Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi a legjobb reggeli ha...

Mi a legjobb reggeli ha fogyni/súlyt tartani akarok?

Figyelt kérdés

Mindenhol a zabkását nyomatják de kb ugyanennyien mondják azt is hogy az nem diétás reggeli. Most melyik az igaz? Én tehéntejet tudom csak meginni a növényi tejektől hányingerem van. Ha zabot eszek reggelire 30 grammot szoktam kb 1dl tejjel steviával meg egy fél almával enni. Ez összesen olyan 160 kalória. A másik opció hogy abonettet (3db) eszek vajkrémmel csirkemell szalámival esetleg (hétvégente néha) tojással.

Ezek jók regelire? Vagy esetleg ti mit szoktatok még enni?


2018. okt. 12. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem 160 kalória reggelire édeskevés lenne, pedig hízékony vagyok. Én mondjuk a csirkemell szalámit passzolnám és valami nem feldolgozott fehérjeforrást választanék hozzá

Amiket eszek, ettem:

Nyers zabot vízzel, hogy a glikémiás indexe megmaradjon alacsony + fehérjepor vagy túró

Ketogén alatt 60g kolbászt ettem reggelire amivel 3 órán át kibírtam.

2018. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én reggel csak egy fehérjét iszok, bőven elég délig, laktat is és az edzéshez is ad egy kicsi pluszt

délbe meg nem is vagyok olyan éhes, ha 1óra fele eszek akkor se kívánok sokat

2018. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez merőben egyéni. Én híznék, ha reggeliznék bármit is, mert a reggelitől ugyanúgy bepakolnám az 1500+ kcal ebédemet, csak közte is éhes lennék, így az ebéd már a 3. nagy étkezésem lenne... Tapasztalat.

De van, akinek OK egy kiló zabkása, mert neki kell és így is jó fogyós napot tud összehozni, mert a többi étkezése és az energiaigénye olyan... Amúgy mi a zabot vízzel készítjük, sokakhoz hasonlóan, igaz, kókusz van benne, úgyhogy kvázi kókusztejes.


160 kcal sokunknak semmi se, csak éhesebbek leszünk tőle, de ha neked működik, OK.


A fehérje zöldséggel szerintem minden étkezésre kiváló (húsfélét, tojást már írtál, de ehetsz pl. túrót is), de persze sok más opció van, a napi összbevitel legyen jó s persze a számodra megfelelő ételt egyed reggelire, erre nincs fix szabály.


S nincs olyan, hogy "diétás", általánosan. Minden diétás lehet, hisz van olyan diéta, amihez passzol s nem mindenkinek pár kcalos a szálkásító reggelije sem. Van, akinek egy sok tojásos szalonnás rántotta az ideális reggeli, amivel könnyen fogy, mert alaposan jóllakik vele, jobban, mintha zabbal próbálkozna. Neked kell tudnod, hogy a te napodba mi fér és mivel érzed magad jól.

2018. okt. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajt, szalámi és nyers zöldségek, néha tojás.
2018. okt. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fogyás alatt zabkását ettem. Ehhez eleve vízben kellett megfőzni a zabot, kis mézzel, esetleg aszalt gyümölcsökkel. Súlytartásra most viszont müzlit eszek, saját készítésűt. Mikor milyen magvakat kapok. Most zab-, búza-, árpa-, rizspehely, fehér csoki és aszalt trópusi gyümölcsök a müzlim tartalma. Növényi tejjel azért érdemesebb inni, mert egy deci tej 44 kcal-nál kezdődik, 1 dl kókusztej pedig csak 19 kcal.

Amúgy az abonett is jó.

2018. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Ha fogyni akarsz akkor csak zsírt egyél,és fehérjét.
2018. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!