Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti hogy változtatnátok az...

Ti hogy változtatnátok az étrenden?

Figyelt kérdés

Amíg vizsgaidőszak volt, tudtam normálisan enni (kb. 1200 kal), fogytam is kb. 4 kg-t. Viszont a héten elkezdődött az egyetemre való napi bejárkálás, és ez a hét egy katasztrófa volt étkezés szempontjából. Napi 900 kal fölé nem tudtam menni, de egyszer még a 700 sem volt meg.

Reggelire vittem magammal ch csökkentett kenyeret, felvágottat, paprikát, paradicsomot, sajtot stb., ezekből ettem délig - de volt, hogy nem is volt időm ebéd előtt még ezeket sem megenni.

Ebédre igyekeztem elmenni a menzára, hogy legalább valami meleg ételhez jussak, de nem mindig jött össze. Általában vettem egy szelet húst, viszont a körettel bajban voltam: mivel el akartam kerülni a tészta-rizs-krumpli triót, nem nagyon volt más választék, csak párolt zöldségek, de nem néztek ki valami jól:S

Vacsorára nem kívánom a sok ételt, ettem azt, amit reggelire vittem, esetleg sült virslit vagy túrót.

Éhes nem voltam soha, de nagyon meglepődtem, hogy ennyire kevés kal jött össze.

Gondoltam, hogy vihetnék magammal valami itthon készített normális köretet, de így is 2 dobozba viszem az ételt + ugye innivalót is viszek, meg este már elkészíteni is fáradtan estem haza néha. Ugye hűteni sajnos nemigen lehet (bár van egy kis hűtőtáskám, de akkor abba jégakku is kell, az is plusz hely).

Ugyan fogytam hétfő óta is 0,5 kgt, de nem számítok sok jóra, ha ez így megy tovább. + mindig az van, hogy félév második felében azon kapom magam, hogy csak átszaladok a szomszédos pékségbe némi tömény ch-ért, mint sokan mások:S



2019. febr. 9. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha délelőtt időhiány miatt nem tudsz enni, azon nem nagyon lehet segíteni. A menzán jó lenne a zöldségköret, akármi is van benne és akárhogy is néz ki :/ Esetleg saláta, főzelék kapható? Vacsira ehetsz még tojást is, annyiféle gyors ételt lehet belőle készíteni, plusz még zöldségeket.

Ha belefér a kalóriakeretbe - márpedig úgy néz ki, neked belefér -, vigyél magaddal egy adag magot (dió, mogyoró, ilyesmik). Nagy előadásokon, ahol a kutyát se érdekelte, mit csinálok (ami nem zavaró másoknak), a hátsó sorokban simán tudtam ilyesmit enni, volt, hogy még aludni is, ha nem volt annyira érdekes :D

2019. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A magvak nagyon jó ötlet, nem is tudom, miért nem jutott magamtól az eszembe! Köszi:)

Ennél több tojást már nem akarok enni. A saláta elég hervasztó, főzelékeket mindig nézem, de ezen a héten pl. nem volt semmi bizalomgerjesztő (legalábbis amelyik napokon eljutottam a menzáig).

2019. febr. 9. 17:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, most látom, elfelejtettem írni, hogy reggelente viszek magammal 1 főtt tojást is. - Ezért írtam, hogy több tojást már nem ennék.
2019. febr. 9. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggasztó a zöldség, szerintem egy kis rizs nyugodtan belefér, csak ne egyél belőle sokat.
2019. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!