Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudnátok nekem viszonylag...

Tudnátok nekem viszonylag kevés kcalt tartalmazó édességet mondani?

Figyelt kérdés

Nagyon édesszájú vagyok, de elég alacsony a kaloriakeretem (1300 kcal), viszont az édes dolgokról, az édességről nem szeretnék lemondani teljesen.

Natúr joghurtot szoktam összekeverni túróval és gyümölcsökkel, de ezt már eléggé unom. Csokiból meg nálam nincs olyan, hogy 1-2 kocka, ha van, kb addig eszem, amig el nem fogy. Képtelen vagyok leállni vele...


2018. okt. 8. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Gyümölcsös, csokis műzli-szelet.
2018. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik, ha elég keveset eszel belőle. Nyilván célszerű olyat választani, amiből kevés is kielégítő, nem kell több. Persze ezek általában töményebbek, de még ez is változó. Nálam a csokiba mártott fagyasztott banán ilyen, 44 kcal a szép, élvezetes adagom. A konjaclisztes kakaós pudingom (kókuszkrémmel vagy tejszínnel) tovább tart és hasonló a kalóriatartalma. Ha nem gond némi cukor, akkor a dió-mazsola vagy dió-datolya nyersbonbon is jó, soha életemben nem akartam sokat enni belőle, pedig nagyon finomnak tartom.


1300 kcal keret nekem ritkán megy, de nekem akkor is belefér 5-600 kcal torta, ami azért szép mennyiség. Ilyenkor persze ügyelek, hogy a napom tápanyagbevitele jó maradjon, de ezt az édességeim szinte soha nem veszélyeztetik, a kedvenc édességeim fehérje- és tápanyagdúsak, kevés szénhidráttal. A piskóta szerintem kiváló diétás étel, persze ne borítsuk be teljesen masszívan zsíros vastag krémmel. Én eleve alig használok hozzáadott zsírt, egy kellemes tortához sincs rá szükség.


Egy lightos cucc még, ha nem zaklat fel a nyers tojásfehérje fogyasztása (én utánaolvastam és tudom, mit csinálok. biotint von el, de az nekem bőven belefér, a szalmonellától pedig nem félek, de az amúgyis megoldható házi pasztőrizálással): tojásfehérjehab ízesítve. Kis kakaó, kis édesítő, nekem kis kókusz s pici zsiradék is megy bele (vaj, tejszín a legfinomabb). Az összkalória nem sok, de elég nagy adag, csak elég könnyű és megenni is az.

Innen egy ugrás a tojásfehérjehab alapú sütik világa, de az már nekem sok zsír nélkül nem ízlik, sokkal pedig rosszabbul állok, mint egy tisztességes tojássárgájás sütivel.


Meggyet is márthatsz csokiba, nem muszáj banánt, csak azt gondolom, neked is édesíteni kell. Gyümölcssaláta, gyümölcszselé, ez utóbbira jól megy egy kis tejszínhab (akár tojásfehérjehabbal lazítva, de az már megint nyers)... Gyümölcsturmix... Nekem a gyümölcs nem jó édesség, de hátha neked az.


Néha gumicukrot készítek, legalábbis én úgy nevezem. Kis tápióka vízzel elkeverve, édesítve, ízesítve (vannak remek aromák, de persze valami természetes még jobb. sajna nem bontok mindennap meggybefőttet, pedig annak a leve igen keresett a családban), utána jön a mikró, szilikon edényben van a cucc. Hamar átlényegül, golyóvá formálom és jót szórakozom rajta, mielőtt megeszem. 30 kcal körül van, illetve édesítő kérdése, én xilitet is teszek bele, mert az finom, eritritet is, mert az olcsóbb és kvázi kalóriamentes. A megevése gyors, de annyit játszik vele az ember addig, hogy nagyobb az élmény.


De hadd ne soroljam fel az elmúlt sokezer nap összes édességét, napi minimum egy szokott lenni és sokat kísérletezem... Ma pl. egy kefires sütit dobtam össze hasraütésszerűen, jó lett, csak elég speckó alkatrészekből van (a makadámdióliszt a kedvenc maglisztem és nehéz lesz megfosztani a trónjától).

2018. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Huhh azta, nagyon köszi a részletes választ! :)

Nagyon jó, hogy ilyen kreatív vagy, bennem sajnos sütés-főzés terén egy csepp kreativitás sincs :D

2018. okt. 8. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Banán palacsinta : 1 banán+2 tojás (fahéj/kakaó ízesítés) összeturmixolva, serpenyőben kisütve. Egy kis + zabpehellyel könnyebb megfordítani (de nem kötelező)


Zab süti: 1 banán+2 tojás+zabpehely (ízesítés amit szeretsz szintén) kis halmokat kanalazol tepsire és megsütöd sütőben


Jégkrém : lefagyasztott banánt kis vízzel és választott ízesítéssel összeturmixolod


Zabkása: 1adag zab+2 adag víz (bár én tejjel szoktam csinálni). Én ezt is banánnal ízesítem, plusz forralok hozzá gyümölcsöt öntetként (mindig van itthon fagyasztott és egy fél marék már elég - egy kis édesítő szert is adok hozzá mert vannak benne kesernyés gyümik is)



Régebben ezekkel kísérleteztem, főleg a banánnal mert az mindennek édes ízt ad. Mostanában inkább veszek ebéd utáni desszertnek egy csokit (bounty, milky way, stb tehát kis 100-200 kcal csokikat) De tervezem, hogy kipróbálok ilyen zabpehellyel készült palacsintákat, és zabkorpás túrógombócot

2018. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem vagyok nagyon kreatív, de ha a hasamról van szó, akkor szárnyakat kapok :D Plusz szeretek blogokon is keresgélni, a nyersvegán édességeket nem én találtam ki.


A banánpalacsintának még egy pont, bár az nekem nem kevés kcal. Én kevés rizsliszttel szoktam készíteni (de más gluténmentes cuccal is jó), zsír is kell alá, ez egy komplett étel. Viszont nem nagyon tömény és igen ízletes s a többségnek szerintem laktató.


Múltkor nem írtam, mivel én rég nem csináltam ilyesmit, de a madártej is egész jó lehet, az sem tömény, de jó sok fehérjét és tápanyagot vihetsz be vele. Ennek megfelelően az is csak akkor kevés kalória, ha keveset eszel belőle, pedig ilyen híg és vonzó cuccot szerintem mennyiségben kell :D


Én ma maradok a kókusztejes kávéknál, édesítés nélkül. Nem fér bele mindig süti.

2018. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló, neked is nagyon köszönöm az ötleteket, nagyon tetszik gyakorlatilag mindegyik :)
2018. okt. 10. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!