Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, elég komolya...

Szeretnék fogyni, elég komolyan elhatároztam magam. Nem iszok energiaital már, se kólát, csak mentes vizet. Nem eszek péksütiket, csokit és hasonlók, viszont kellene valami útmutatás, hogy mit egyek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Mit egyek reggelire, ebédre, vacsorára, hányszor étkezzek egy nap stb stb. igen rágugliztam, de ott akárki akármit írhat, itt személyes tanácsokra és tapasztalatokra lennék kíváncsi. köszönöm. 20/f

2017. jún. 17. 19:43
 1/5 anonim válasza:
58%
Néhány óránként (2-3) egyél, de keveset. Fontos, hogy lassan egyél mert akkor van elég ideje a gyomrodnak "jelezni" hogy már nem vagy éhes. Kerüld a jóllakottság érzetet. A reggeli a legfontosabb: szerintem a zabkása a legjobb választás, de ha esetleg nem szereted akkor teljes kiörlésű termékeket válassz. Ebédre a legjobb a csirkemell/pulykamell rizzsel. Napi 1-2 étkezést megpróbálhatsz fehérjeturmixszal helyettesíteni. Ehetsz gyümölcsöket is de csak mértékkel a magas szénhidráttartalmuk miatt. És nagyon sok vizet igyál, napi minimum 2 litert. Ihatsz gyógyteákat is amik segítik a fogyást, csak nézz utána melyikből mennyit lehet inni egy nap :) Remélem tudtam egy kicsit segíteni :) Sok sikert és kitartást céljaid eléréséhez :)
2017. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt ugyanúgy 20 féle választ fogsz kapni. Én pl reggelire a zabkása helyett inkább ajánlanék tojást sonkával és zöldségekkel, de a zabkása se rossz csak sokan képesek abból is túladagolni meg mindent belerakni és a végén az is hízlalóvá válik. Ebédre húst zöldségekkel, vagy rizzsel. Uzsonárra esetleg gyümölcsöt vacsorára pedig túrót zöldségekkel és sonkával. Én ezzel fogytam le. Én napi 4 étkezéssel bírtam. Reggelizni anniyt reggeliztem, hoyg el legyek vele ebédig 12-13:00 aztán délután 4 felé ettem uzsonnát, ez vagy egy kis gyümölcs turmix volt vagy zöldségek aztán 6-7 között vacsoráztam és ennyi. Én ezt simán bírtam, de én egy kicsi lány vagyok. Ja és rengeteg vizet ittam. Arra akartam kilyukadni, hogy ne gondold, hogy itt mindenki tanácsát érdemes megfogadni mert ahány ember annyi módszer. Az alap szerintem amin mindenkinek el lehet indulni, hogy a cukros és fehér lisztes dolgokat kizárni, a kalóriát visszafogni és az étkezést úgy elosztani, hogy sose legyél éhes, mert akkor fogsz bezabálni. Én pl ezért reggeliztem sokat, mert tudtam, hogy benn a munkahelyen nem lesz lehetőségem, időm normálisan tízóraizni.
2017. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
na ez így jól hangzik. a sonkát tojással rántotta formájában megeszem, de magába a sonkát már nem, egyszerűen nem ízlik. akkor reggelire sonkástojás, ebédre csirkemell rizzsel, vacsira meg valami szolíd. köszönöm szépen:)
2017. jún. 18. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

a gyümölcsöket, gyümölcsturmixokat inkább délelőltt érdemes fogyasztani a magas szénhidrát tartalmuk miatt. nem kell keveset enni belőlük, mert egészségesek, csak nem mindegy mikor esszük őket. pl. főétkezés után SOHA ne egyél gyümölcsöt (csak rá 1-2 órára); ez okozza a puffadást, hasfájást. a gyümi szeretne továbbhaladni (mert főleg a vékonybélben emésztődik), de az előtte elfogyasztott hús+rizs nem engedi, mert még a gyomorban időzik.

a vízzel ugyanez a helyzet. MINDIG étkezés előtt igyunk kb fél-egy órával, hogy beinduljon az anyagcsere. étkezés után kb fél órával igyunk.

még mindig a víznél maradva, ébredés után is NAGYON érdemes meginni nagy mennyiségű vizet (én pl. 700ml szoktam), hogy beinduljon az anyagcsere (engem ez mentett meg, reggeli víz nélkül szinte sosem tudom elvégezni a nagy dolgomat).

az "este 6 után ne együnk" dolgot felejtsd el. az a fontos, hogy egy nap 2-4 óránként együnk, és lefekvés előtt kb 2-3 órával ne. szóval ha te átlagosan éjjel 12-kor szoktál lefeküdni, az utolsó étkezésed simán lehet 9-10 órakkor, hanem éhes leszel, és csak magadnak teszel rosszat.

a szénhidrát + fehérje kombót FELEJTSD EL. jó, nyilván minden ételben ugyanúgy megtalálható a fehérje és szénhidrát is, de a megfelelő emésztés és a saját egészséged érdekében kerüld a hús+krumpli párosítást, mert írdatlanul nehéz a kettőt egyszerre megemészteni (ha érdekel miért, nézz utána).

edzés, sport, mozgás előtt (már ha szoktál ilyet) ne egyél túl sokat; csak téveszme az, hogy "na most betoltam a hambimat, és megyek lefutni", nehezebb lesz tele hassal mozogni, a teljesítményed is kisebb lesz. mozgás után viszont rettentően fontos enni (nézz utána, hogy mit), mert az izmoknak szüksége van a tápanyagra, ha edzés, sport után nem eszel, szinte nem csináltál semmit.

a zsírban tocsogó, olajos ételeket kerüld, ahogy a cukrot is (igen, ide a barna cukor is beletartozik).

nézz utána egyéb recpteknek is, ne ragadj le a csirkemell + párolt zöldségek párosításnál, rengeteg más opció is van, nézd meg miben mennyi fehérje (igen, fehérje nem csak a húsban van), szénhidrát, zsír van, és nem kell bedőlni semmilyen ilyen-amolyan csökkentett tartalmú diétának, mert minden tápanyagra ugyanakkora szükségünk van.

időigényesebb, de egészségesebb is, ha az ételeidet te készíted el azokból az alapanyagokból, amiket tudod, hogy honnan származnak, mintha készen megvennéd őket.


próbáltam inkább kisebb étkezési tanácsokat adni, receptek helyett, remélem nem baj, és ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek :)

2017. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezeket le is mentettem. még annyi lenne, hogy futni szeretnék járni, egyszer már voltam is, és egy futócipő beruházásán gondolkodom, de nem fogok kiadni rá 10-15 ezer forintot. továbbá mennyi távval kezdjek? hogy növeljem? mindenhol mást mondanak, az meg hogy fuss amit bírsz, az releváns. van hogy jól megy, van hogy nem.
2017. jún. 19. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!