Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon kezdő kérdésemvan,...

Nagyon kezdő kérdésemvan, bocsi. Ha főzök, hogyan tudom kiszámolni a kaloriatartalmat?

Figyelt kérdés
Főzök mondjuk borsófőzeléket. Megnézem mennyi kcal van a borsóban, a tejben. De honnan tudom, hogy a nagy lábas főzelékből az én adag kajám mekkora része az egésznek? :D t
2018. okt. 31. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Elöször minden összetevöt nyersen, fözésre elökészítve lemérsz grammra pontosan, és ennek alapján kiszámolod az étel összes kalóriatartalmát.

Utána elkészíted az ételt, és az egészet leméred grammra. (A súlya nem ugyanannyi lesz, mint a hozzávalók súlya, mert adsz hozzá vizet is, meg el is párolog belöle valamennyi, ezért más súlyt kapsz)

Az elkészült összes ételben (pl a lábasnyi borsófözelékben) ugyanannyi kalória van, mint az alapanyagok összes kcal-tartalma. Ebböl ki tudod számolni 100 g fözelék kalóriatartalmát.

Végül azt a mennyiséget kell lemérni, amennyit megeszel, azaz amit a tányérodba teszel, ennek a kcal értékét meg egyszerüen a 100 g-ra vonatkozó adatból ki tudod számítani.


Remélem, sikerült érthetöen elírni, ha valami nem világos, kérdezz rá újra.

2018. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető volt, köszönöm szépen a segítséget! :)
2018. okt. 31. 23:40
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Szivesen és sok sikert!
2018. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki es miért pontozta le az abszolut hasznos választ 😶
2018. nov. 1. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem érdekes, mindig vannak olyanok, akik a lepontozásban élik ki magukat, ami számít, hogy neked hasznos, amit írtam.

A lepontozót meg csak sajnálni lehet, hogy ennyi az összes öröme - engem meg a pontok nem érdekelnek.

2018. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy fogod a Kalóriabázist, és felviszed a borsófőzeléked receptjét, minden összetevőt külön-külön feltüntetve. Az oldal automatikusam kiszámolja neked a 100 g-ra jutó kalóriatartalmat, plusz mellette tudsz megadni adag súlyt is (pl. nálad egy adag 400 g szokott lenni).
2018. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

utolsó: ezzel csak annyia baj, hogy nem számolja ki neked, hogy mennyi folyadék párolgott el, és attól kezdve a mennyiség nem stimmel.

Ugyanis a nyers összetevök súlya összesen nem azonos az elkészült étel súlyával, ezért a 100 g-ra kiszámított kcal sem fog stimmelni!

2018. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7. Én használom a bázist, és súlyt tartok vele, úgyhogy olyan nagyot csak nem téved.
2018. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is használom a bázist, fogyok vele, szóval tudom, hogy megy, de ha a kérdezö pontosan akar számolni, akkor ezt is figyelembe kell vennie.

Nekem - meg valószínüleg neked is - igen sokszor összejön, hogy az alapanyagok súlya meg a kész súly közel van egymáshoz, de nem minden esetben. Viszont mivel én egyedül élek, ezért az elkészült ételt 2-3 adagra osztom és az össz kalóriát elosztom 2-3-felé, és így nem tévedek sokat, de egész pontos akkor sem lesz.

Azonban levesek vagy sült húsok, sütemények esetében igen nagy különbségek lehetnek, és ezt ajánlott figyelembe venni.

2018. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!