Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, hogy viszonylag gyorsan fogyok?

Figyelt kérdés
Ez a 10. napja, hogy kevesebbet eszem. Azt nem igazán figyelem, hogy mit, csak azt, hogy mennyit. Ezt úgy értsétek, hogy napi 1200-1300 kalória mennyiséget fogyasztok. Rengeteg zöldséget szoktam enni, délután gyümölcsöt. Az ebédet 2 részletben, először egy tányér levest, majd rá kb 2 órára, vagy ahogy megéhezem pedig a másodikat. De tényleg teljesen változó, hogy mikor mit. Ma pl gabonapelyhet ettem reggelire, ebédre egy tányér grízgaluska levest, délután 3 körül rakott karfiolt. De ettem közben kekszet meg ittam üdítőt, és így tartok 1300 kalóriánál. SZóval kevesebbet eszem, mint régen, este 6 után már nem szoktam, sokkal kisebb adagokat is fogyasztok, sok vizet is iszom. Arról nem beszélve, hogy sokkal egészségesebben étkezem, mint mondjuk 1 hónapja. Nem vonok meg magamtól semmit, csak mindenből mértékkel fogyasztok. A lényeg, hogy ez a 10. nap, és ez idő alatt kb 3 kg-t fogytam. Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, de azt olvastam, hogy naponta 500 kalóriával szabad maximum kevesebbet enni, mint amennyire szükségünk van. 167 cm magas vagyok és elvileg nekem az alapanyagcserém 1600 kalória. 10 nappal ezelőtt voltam kb 61-62 kg, ma reggel 59,5-et mutatott a mérleg. Szerintetek többet kéne ennem? Nem szeretnék sem visszahízni, sem egészségtelenül gyorsan lefogyni. Amúgy jelenleg nem sportolok az érettségi miatt, főleg a szóbelikig sajnálom rá az időt. Még amit tudni kell rólam, hogy egészen télig hetente jártam táncra valamint kick boxra, idén viszont csak néha mentem ki futni. Az össz mozgás, amit csinálok, hogy sétálgatva szoktam tanulni, meg hogyha megyek valahova, akkor biciklizni szoktam (de mostanában azt is csak nagyon ritkán). Ha tudnátok véleményt vagy tanácsot adni, azt nagyon megköszönném!
2018. máj. 29. 16:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami pedig lemaradt, hogy ősszel töltöm a 19-et és lány vagyok.
2018. máj. 29. 16:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Napi 1000 kcal deficit is OK általában, de az első héten is többet lehet fogyni 3 kilónál, a vizet is beleszámítva, nekem 2 nap alatt megy le 2 kiló, ha máshogy kezdek enni. Ez nem számít. Az első s néha az első hét nem releváns.

Ha 1300 kcalt eszel és nem vagy roppant aktív vagy extrém gyors anyagcseréjű, az teljesen szuper. A fogyási ütem majd kiderül később, az a 3 kiló tuti nem zsír, csak részben.

2018. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Jobban elolvastam, mit eszel. Szinte csupa szénhidrátot, ez komoly? Hol marad a kellő mennyiségű fehérje?
2018. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez csak a mai napom volt. De sokszor eszek csirkemellet, hozzá light mozzarellával. A másik meg szerintem írtam, hogy nem nagyon értek ezekhez és ezért lenne jó, ha tanácsokat is írnátok majd:)
2018. máj. 29. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Az már jobb, de a mennyiség is számít, mert egyesek képesek 10 dkg csirkemellet enni és annyi...

Fogyáskor én a 1,5-2 g/feleslegmentes testtömegkg fehérjebevitel mellett vagyok, bár kicsit alatta sincs akkora hatalmas vész, főleg, ha nem elég aktív az ember, de jobb, ha edz rendesen s akkor jobb a fenti.

Nekem pl. 80-90g fehérje már elég s valószínűleg 60-nal sem esne le az a kevéske izmom, de sokan ennél jóval kevesebbet esznek. Fehérje mindennap kell, jó gyakorlat, ha fókuszálsz rá s nem kerülöd egész nap véletlenül sem.

2018. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"10 nappal ezelőtt voltam kb 61-62 kg, ma reggel 59,5-et mutatott a mérleg"


Az 59,5 az 60-nak számít, fogyókúrában mindig felfelé kerekítünk. 61-60 = az 1 kiló fogyás, nem 3. 1 kilót pedig össze lehet hozni egy kiadósabb kullantással is, reggel éhgyomorra.

Szóval erről ennyit, nemhogy gyorsan nem fogysz, de ez még fogyásnak sem nevezhető. Ha ilyesmiket eszel, újabb 10 nap múlva vagy megint 62 kiló leszel, vagy már több...

2018. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak a te kedvedért pontosítok, ami által nem fogsz tudni belém kötni.

Múlt szombat reggel (csak hogy értsd:2018.április 19.) reggel voltam 62,5 kg, másnap reggel viszont 61,6, mert aznap nem ettem valami sokat. Ma reggel pedig 59,4. Egyrészt miért is kell kerekíteni? Merthogy ezt még soha senkitől nem hallottam és leírva sem láttam, az biztos. Másrészt pedig ha már kerekítünk, akkor 63 kg-ról indultam egy bő héttel ezelőtt, ma pedig 59 voltam (hiszen a kerekítés szabályai alapján 5-től kerekítünk felfele, az alatt pedig lefele). Amúgy meg normálisan is lehet fogalmazni, nem kell mindig oltogatni másokat, főleg mikor direkt írom, hogy tanácsokat várok, mert nem értek a dolgokhoz. Ilyenkor szimplán csak ne írj hozzászólást.

2018. máj. 29. 22:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért szokás kerekíteni, mert amikor mondjuk orvosnál vagy kontrollon és megkérdezi milyen magas hány kiló vagy, akkor nem azt mondod, hogy 160,3 cm 57,8 kg. Tizedekkel fölösleges szarakodni, megiszol 1 nagy pohár vizet és máris nem 59,5 leszel hanem 60.
2018. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kell kerekíteni, ne törődj vele, de kerekítve is több kilóról van szó, szóval mindegy is.

A súlyunkat úgysem tudjuk megmondani kilóra, ha kerekítjük sem, hisz tipikusan 1 kilónál jóval többet mozog ideoda.

2018. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!