Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak én nem értem a kalóriaszá...

Csak én nem értem a kalóriaszámlálást?

Figyelt kérdés
Csak én nem értem, hogy az emberek miért számolják a kalóriát? Főleg ezeket a kalórialimiteket nem igazán értem (ma pl.: 1800 kalóriát ehetek dolgok). Nem lenne egyszerűbb úgy fogyni, hogy nem számolom a kalóriát, azt eszem ami jól esik, de egészségeset. Elmagyarázná valaki ennek a lényegét és légyszíves ne gyertek azzal, hogy a gyümölcstől meg a zöldségtől meglehet hízni. Komolyan látott valaki már olyan embert aki mondjuk a répától vagy a mangótól lett elhízott?
2018. jún. 18. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Én múltkor kalóriát számoltam. Megettem a Mekiben 2 db 300 kalóriás sajtburgert, 2 db 500 kalóriás Big Macet és egy 160 kalóriás narancslét. Ez összesen 1760 kalória. Kiszámoltam, és nem lettem se boldogabb, se szomorúbb. Jóllakottabb igen.
2018. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Előző, ez nem semmi. Én is számoltam már 2800 kcalt ebédre (egyéni mért rekord!), de nem lettem jóllakottabb a számolástól, csak picit meglepett. Jó étrendtől jóllakottabb lettem volna.


A kérdező egy ponton azt kérdezte, miért a 2.-at választják a számolók, az egészségtelen, rossz étrendet, számolással.

Nos, nem hiszem, hogy ez gyakori. Jártam a kalóriabázis fórumán s egyáltalán nem ez volt a helyzet. Az emberek hamar rájönnek, ha éhesek maradnak a nem megfelelő étrend miatt s változtatnak rajta. A kalóriabázisos fórumozók úgy kerülik a zsírt, mint én pár éve a szénhdirátot vagy még jobban. Zab, joghurt, sovány hús, zöldség és a többi fogyizós cucc, legkalóriaszegényebb édességreceptek keresése, ezek mentek, amikor láttam. Nem szalonna tojással és cukros csokitortával, 1300 kcalban.


Szerintem a legtöbb embernek a számolás csak egy módszer egy étrendváltás mellé. Max. néha kilengenek, DE kalóriakereten belül, szóval ugyanúgy fogynak, nem kell aggódni a süti miatt. Aki fegyelmezetten éhezik vagy mindennel jóllakik, annak ez remekül működhet. S aki ilyenkor a kalóriát is kénytelen emelni, az is láthatja, hogy OK, ma nem fogytam, de nem is híztam, bizonyára. S nyugodtan mehet aludni, hiába ilyen aggódós fajta. Mert én pl. nem vagyok az, nyugisan stagnálok évekig, de ha úgy érzem, számolás nélkül nem tudok fogyni, akkor számolok, ha fogyni akarok... Aztán nyugi van akkor is, ha nem fogyok, de legalább látom, hogy igaz, hogy alig eszem, de kalóriában azért sokat, nem én romlottam el (á, azt sose gondolnám, optimizmusom határtalan).


Szóval van ennek haszna. Nem mindenkinek, nem mindig, de van. A testépítők is számolnak, nem ok nélkül. Nem akarják a véletlenre bízni a dolgot. A fehérje és a kalória sima fogyáskor is ugyanúgy igen fontos...

2018. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha annyit eszek amennyi jól esik hiába egészséges 90 kiló maradok. Inkább számolom a kalóriát. Nem nehéz, főleg hogy erre már megcsinálták a kaloriabazis.hu oldal
2018. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

"Csak én nem értem, hogy az emberek miért számolják a kalóriát? "


Igen, csak te nem érted. Én meg azt nem értem, neked miért fáj, ha más számolja.


"Főleg ezeket a kalórialimiteket nem igazán értem (ma pl.: 1800 kalóriát ehetek dolgok)."


Ezen mit nem lehet érteni? Ha x magas, y kiló vagyok átlagos életmóddal (nincs komoly sport, de nem is a tv előtt döglök), akkor a kalóriaszükségletem 1800 kcal. Ha ennyit eszek, súlyt tartok. Ha kevesebbet fogyok. Ha többet, hízok.


"Nem lenne egyszerűbb úgy fogyni, hogy nem számolom a kalóriát, azt eszem ami jól esik, de egészségeset."


Mi az, hogy "egészséges"? Amit te úgy gondolsz, hogy az? És ha nem esik jól, ami szerinted "egészséges"?

Ha valaki elhízott, akkor az pont azért van, mert addig evett, amíg jól esett.


