Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem tudok tovább fogyni?

Miért nem tudok tovább fogyni?

Figyelt kérdés

173 cm, 77 kiló, 24 éves vagyok. 82-ről indultam de hónapok óta stagnálok.

Napi fél-1 órát mozgok, már a kalóriabevitelemet is levittem 1500kcal/napra, amennyire lehetett elimináltam a cukrot az életemből, de semmi változás.


2018. szept. 4. 09:08
 1/5 A kérdező kommentje:
A zsír legfőképp a combomon és a seggemen van, ami férfiként elég gáz.
2018. szept. 4. 09:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Változtass a sporton, mert megszokta a szervezeted. Az 1500 kcal a másik gond, ez túl kevés és raktározásra állsz át.

Naponta legalább egy órát mozogj, de intenzíven és egyél többet.

2018. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért mentem 1500-ra, mert azt mondták az még okés, 1300 alatt áll át a szervezet.
2018. szept. 4. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány g szénhidrátot eszel egy nap?
2018. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fura, valami nem OK nálad, illetve pokoli lassú lehet az anyagcseréd.

Mindenesetre mozogj többet, a kalóriát én egy időre vagy olykor azért megdobnám, hátha az is betett az anyagcserédnek, hogy ilyen pici.


Nincs olyan, hogy 1200, 1300 cagy 1500 mint határ. Van, akinek 2000 kcal is koplalás, mert több kell neki. Bár mivel stagnálsz, kétlem, hogy az alap kalóriaigényed nagy, de ki tudja, lehet, hogy a szervezeted különösen jó optimalizálásban (éhínségben soká halnál éhen)... Van ember, aki fordított, hatalmas felesleggel, 3500 kcal körüli igénnyel is jól fogy 1500 kcal mellett. Ez már genetika. Neked valahogy a fenti nem működik, valamit változtatni kell. Mondom, én emelném a kalóriát, többet mozognék, hogy rendbejöjjön az anyagcserém, megkeresném a súlytartó szintemet (az, hogy most annak tűnik, nem jelenti azt, hogy ne 2000 fölött lenne ez normális tempójú anyagcserével) s UTÁNA csökkentenék rajta, de immár óvatosan, ilyen heti fél kiló fogyást belőve, nehogy megint gond legyen.


De lehet, hogy van, akinek az étrendváltoztatás is hat, nekem teljesen mindegy, csak a kalóriák számítanak a fogyásban, de állítólag van, akinek bekavarnak a dolgok s nem akármilyen makrókkal fogynak rendesen.

2018. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!