Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az ülő életmód mit jelent?...

Az ülő életmód mit jelent? Mennyit számoljak kalóriakeretnek?

Figyelt kérdés

Hogy valaki ül bent egész nap az irodában, beteszi a fenekét hazafelé az autóba, és otthon is csak a tv előtt bámul?

Irodai munkát végzek, és nem mondanám, hogy sportolok, mert nem, de munka után mindig van valami mászkálni valóm a városban, bevásárlás, vagy ilyesmi (autóm nincs), vagy valami könnyű házi munka otthon, de ezt nem számolom sportnak, úgyhogy ezért ülő életmódra számoltam ki a kalóriaigényemet.

Így viszont már tovább fogytam, mint kellett volna, nem sokkal, egy kilóval, de nem szeretnék ennél soványabb lenni. Inkább állítsam be a kalóriakeret úgy, mintha heti 1x 2x sportolnék egy kicsit?

170 cm /66 kg-ról kezdtem, most vagyok 170 cm/57 kg, de 58 kg volt a cél.

1400 kcal-al fogytam 4 hónap alatt 8 kg-ot, odafigyelve a makrókra, most átálltam 1600-1700-ra, de még mindig fogyok.



2018. ápr. 13. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, mert úgysem az aktivitásod besorolásától s a számaidtól függ csupán, hogy mennyi a kalóriaigényed. Az anyagcsere egyéni és sokat szór. Ha én ülőmunkát állítanék be, amikor semmit nem mozgok, eléggé fogynék súlytartó szinttel, mert nem illik rám a statisztika.


Úgyhogy ha van egy adott aktivitásod, kitapasztalod, mennyi a súlytartó kalóriamennyiséged és kész. Akármit is tippel az oldal, az nem a valóság.


Ha fogysz és nem akarsz, nyilván egyél többet...

2018. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ettől még ülő életmódnak számít mert a munkát nézi. Ha 8 órán keresztül ülsz és szinte alig kell valamerre menned az ülő életmód. Ha már azért többet kell menned fel-alá munkaidőben esetleg sokszor állnod kell, cipelned kell dolgokat akkor nem számít ülőmunkának.

Bele van kalkulálva hogy azért elmész bevásárolni meg végzel valamennyi házimunkát. 2000-re állítsd inkább fel

2018. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az irányítástechnikában ezt a problémát a szabályozórendszerekkel oldják meg. Te is kitalálhatsz egy nagyon egyszerű szabályozást: ha az előző héten fogytál, akkor 100 kcal-lal megnöveled a napi keretet, ha híztál, akkor ennyivel csökkented, ha lényegében nem változott a súlyod, akkor maradsz ugyanott.


Persze ezen még kell finomítani, mert ha mindig csak egy kicsit hízol, akkor előbb-utóbb kövér leszel, mégse korrigálod a kalóriakeretet a fenti szabályt alkalmazva, de ezt majd korrigálod a józan eszed segítségével.


Ha az elméleti részletek érdekelnek, akkor ajánlom a PID szabályozók témáját (a fent leírt módszer lényegében egy P szabályozó).

2018. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!