Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kaloriabazison mit jelent az...

Kaloriabazison mit jelent az ülö eletmod alap kaloriaegetesnel?

Figyelt kérdés
Mi szamit bele? Pl. seta, bevasarlas,hazimunka?
2018. febr. 10. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valami ilyesmi, persze kevés sétával, habár sokszor olvastam, hogy az ilyen oldalak túlbecsülik az aktivitás kalóriaigényét s jobb, ha csak a legaktívabbak írnak be mást, mint ülő életmód.

Igazából szerintem mindegy, mivel az embernek magának kell rájönnie, hogy mennyi kalóriát igényel, hisz az alap kalóriaigény kiszámíthatatlan (a mozgással elégetett is, persze). Ha nem vagy közel a statisztikai átlaghoz (amit alapból nem tudhatsz), rengeteget tévedhet az oldal az alap kalóriaigényedet nézve is, jópárszáz kcalt simán.

2018. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Durva becslés csupán.

Csupán egy jól kiszámolt és következetes kalóriaszámlálás esetén tudod meghatározni a valós átlagos kalória igényedet.

Ehhez csupán mankó az oldalon kiszámolt kalória igény.


Én azt ajánlom,hogy egy hétig a kitűzött cél alapján étkezz és rendszeresen,pontosan vidd fel a az elfogyasztott kalóriákat egy héten keresztül.

Ha ehhez képest fogysz vagy hízol,akkor ez alapján tudod belőni,hogy a jelenlegi életviteled mennyi kalóriát igényel.

2018. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!