Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem mondani viszony...

Tudnátok nekem mondani viszonylag magas fehérjetartalmú zöldségeket/gyümiket?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A gyümölcsökben nincs valami sok fehérje :DD

(esetleg az avokádó, ha úgy nézzük)


Fehérje a húsokban, tojásban, halban, sovány sajtokban, túróban, hüvelyesekben(bab, borsó) van és még talán megemlíteném a csiperke gombát is(nem sok, de magasabb a fehérjetartalma mint a szénhidráté).

2013. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kimaradt a földimogyoró, mandula, de pl a földimogyoróból nem kell sokat enni, mert igaz hogy olajos mag és a szervezetnek szüksége van zsírokra, de ebben a mogyoróban sajnos inkább omega6 mint omega3 van sok.
2013. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy a húsokban van a fehérje, de a zöldségekre meg a gyümikre voltam kíváncsi. :D szóval a hüvelyesekben. :3 köszi
2013. szept. 1. 13:49
 4/12 anonim ***** válasza:

vegetáriánus vagy?

nagyon néha szóját is ehetsz (lehet kapni minden boltban haas szójakockát, vagy biotákában a hűtőben. finom :) jótanács, kicsit erőteljesebben kell ízesíteni, mert nem reagál az ízekre :)

2013. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok vega, de azért köszi a tanácsot :) csak a fogyókúra szerintem hatásosabb, ha ilyen zöldségeket eszek a hús mellé stb. :)
2013. szept. 1. 14:21
 6/12 Sowilo ***** válasza:

A zöldségeket a rosttartalmuk miatt esszük. Egyél nyugodtan mindenfélét.


Fehérjetartalom inkább a magvakban van. Mandula, kesudió, mogyodó, tökmag amik most eszembe jutnak. Meg persze a bab. De a növényi fehérje nem teljes értékű, tehát ha a fehérjebevitel a célod, mindig egyél egyszerre két-háromfélét, hogy kiegészítsék egymást.

2013. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

spenót

brokkoli

2013. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden lowcarb zöldség jó.


A hüvelyesek lehet hogy magasabb fehérje tartalmúak, de egyrészt ezek egy része védekező fehérje, másrészt keményítőben is gazdagok.

2013. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sowilo ***** válasza:
Mi az a védekező fehérje?
2013. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lektinek, glikoproteinek a növényevők, rovarok ellen.
2013. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!