Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kevés kalória fogyasztással...

Kevés kalória fogyasztással lehet jól lakni? Végeredményében nem leszek éhes vagy energiám nem lesz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ha alapból én olyan 1600-1800 (csirkemell, hal kevés kalóriájú ételek, párolt zöldség) kalóriát akarok bevinni, de mellette sportolni is akarok amivel 500-600 kalóriát égetnék el. A nagy kérdésem az lenne, hogy mivel sok (gramot) fogok relatív enni és kevés kalóriát bevinni a testem fáradt lesz vagy valamilyen szinten éhes. Példa (csak példa) 1 nap csak párolt csirkemell 100 gramm ~ 158 kalória 1 Nap összesen 1 kilót ehetek meg belőle amitől biztos nem leszek éhes, de energiám az hogy lesz? Köszi a válaszokat.
2019. jan. 18. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha diétázol, és mellette sportolsz, akkor mindenképpen számolnod kell némi erő- vagy teljesítmény-gyengüléssel. Ez van. Nem egy diéta közepén fogod nagy valószínűséggel megdönteni pl. az egyéni maraton-rekordodat.

Ha komolyabban sportolsz s mellette diétázol, tényleg nehéz belőni azt, hogy fogyjál is, de a teljesítményed ne csökkenjen jelentősen. Ilyenkor azt lehet tenni, hogy edzésnapon növeled a bevitt kalóriát. illetve ne pont akkor kezdj diétázni, mikor valami fontos verseny/esemény előtt állsz. De a profik azért ebben is képesek valamiféle egyensúlyt kialakítani.

Hobbi szintű sportnál, vagy csak úgy a mindennapi életben egy JÓL beállított diéta szerintem nem okoz problémát. Ha folyton éhes vagy, nincs erőd, szédelegsz, nem tudsz nem túl megerőltető fizikai aktivitást végezni, akkor ott valami baj van az étrenddel: vagy nem a megfelelő ételeket eszed, vagy nem a megfelelő mennyiségben, illetve nem iszol elég folyadékot.

2019. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1600-1800 kcal-ba olyan ételek is beleférnek, amik nem kalóriaszegények, pl. bármilyen hús, sajt, olajos magok. A tegnapi 1800 kcal-omban 143 g zsírban sült krumpli is volt :) (Amúgy nem eszem gyakran krumplit.)

Nyilván ne egyél egész nap csak csirkemellet, szörnyű rágondolni is. Energiát leginkább a szénhidrát és a zsír ad. Ha eddig más stílusban táplálkoztál, az elején lehetsz fáradt, amíg hozzászokik a szervezeted - pl. hogy nem cukorból és finomlisztből kell energiát nyernie. Jó esetben a zsírraktáraid fogják a hiányzó energiát pótolni, ez esetben fogyni fogsz.

Az elején nem biztos, hogy lesz energiád sokat sportolni (főleg, ha eddig nem sokat mozogtál). Ilyen esetben inkább sétálj egyet. A fogyás inkább étrend kérdése, mint mozgásé, a mozgás annyiból fontos, hogy ne épüljenek le teljesen az izmaid és a fogyás után jól nézz ki.

2019. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!