Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diétàt elkezdeni pont aznap...

Diétàt elkezdeni pont aznap mikor megjön a havi?

Figyelt kérdés

Július elejétől kb szeptember elejéig diétàztam, le is ment 3-4 kg. Azóta viszont csak "normàlisan " ettem. Ma reggel akartam újrakezdeni, de pont megjött ma reggelre. Elkezdhetem így? Van a mensi bàrmi hatàssal rà?

Amit tudni kell :

Úgy fogytam le 2 hónapja hogy 1400 kcalt ettem és heti kétszer tornàztam (ezt most heti 4-5-re akarom emelni).

Ha pedig megvan a havi, akkor baromira fehér kitkat csoki ehetnèkem van :Dvde annyira hogy kêpes vagyok kb egész nap azt enni.


2018. okt. 1. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap nem jó csokit enni, akkor sem, ha megvan.

Egyél egy szelet csokit, aztán felejtsd el.

Szóval kezd csak el nyugodtan ma, legalább ne zabálod tele magad csokival.

2018. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a havi nem ok arra, hogy valaki egész nap csokit zabáljon, ez csak kifogás! Olyan van, hogy valaki ilyenkor kíván édességet, de nem táblaszámra és nem egész nap!


Másodszor a tartós fogyás nem "fogyókúra" eredménye, hanem az életmódváltásé.

Ahogy lefogytál, az jó módszer lenne, megszabott kalóriakeret mellett sport - de nem addig, amíg eléred a súlyodat, hanem utána is, hogy tartani tudd.

Utána súlytartáshoz sem árt a kalóriákra figyelni, valamivel magasabb értéken, mint amíg fogyni akartál, a sportot meg feltétlen meg kell tartani továbbra is.


A menzeszed nem akadályoz a fogyásban, csak azt kell elkerülni, hogy ilyen ürüggyel csokit egyél mázsaszámra. Ha ezt betartod, akkor fogysz a menzesz ellenére is, ha meg nem, akkor közben hízol jó pár kilót!

2018. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon ismerős ez a gondolkodás. :) Akkor voltam így, amikor a cigiről leszoktam, szerencsére 3 nap alatt felismertem a káros gondolkodásmódot.

Jól írják, kifogásokat keresel. Tudod, hogy tök mindegy milyen nap/évszak/év van, diétázni kellene, tudod, hogy nem kellene csokit tömnöd, de akaratgyengeségből mégis megteszed, és hogy ne érezd magad rosszul miatta, most magad helyett egy "rajtad kívülálló okra" mutogatsz, hogy lám, ez a felelős, nem te (hanem a mensi), és most megerősítést vársz, hátha mi is azt javasoljuk neked, hogy nehogy te szegény pont most mensi alatt kezdjél el foglalkozni a súlyoddal, igen-igen, elképzelhetetlen, hogy valaki ilyenkor fogyózzon, tömjed csak nyugodtan a csokoládét.

Hát nem. Kifogásokat keresel. Ha ezt rendben teszed a fejedben, akkor okés leszel.

És már ezt is leírták, de csak megerősíteni tudom: nem x dátumtól y dátumig kell diétázni, hanem életmódot kell váltani örök életedre. Azt pedig bármelyik nap elkezdheted.

2018. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze hozzá, leszámítva egyesek kívánósságát, persze. Ennek mértékéről nincs fogalmam, rám egyáltalán nem hat a ciklusom, kívánok én mindenfélét mindentől függetlenül :)

Viszont ez azért normális esetben nem olyan erős, hogy ne lehessen egy rendes elhatározással, motivációval ellenállni neki. Ehetsz kevés csokit vagy semennyit, kinek mi könnyebb, de egész nap csokizni, az nálam már az egészségtudatossággal is olyan erősen szemben áll, hogy esélye sincs, de rosszul is érezném magam tőle. Ebben akadályozd meg magad, mert ez így nem jó, kivéve, ha az egész nap neked az, hogy egy csomaggal megeszel részletekben, mert az néha végülis beleférhet, nekem nem férne, mert cukros, de másnak simán. Fogyni még napi egy rendes tábla csokival is lehet, mert az a deficiten múlik, de azért meglehetnek a hátrányai testi és lelki egészség szempontjából (minél kisebb a kalóriakeret, annál inkább, hisz elveszi mástól a helyet) és nehezítheti is a fogyást.


1400 kcal és torna, ez jól hangzik :)

2018. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor én is kívánom a csokit (ki tudja, talán a magnézium miatt). De megoldom azzal, hogy eszek pár kocka magas kakaótartalmú étcsokit. A fehér kitkat biztosan finom, de szerintem semmi hasznos tápanyag nincs benne. Próbálj helyette valami értelmesebb finomságot enni, magadnak is készíthetsz a bolti vackok helyett. Ha csak az édes ízre vágysz, egyél gyümölcsöt, igyál mézes teát, ezekkel is jobban jársz és mellette tudsz mást is enni.
2018. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!