Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Heti fél kiló mínuszhoz...

Heti fél kiló mínuszhoz mennyi kcal kell?

Figyelt kérdés

166 cm/ 65 kg vagyok (19 éves). Lassú, de biztos fogyást szeretnék. Nézegettem kcal-igényt kiszámoló oldalakat, azok olyan 1500-1700 kcalt írtak/ nap.


Heti 6x kb 400 kcalt égető mozgást végzek.


Az lenne a kérdésem hogy mennyire reális az oldalak által kiszámolt mennyiség? Illetve hogy ezek mozgással együtt, vagy csak ételbevitelre vonatkoznak?


Valakinek (hasonló súllyal, magassággal) van tapasztalata? De minden érdekel!!



2018. jan. 18. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nőknek általában napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz. Mivel te átlagos termetű vagy, és nem nagy a túlsúlyod, szerintem jó lesz számodra. De ha tényleg lényegében minden nap edzel, és esetleg erőtlennek, fáradtnek érzed magad 1200 kalóriával, felviheted 1500-ra. Ügyelj arra, hogy legalább 75 gramm fehérjét fogyassz minden nap, jó lenne ennek nagy részét állati forrásból biztosítani (hús, túró, sajt, tej, tojás). Persze ezt is bele kell számolni a napi kalóriába. Ha méred magad, kb. egy hónap legyen az összehasonlított értékek között, mert a nők súlya erősen ingadozik a ciklus szerint.
2018. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de sok helyről hallottam hogy az 1200-as kcal mennyiség túl kevés.

Vagy ez is alkatfüggő?

2018. jan. 18. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 155 centis, ülőmunkát végző nő szerintem lemehet 1000-re is. Egy 175 centis, 90 kilós nő, aki minden nap egy órát hajtja az ellipszis trénert, meg lehet, hogy felfordulna, ha csak 1000-et vinne be. Az 1200 kalória számodra biztosan nem drasztikusan alacsony. Mint mondtam, próbáld ki, és ha esetleg kényelmetlenül érzed magad, emeld kicsit a mennyiséget!
2018. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Napi -500 kcal kell, de nem lehet tudni, neked mekkora a kalóriaigényed. Nekem hasonló számokkal mozgás nélkül 1800 kcal talán? Rég fogytam tartósan s akkor kövérebb voltam, nem tudom pontosan, de mindegy is, van, akinek több, van, akinek kevesebb. 1300 kcal nekem kevés tartósabban (akár mozgok, akár nem), alá pedig semmiképpen nem megyek, max. egyetlen napig. De neked kell kitapasztalnod, nálad mi a helyzet.
2018. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értettem, köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 18. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha napi fél órát kocognál vagy gyors tempóban sétálnál, nem kellene ilyen számolásokkal szórakozni.
2018. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt teszem (sok gyaloglás), de ettől még kell számolni...
2018. jan. 19. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!