Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy reggeli előtt,...

Az igaz, hogy reggeli előtt, éhgyomorra a legjobb tornázni, mert akkor ég a legjobban a zsír, vagy ez is tévhit?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Én max. elszédülnék....de hogy nem jutnék tovább a bemelegítésnél az tuti...
2011. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én reggeli előtt alig vagyok éhes, szal tuti nem szédülnék :)
2011. nov. 29. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Éhgyomorra aligha lehet normális intenzív sportot végezni.

De ha csak tötymörészel,akkor ok,de nem fog jobban égni a zsír,még akkor sem ha éjfélkor teliholdnál tornázol is.

2011. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor módosítom a kérdést: az igaz, hogy reggel 7 és 8 között ég legjobban a zsír?
2011. nov. 29. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az óráknak ehhez köze lenne...mitől égne jobban a zsír mint pl. du 2-kor?

Ezt hol olvastad? Tényleg érdekelne...

2011. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem.
2011. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sztem pont itt volt egyszer ilyen kérdés. De ha nem, akkor nem, direkt úgy kérdeztem, h nem-e csak tévhit, ezek szerint az.
2011. nov. 29. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

ez így hülyeség, de sejtem mire gondolsz. reggeli előtt még nincs szénhidrát a véredben, ezért ha valamit intenzíven elkezdesz sportolni, akkor a szervezet nem a vércukrodból nyeri az energiát, hanem egyből a zsírraktárhoz nyúl. vagyis ezt mondják.

ebben lehet, hogy van igazság, DE! az alacsony vércukor egyben azt is jelenti, hogy alig van energiád, hiszen nem vagy feltöltve. gondolj a cukorbetegekre, mi történik, ha túlságosan lemegy a vércukruk. elájulnak. és ez veled is könnyen megtörténhet ha evés előtt erőlteted a sportot. biztos volt már olyan, hogy vmiért nem reggeliztél, aztán napközben szédültél, vagy ha sokáig kellett egy helyben állnod (pl. évnyitó, ünnepség), akkor akár el is ájultál (vagy legalább is láttál már ilyet). ez azért van, mert lenn van a vércukrod, de igénybe veszed a szervezetedet, és az felmondja a szolgálatot.

ha mindenképpen reggel szeretnél sportolni, akkor sport előtt egyél valami könnyűt, egy kevés gyors ch-t, aztán jöhet a sport és utána a kiadós reggeli a lassú ch-kkal és zöldséggel.

2011. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vércukor nélkül MEGHAL. és nem több zsírt használ.
2011. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!