Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi bajom lehet a sok cukortól?

Mi bajom lehet a sok cukortól?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy elhízás, ugyanis engem ez nem fenyeget. Nagyon szeretem az édességeket, óvodáskorom óta mindig minden meg volt véve amit kitaláltam, úgyhogy most 21 évesen is nagy mennyiségében gumicukrot és egyéb édességeket fogyasztok (de főleg gumicukor).

Apum cukorbeteg, tehát ha nem vigyázok lehetek én is az később? Most 168 cm 52 kg vagyok, ha ez számít.


2019. febr. 7. 10:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
Igen a cukorbetegség örökletes ugy hogy oda kell figyelned. En is nagyon szeretem az édességeket de inkàb magam csinàlom és igy kevesebb cukorral. Amugy mindenki lehet cukorbeteg, nem az szamit hoy hany kilos vagy.
2019. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha szereted az édességet és eszel is. A kérdés, hogy milyen gyakran és milyen mennyiségben.

Akár naponta is lehet egy kis szelet (nem egy tábla) csokit enni.

2019. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen, lehetsz ,sőt nagy valószínűséggel leszel is.Az,hogy nem vagy túlsúlyos (bár attól még hájas lehetsz,hogy vékony vagy)még nem jelez semmit most.


A cukor a daganatsejtek(amik ezerszámra termelődnek naponta egy egészséges emberben is,csak a szervezet kezeli)legfőbb tápláléka a cukor. Ezért a leges -legelső lépés az azonnali cukormegvonás,amikor a daganat kiderül.


Állandóan 1000százalékon pörgeted a hasnyálmirigyed,így ne csodálkozz,ha a 30-40- es éveidben gyulladással, esetleg rákkal kell szembenézned.


21 éves vagy,most még megvagy. 10 év múlva-bár ez még neked hihetetlen-teljesen máshogyan fog a tested reagálni kb mindenre.


Ha várandós leszel,nagyon nem lesz mindegy,mit eszel és szoptatáskor sem.

Persze aki cukorbu*i és "semmi baja nincs,pedig" az ennek az ellenkezőjét fogja mondani.


4 éves a lányom és még nem evett csokit,sem cukros fagyit. Minden édességet elé lehet tenni cukormente,egészséges változatban is (létezik egészséges édesítő).


Engem ugyan olyan felelőtlen, veszélyeztető légkörben neveltek,mint téged,ami az édességet illeti. 35 évesen is iszom és inni is fogom a levét. Nem vagyok kövér, sőt.

2019. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kb napi 1 csomag gumicukrot eszem, de van hogy néha kimarad.


#3 van igazság abban amit írsz, egyetértek hogy sajnos fokozottak az esélyeim a cukorbetegségre az életmódomból és genetikámból adódóan, viszont rákkal azért nem kéne ijesztgetned. Nem feltétlen engem, hanem bárkit aki olvassa a hozzászólásod, ugyanis úgy jöhet le, hogy a cukor szoros összefüggésben van a hasnyálmirigyrákkal, ami így ebben a formában nem igaz.


Mindenesetre megpróbálom felére csökkenteni a mostani adagom.

2019. febr. 7. 13:59
 5/13 anonim ***** válasza:
A napi egy gumicukor meg semmi. Mas sok kavet iszik cukrosan,uditoket,peksutemenyeket ami szinten tele cukorral. En is rengeteg edesseget eszem mert nagyon edesszaju vagyok. Igazabol a cukorbetegseg nem minden esetben orokletes,de ha az leszel arra is vissza lehet vezetni. Nalunk a csaladban dedapam volt az es megsem orokolte senki tole pedig mindenki edesszaju. Ne felj ettol de attol meg figyelj oda, en inkabb azert nem eszem mar annyit (napi szinten sok suti,cola,csoki,cukor bement) mert romlottak a fogaim es nem voltam annyira energikus, lefarasztott egy ido utan. Feldob aztan le.
2019. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 na most egy kicsit azért megnyugodtam.:D Köszi. Egyébként gyümölcsleveket iszom mindig, vizet nagyon ritkán, mert nem szeretem sajnos. Elvileg ezekben is sok a cukor, mondjuk a colanál/fantanál jobb. Vagy nem?
2019. febr. 7. 19:48
 7/13 A kérdező kommentje:
Jobb=kevesebb cukor
2019. febr. 7. 19:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban és fiatalon én is rengeteg édességet ettem, ittam a gyümölcsleveket (amikben szintén sok cukor van), és úgy általában szénhidrátokon éltem. Az eredmény: sok fogam kilyukadt, inzulinrezisztencia, vércukor leesése miatti rosszullétek, pajzsmirigy-alulműködés. Én is vékony voltam, aztán 30 éves korom után szép lassan feljött rám kb. 10 kg felesleg.

Én is szeretem az édességeket, de rájöttem, hogy nagyon nem jó nekem a cukor. A mostani étrendemben minimális cukor van, gyümölcsökből, étcsokiból és egy kis mézből, amit a kávémba teszek. Ha nem változtattam volna, lehet, hogy mostanra már cukorbeteg lennék.

Szóval lehet, hogy pár évig még nem fog neked gondot okozni, max. a lyukas fogak, de előbb-utóbb észre fogod venni a káros hatásait.

2019. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

:D Nyugodtan kérdőjelezd meg egy orvos szavát a cukor-hasnyálmirigyrák közötti összefüggésben,miközben az álatalános iskolai biológia tananyaggal sem vagy tisztában ezek szerint.


Jó,butítsuk le: gugli-írd be :cukor hasnyálmirigyrák.

Már ha a sok cukor hagyott még némi idegsejtet a fejedben.

2019. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 köszi a választ, figyelni fogok én is jobban!

#9 haha orvos, ezen jót röhögtem.:DD Max álmodban. Ilyen arrogáns, emberileg nagyon alacsony szinten lévő ember, nem hiszem hogy orvos lenne. Tisztában vagyok a hasnyálmirigyrák okaival, ami főképp a cigizés, úgyhogy húzzál innen a f***ba:D

2019. febr. 8. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!