híztam ha nem is eszem sokat? Szeptember óta hízhattam pár kilót érzem a nadrágomon de nem eszek többet és odafigyelek egészséges kajcsikat főleg fehérjét eszem. Mi lehet a gond?

2017. dec. 19. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez a raktározás dolog hülyeség, akkor senki nem halna éhen megy egy anorexiás se fogyna le. A kalóriákat számolod is vagy csak tippeled hogy alapanyagcsere körül eszel? Az hogy kövérebbnek érzed magad az amúgy nem jelenti azt hogy tényleg zsírt szedtél fel, lehet pl vízmegkötés is, ha túl sok sós dolgot eszel és/vagy kevés a folyadékbevitel.
2017. dec. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"hízhattam pár kilót érzem a nadrágomon"

.

Majd ha vannak pontos adataid, gyere vissza!

2017. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia, könnyen előfordulhat, hogy csak te érzed azt, hogy az alapanyagcsere körül fogyasztasz, továbbá a testmozgás és nagyban hozzájárul a testtömeg megtartásában.
2017. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem ismeri az alapanyagcseréjét, ha éppen nem tesztelte ki, hogy mennyivel mi történik a súlyával (de ha az aktivitása megváltozik, vagy az anyagcseréjének a sebessége változik, ez is borul).


Ha nem méred s nem eszel mindennap kb. ugyanúgy, nem tudhatod, ugyanannyit eszel-e kalóriában.


Raktározni csak a többletből lehet, koplaláskor tpikusan lassul az anyagcsere, ennyi.

2017. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor sajnos úgy tűnik hogy többet vihettem be a szervezetembe mint eddig mivel most mértem magam és nyáron 62 cm volt a derekam most meg 65 cm lett. A mérlegre már rá sem merek állni...
2017. dec. 20. 14:18
 6/6 anonim válasza:
Szia, érdemes inkább a súlyodat nézni, mert a zsírszövet képes "átpakolódni", meg én is inkább a csípőmre hízok, ennek ellenére fenékből nagyon sokat adtam le mostanság. A súly átfogóbb képet ad, mint hogy a nacid kicsit szorosabb. Menstruálás előtt vagy egy nagyobb adag töltöttkáposzta után is képes a has [mivel csipőméréskor azt is érinti az ember] felpuffadni. Javaslom, hogy merj ráállni a mérlegre, és ha nem tetszik akkor kalóriabázissal megállapíthatod nagyjából, hogy mennyi kalóriát érdemes bevinned. Azzal a módszerrel adtam le nyár óta 7 kilót. De ne vidd túlzásba a fogyókúrát.
2017. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!