Na, szóval röviden: szerintem nem az a helyes "fogyókúra", hogy zabálj, ami jól esik, de csak alacsony kalóriás meg "egészséges" kajákat, mert így sose szokik le az ember a folyamatos evésről, hanem a mértékletességen van a hangsúly, vagyis napi 3-5x evés, de úgy, hogy meg legyen a napi szükséglet. Ebben segít a kalóriaszámolás.

2018. jún. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

"Teljesen depressziósak lesznek, ha túllépik 100 cal-lal a határt és gyakorin kezdik el kérdezgeti, hogy most bele halnak-e."


Igen, van ilyen is, de ne általánosíts.


"Később pedig általában (jobb esetben) mikor elérik a kívánt súllyukat elengedik magukat, hogy most már lefogytak, majd egy hónap múlva kezdik előröl."


Megint csak ne általánosíts. Aki kalóriát számol, nem biztos, hogy leáll a számolással, amikor megvan a kívánt súly, hanem tovább számol, csak súlytartásra kalkulálva.


"Igen nekem az az elvem, hogyha egészségesen eszünk ANNYIT AMENNYIRE SZÜKSÉGÜNK van, akkor le fogunk fogyni."


És te vágod, hogy mennyire van szükséged? Elmondanám, hogy az evolúciós történelem során nem mindig volt ám terüj-terülj-asztalkám, ezért a szervezetünk felkészül az esetlegesen várható ínséges időkre, vagyis biológiailag úgy vagyun kódolva, hogy ha van mit enni, akkor ösztönösen addig vagyunk képesek enni, amíg szét nem pukkadunk.


"Szerintem ha valaki elhatározza, hogy egészséges evéssel fog lefogyni és úgymond életmódot vált akkor max az első 5 napban csúsznak be nassolások, meg kb. 6 hetente, ha valami ünnepség van."


Szerintem meg aki kalóriát számol, és belefér a napi keretébe, akár napi szinten is "nassolhat". Megint elmondom: nem csak a kaja minősége számít, hanem a mennyisége is.


"NEM LENNE EGYSZERŰBB EGÉSZSÉGESEN ENNI KALÓRIASZÁMLÁLÁS NÉLKÜL MINT, HOGY EGÉSZSÉGTELENÜL (becsúszik 1-2 nassolás, tészták stb.) KALÓRIASZÁMLÁLÁSSAL? ILLETVE AZ EMLÍTETTEK KÖZÜL MIÉRT A 2.-AT VÁLASZTJA A LEGTÖBB EMBER?"


Neked biztos egyszerűbb, nekem nem. Már elértem a kívánt súlyt, és - mert nekem ÍGY egyszerűbb - még mindig számolom a kalóriákat. Nem egy rakéta tudomány, nem excelben vagy kockás füzetben kell vezetni a kalóriákat, hanem vannak rá internetes oldalak. Kb. napi 5 percbe (se) tellik számolni. És nem is csak a számolás segít, hanem mert így nem csak számolok, hanem előre is tervezek.

2018. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Azért azt megoszthatnád velünk milyen magas/hány kiló vagy, mert osztod az észt kérdező, de gyanítom azért vagy ebben a kategóriában, mert van túlsúlyod.
2018. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a kerdezo az a noci, akire rakovult a haj, o nem volt hajlando elfogadni a szamlalast es meg van rola gyozodve, hogy siman le lehet fogyni egeszseges kajaval, mindezt ugy, hogy van rajta 30 kilo, amitol nem tud megszabadulni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__9..

2018. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


És kedves utolsó én nem az általad említett kérdező vagyok :) Pont azért tettem fel ezt a kérdést, mivel sikerült úgy lefogynom (előtte sem voltam dagadt), hogy nem számoltam a kalóriát csak egészségesen étkeztem, étkezem és én így sokkal jobban érzem magam a bőrömben.

2018. jún. 19. 11:00
 19/20 A kérdező kommentje:
Illetve, még az utolsó válaszolónk írnám, hogy az általad említett kérdező azt írja, hogy korgó hassal kell lefeküdnie, ami egyáltalán nem egészséges, és az sem tesz jót a mentális egészségünknek, hogyha minden nap megnézzük, hogy hány grammot fogytunk pontosan, ha tudjuk, hogy ez számunkra unmotiváló eredmény lesz
2018. jún. 19. 11:03
 20/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem, meet hiába eszek roston csirkét, teljes kiőrlésű kenyeret és mittudomén olivaolajat, ha ezekből 3000 kcal jön össze és én meg 2000 kcalt égetek egy nap alatt, akkor hízni fogok
2018. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!