Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik a legpontosabb és...

Melyik a legpontosabb és legjobb kalóriaszámláló? Ti mit használtok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Te magad, és egy gramm pontos konyhai mérleg.

Az hogy ezt utána kalória bázison vezeted, saját Excel faljban vagy papíron, tok mindegy....

2018. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én Yazioval számolok
2018. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én cronometer-t használok, sokkal pontosabb ,mint a kalóriabázis és egyebek. Az ételek (pl alma) makro és mikro tápanyagai is fel vannak töltve, így látod, hogy milyen vitaminból mennyit eszel egy nap
2018. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én kalóriabázist használok.
2018. máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akik kalóriabázist használnak megvannak veel elégedve? Előny ? Hátrány?
2018. máj. 1. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Néha ránézek a Chronometerre, hisz az sokkal több infót ad, de kismillió ételem már a kalóriabázison van s a makrókat az is jól számolja, mert ügyelek, hogy jó adatokat használjak (rengeteg rossz adatot visznek fel emberek, most is néztem, egy csomó Sacher-torta NULLA zsírral, hát persze. nem mintha valaha is használnám mások receptjeit, kizárólag alapanyagokat és a sajátjaimat, de az alapanyagoknál is vannak hibák. ha neked nettó ch kell, azt is sokszor külön kell felvinni, de ez megoldható. sok zöldséget és olajos magvat vittem fel nettó ch-val, csak magamnak). Sok hibája van a kalóriabázisnak, rezeg a léc, de mondom, ha ügyelsz, hogy jó adatokat használj, akkor jó lesz az eredmény.


Pontosan persze úgyse tudsz számolni, a mérlegek sem pontosak és sok alapanyagnak szórnak is az értékei (főleg a gyümölcsöké, nyilván nem minden alma ugyanolyan cukros), ésatöbbi. De viszonylag pontosan azért össze lehet hozni ezt az oldalt, a kalóriaégetésről sokkal kevesebb fogalmunk lehet.


Úgyhogy én még a kalóriabázist használom, de néha egy tipikus napot vagy tipikus ételeket beírok a Chronometerbe is, hogy lássam, hogyan állok mikrotápanyagokkal. Mivel az étrendem viszonylag korlátozott s nem akarok kiegészítőkre alapozni, kicsit erősebben fókuszálok erre, mint az átlag.

2018. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kalóriabázist használok. Hát.... ráférne már az oldalra egy alapos tisztogatás, fel is vetettem az ottani fórumon, hogy a "kecskesz#rt" pl. törölni kellene (tényleg fent van, nézzétek meg), de semmi reakció.


Azért vezetem továbbra is, de sokszor találkozok olyannal, hogy egy étel ötször-hatszor is fel van véve, tök más kalóriamennyiségekkel. Itt most nem főzött ételekre gondolok, hanem boltban kapható készételekre, amiknek egyértelműen rajta van a csomagolásukon, mennyi kalória van bennük, szóval nem is értem, honnan jönnek a fals adatok. :( Az a legbiztosabb, hogy nézem a csomagolást, és kiválasztom a helyes adatot, vagy ha nincs helyes adat a nagy katyvaszban (ilyennel is találkoztam már), akkor felviszem hetedjére is, és azt választom ki.

Ha megszokja az ember, akkor jó vele számolni, úgyis megjegyzem sok étel esetében, melyik volt a helyes adat, inkább az újaknál macerásabb kicsit kikeresni.

Szóval lehetne pontosabb, de én elboldogulok vele.

2018. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 töröltem a kecskeszart, ne keressétek már. :)


Az adatok kezelését önként végezzük néhányan szabadidőtől függően. Én speciel már nem igazán használom az oldalt, sajnos. De anno elég nagy tisztogatást végeztünk.

Ez az átka a közösségi adat feltöltésének.

Ehhez viszonyítva szerintem arányaiban nem is olyan rossz az adatok megtalálhatósága.

Az pedig, hogy egy termek többször is fent van, más adatokkal, köszönhető lehet annak is, hogy az oldal elég régóta all ahhoz fent, hogy konkrétan a termék adatai megváltoztak.


Illetve anno nem volt kötelező a makró adatok kitöltése közösbe ajánlatánál, nem tudom , hogy most az e. De a felgma emberek akkor is kitöltenék 1-1-1-gyel. Nem lennének előrébb.


A legjobb módszer a jóváhagyott tételek figyelembe vétele, és a saját adatok használata, a többi csak mankó.

2018. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!