Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szeretnék pozitív és negatív...

Szeretnék pozitív és negatív fogyás sztorikat olvasni?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem kipróbálom a kalória bázis alkalmazását. Főleg azért, mert talán így jobban átlátom, hogy hol rontom el az étkezéseket.

Van rajtam 30 kg felesleg, már annak is örülnék, ha csak 15 kg lemenne.

Napi 1400 kalóriával, elvileg heti fél kiló fogyást lehetne tartani.

Kinek sikerült ezzel a módszerrel tartósan lefogyni? Mire figyeljek?

Tervezek mellé mozogni is: séta, biciklizés,ugrókötelezés, de csak heti 2-3 alkalommal.


2018. jún. 27. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Igazából a fogyáshoz csak arra kell ügyelni, hogy tartsd a keretet. 1400 kcal és heti fél kiló, ez hogy jött ki? Jó, nekem is fura dolgokat írt a kalóriabázis, de ekkora felesleggel még mozgás nélkül is gyorsabb fogyást várnék. Persze úgysem lehet tudni előre, mennyi a kalóriaigényed, az majd kiderül. De akkor sem ilyen alacsonyan kezdeném, hacsak nem vállalod, hogy később csökkentés helyett a mozgás nő, illetve lassul a fogyás.


Ez nem komplett fogyási módszer, csak a makrók dokumentálása és a keret tartása, nekem akkor megy, ha olyan a diétám, hogy nem éhezem 1400 kcallal (ami nekem ma már egész okés keret lenne).


Mozgás azért nem ártana több, de talán majd később alakul.


Mindenképpen informatív, ha rájössz, hogy egy kis vacakban, ami talán nem is laktat, milyen sok kalória tud szorulni :) Vannak ilyen ételek.

2018. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez alapján szeretnél...

Viccet félre téve ez az alapja a fogyásnak, kevesebbet nem jó enni, mert lelassul az anyagcserèd.

Szóval igen, ez így jó.

2018. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1: Úgy jött ki ekkora keret, hogy célnak beállítottam 2019. augusztusát, ameddig 27 kg-ot szeretnék fogyni. És megadta, hogy ez napi 1400 kalóriával lehetséges.
2018. jún. 27. 16:26
 4/8 anonim válasza:
100%

Én pont 1 év alatt fogytam 30 kilót :) Még 20at szeretnék leadni.

1500 kalóriával kezdtem, aztán folyamatosan csökkentettem, eddig bevált. Most tartok ott, hogy stagnálok, de remélhetőleg már nem sokáig.

2018. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon klassz, de leginkább kezdőknek. Volt egy barátom, aki duci volt és állította magáról, hogy áh, ő nem eszik sokat, ő nem azért duci, ő ilyen alkat. Mondom jó, akkor nézzük meg, hogy mit ettél ma. Kijött egy 3500 kalóriás érték, amelyben a 80%-a szénhidrát és zsír volt. Na akkor leesett neki a tantusz, és hónapokig vezette a kalóriabázist és nagyon szépen lefogyott.


Nagyon jó, mert látni a tápanyagokat, látod, hogy bevittél-e elég fehérjét, látod, hogy egyes alapanyagokban mi van, sokszor egyébként valóban meglepő. Ha tisztességesen vezeted, akkor nem tudod túl enni magad és nagyon sokat lehet tanulni, hogy mi az ami belefér, és mi az, ami nem. Amire figyelj, hogy a tápanyag szükségletet te állítsd be, mert amit a kalóriabázis számol az sokszor kevés (a fehérje mindenképp kevés szokott lenni). Ha rákeresel, hogy fehérje szükséglet, akkor kitudod számolni, hogy neked mennyire van szükséges. Heti három edzés minimum, az alatt nincs értelme. Harminc kiló súly felesleggel meg ne ugrálj, ha jót akarsz magadnak. Monoton, egyenletes ütemű gyorsséta minimum 50 percig nagyon jó, heti háromszor.

2018. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: napi 1 óra séta megvan, lassan egy évesemmel sétálok minden nap. Köszönöm a tanácsokat, megfogadom.
2018. jún. 28. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is tudom ajánlani a kalóriabázist. Nekem "csak" 8 kg-ot kellett lefogyni, de sikerült.

Még most is használom, súlytartásnál, a számoláson túl a tervezéshez is, mert így nincs hirtelen ötletből jött zaba, előre eldöntöm, hogy miket fogok enni.

2018. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én kb. 2 és fél honap alatt fogytam 13 kilót az ételnapló segítségével napi kb. 1100 kalóriával. Mozgás nekem annyi, hogy felsétálok a buszra és haza ami kb. 2-2km + amit a suliban mozgok. Az étkezésemen kb. annyit változtattam, hogy semmi tészta, kenyér is ritkán az is teljes kiörlésű, nagyon ritkán eszem édességet, este 6, de inkább 5 után már nem eszek semmit, sok gyümölcs és zöldség és csak csirkehúst eszem.

Igaz nekem azért sikerül viszonylag gyorsan ennyi kilótól megszabadulni, mert nagyon sok volt a felesleg. 100-ról indultam, most 87-nél tartok és már most hatalmas a változás. Nekem az is baj, hogy nagyon alacsony vagyok. Remélem segített valamit a történetem.

17/l

2018. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!