Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány gramm zsírt és szénhidrát...

1Roberto1 kérdése:

Hány gramm zsírt és szénhidrátot szabad bevinni naponta hogy ne legyen hízás belőle?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok 110 kg ról fogytam 105 kg ram saláta és csirkemell evéssel oda figyelve hogy ne vigyek be felesleges zsírt és végül is nem edzettem mellé csak azt ettem finom fűszerezéssel, persze már edzegetek megint csak ki próbáltam és végül is müködött, ezen kívül csak kiváncsi vagyok mennyi grammot szabad bevinni ja és 180 cm er vagyok tehát 28 éves 105 kg és 180 cm :) kösz a válaszokat srácok, és remélem nem olyan fog válaszolni aki ilyen megalázóan válaszol mintha ő okos lenne én meg hülye szerintem ilyen felfogásnak nincs értelme csak másokat sértesz meg vele, ráadásul én is szeretném tudni mindennek az igazát de néha az olyan dolgokat sejtszinten kéne vizsgálni és látnod hogy elhidd nem neten elolvasni, de sok féle tapasztalat van amiből tanultak az emberek és abból tudják hogy müködik e vagy sem, persze minden emberfüggő és mindenkinek más a normális.

2018. aug. 29. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A napi kalóriakeret a fontosabb, az összetétel kevésbé.

Márcsak azért is, mert az emberek nem egyformák, van, akinek sok fehérje kell, van, akinek kevés, de ez igaz a zsír és szénhidrát mennyiségére is.

A legegyszerübb, ha bejenetkezel a kaloriabazis.hu-ra, otta rendszer javasol neked egy összetétel-arányt, azt próbáld ki.

Ha nem válik be, akkor tudod módosítani, és kikísérletezni, hogy neked mi az optimális.

Nekem pl. a kevés fehérje és sok szénhidrát az, amivel fogyok is, meg mellette tudok sportolni és izmot felépíteni, a barátnömnek meg kevés szénhidrát, de rengeteg zsír kell ugyanehhez.

2018. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még egy: a saláta-csirkemell tartósan nem igazán jó ötlet, mert nagyon egyoldalú, és hamar rá fogsz unni, emellett egy csomó mindenböl hiányod is lesz. Másrészt meg ha abbahagyod, akkor újra visszaszeded a leadott kilókat, ezért csak olyan étrenddel értelmes fogyni, amit utána életed végéig tartani tudsz úgy, hogy jól érzed magad vele és tudsz jókat enni - azaz nem fogyókúrát tartasz, hanem életmódot váltasz.

A kalóriaszámolással megvan az a lehetöséged, hogy mindent ehetsz, csak nem egyforma mennyiségben, a magasabb kcal-tartalmú élelmiszerekböl kevesebbet, az alacsonyakból meg böven.

2018. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt bogarássz!


[link]


A cikkek végén van a folytatás.

Sok sikert!

2018. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akármennyit bevihetsz, ha elhasználod. A fogyásnál nem sokat számít, hogy zsírra vagy szénhidrátra alapozol (egészség, közérzet, tápanyagbevitel, laktatás szempontjából már egészen más lehet a helyzet), sőt, rengeteg szénhidrát ÉS zsír mellett is fogyhatsz, csak mozogj eleget.


Fogyni már más s gondolom, még akarsz fogyni, hiszen szinte tuti, hogy van miből. De így sem lehet nagyon alacsony kalóriakereted rendes fogyáshoz, neked rendesen fér szénhidrát vagy zsír, mindkettő magasan tartása azért nem ajánlott.


De te úgyis jobban tudod, hogy mennyi kalóriával milyen tempóban fogytál, abból kiszámítható a jelenlegi súlytartó szinted.


Mennyi kalóriát eszel és miből? A csirkemell és a saláta alig ad valamit fehérjén kívül, kell, hogy mást is egyél.


Nem tudom, ez segít-e neked bármit, az én családomban súlytartáskor mindenkinek belefér, hogy a zsír és a ch is 150 gramm körül legyen. 70 kiló alatt vagyunk, némi izom, némi aktivitás, optimális fehérjebevitel.


Nekem nincs olyan az ételben, hogy felesleges zsír. A zsír jó energia. Persze kis kalóriakeretnél ügyelni kell rá nagyon. Én inkább mozgok s csak a többéves zsírminimalizálás eredményeit igyekszem learatni. 100 gramm zsír elég okés kalóriabevitelt ad, ha a szénhidrát se rengeteg. De persze kinek milyen makrók jönnek be.

2018. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!