Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tényleg a gének határoznák meg?

Tényleg a gének határoznák meg?

Figyelt kérdés

Hogy milyen egy ember testsúlya?


-Csakmert az én anyukám már az én koromba nagy volt a melle (most hatalmas neki) most nagyon el van hízva.

-Apukám vékony

-A papám fiatal korában nagyon jól nézett ki (sportolt) rengeteget evett, de mostanra már egy kissé elhízott

-a mamám fiatal korában nagyon jól nézett ki (nem sportolt) de elkápráztató alakja volt sokat evett csak nem édességet, mostanra sincs meghízva.

Nagybátyám képes betolni egymagába 2 tábla csokit (ha annyi van itthon) és csak egy kicsit látszódik meg rajta.


Most én 46 kg vagyok, nagyon kicsi a mellem és 156 cm.

Rengeteg kalóriát beviszek sport nélkül. (Édesség, süti, péksüti) És nem értem, hogy ha több mint 2000-et beviszek akkor miért nem hízom? (Csak félek,hogy egyszer csak annyira megfogok hogy azt nézhetek)

Nem tudom most, hogy ezek jó gének?

Tényleg a génektől függ egyrésze?



2018. ápr. 20. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg.

A dagadt emberek erre hivatkozva szoktak tovább zabálni...

2018. ápr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mellméreted normál súlynál gén, a testsúlyod persze sokkal kevésbé. Aki elhízott, az génváltozások nélkül le tud fogyni és általában fordítva is ez van.


Simán kellhet neked több, mint 2000 kcal, a te számaiddal sport nélkül persze nem ez a tipikus, de vannak lassabb és gyorsabb anyagcseréjű emberek, esetenként extrém eltérések vannak. Plusz van, aki bőven többet ehet, mint amire alapból szüksége van, háj mégsem jön fel sehogysem.

2018. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Génektől is függ, legalábbis egy rèszben. Viszont egy ember éhség érzetétől is függ(amit megint a gének okoznak), mert bizony ennek a rendszeressége különböző lehet emberenként. Vannak olyan személyek, amelyek az átlagtol sokkal intenzívebb és gyakoribb éhség érzettel születtek. (Ez annak tudható be, hogy a szervezetük nem a jelenlegi életkörülmenyekhez alkalmazkodik. A test leragadt a gyűjtögető, vadaszó korszakban, amikor is rengeteget kellet táplálkozni, ezzel eggyuttal mozogni is)
2018. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a gyűjtögető, vadászó elmélet érdekes dolog, bár én nem erre gondolnék. Elég biztos vagyok benne, hogy egy gyűjtögető, vadászó, vékony ember kevesebből megvan, mint a mai magasabb, kövérebb emberek, akik inkább azért híznak, mert éhség nélkül is esznek, részben pedig azért, mert pocsék az étrendjük, sok zsír sok cukorral, nem rendes, laktató ételekkel.

Az éhségérzetre drasztikusan hat az étrend, úgyhogy ha van is köze hozzá a genetikának (miért ne lehetne? de erről fogalmam sincs. én a múltamra fogom, hogy sokat eszem, nagyon sokáig nagyon sokat ettem, biztos meg lehet szokni az ilyesmit fizikailag is), lehet rajta változtatni. Általában, mert ismerek olyat, aki minden étrenden, minden nála előforduló aktivitás mellett egyformán éhes.

2018. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gének nyilván felerészt meghatározók, de sok egyéb szempont is van. Aki eleve vékony alkat, mint Te, annak a testtömegéhez viszonyított hőleadása nagy, tehát a felvett energiának nagyobb részét adja le hő formájában, mint egy dagadtabb alkat(eltérő a fajlagos felület nagysága). Ezért nagyon nehéz a fogyás egy eleve testesebb ember esetében.
2018. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gének adják mindig az alapot, de ez nem jelenti azt, hogy magadból ne tudd kihozni a legjobbat, amit lehet.


Ha számít az egészséged, akkor figyelj étkezésedre, mozgásra és a teljes életmódodra. A gének ki-be tudnak kapcsolódni a körülményektől függően.

2018. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!