Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van itt olyan, aki jó ideje...

Van itt olyan, aki jó ideje 1000 kalória alatti étrenden él?

Figyelt kérdés

Hány kalóriát, mit ezsel egy nap? Ha nem túl intim, akkor kérlek írj súlyt, magasságot, nemet és életkort is.

Van egy olyan teóriám, hogy igazából egy ülőmunkát végző embernek elég jóval kevesebb kalória is, mint amennyit eddig gondoltunk..



2018. jún. 5. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok ilyen, de a teóriádat lelkesen cáfolom.

Mozgás nélkül 2000 kcallal fogytam (lassan, az tény), amikor még kövér voltam, ez azért jelent valamit, nem? 1300 kcallal ment volna le kb. heti 1 kiló, s ez a helyzet most is, jóval karcsúbban, mert most már mozgok, mint egész életemben, a nagy fogyásomat pont kivéve.


De szinte minden fogyózó 1200 kcalt vagy többet eszik és vígan fogy, az 50 kilósak is... Bár a normálisabbak mozgás mellett, de megy az anélkül is, csak lassan.


Nem egy nagy dolog kitapasztalni, mennyi kalóriával tartasz súlyt. S a nem passzív fogyózók se szoktak napi 5 órát futni vagy 8 órában csákányozni, a többség csak mozog egypárszáz kcalt...


A legtöbb embernek 1000 kcal brutális koplalás, nem működik, szédül, gyengül, lelassul az anyagcseréje és izmot veszt. Amitől leesik a kalóriaigénye is.

2018. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
160 cm 40 kiló vagyok. Napi kb 700 kalóriát eszek. Kétszer eszek egy nap, reggeli és vacsorát. Plusz melette egy éve kezelnek anorexiával. Szóval nem éri meg. Min. 1300-1400 kalóriát akkor is egyél ha ülőmunkát végzel.
2018. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Én betegség miatt egész nap fekszek,napi 450-500kcalt eszek,általában 2 tányér levest és ennyi.

És így is hízok...

Többet nem tudok enni,annyira beszűkült a gyomrom,illetve lassú nagyon az amyagcserém,ezért is hízok,de csak hasra,tipikus sörhas.

18/F 188cm/76kg

2018. jún. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Fényevő vagyok, egyedül a heti egy oltáriszentséggel teszek kivételt.
2018. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem gond, ha valaki normál súly alatti, én is az vagyok, én sem eszem 1000kcalt/nap, esetleg vasárnap. 170cm/45kg, de minden értéken megfelelő, a fogyás ideje alatt nem menstruációm (még évekkel ezelőtt (7évvel) 58kg-ról fogytam le) aztán tartottam ezt az étrendet és erre rá kb 1év múlva visszajött a ciklusom és azóta is minden véreredményem jó,egészséges a szívem, van energiám és nem fogyok tovább. Ezért van ez a teóriám.


Ha valaki vékonyan szeret élni , éljen. Nem olyan káros, mint a kövérség szerintem. Ettől mindig sokkal rosszabb az ha valaki egészségtelen ételeket eszik, vagy nagykanállaleszi tömi a nutellás magába, dohányzik, rendszeres alkohol fogyasztó, csokifüggő, testedzés-függő és sorolhatnám. Ha nincs/ minimális az(mert ma már minden amúgy is csak rontja az egészséget) egészségügyi hátulütője, akkor miért lenne gond ennyit enni? :)

2018. jún. 6. 12:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Az OK, ha valakinek természetesen és érdekes módon egészségesen alacsony a kalóriaigénye! De azt írtad, hogy szerinted ülőmunka mellett kevés kell, az pedig nem igaz, hisz sokaknak ülőmunka mellett is kell 2000 kcal vagy több, de 1500 kcal szinte mindenkinek kell ilyen körülmények között is.


Viszont az emberiség egy kis töredékének tényleg kevés kell valamiért. Hogyan hozzák össze, passz, de vannak ilyen tapasztalatok. Az nyilván ne egyen annyit, mint akinek sok kell. De ez nem az ülőmunkán és a súlyon múlik, nyilván ezek fontos tényezők, de van más is.

S aki azért tart súlyt 1000 kcallal, mert belassította az anyagcseréjét, az persze javítsa meg, mert ha a test, amelyiknek több kéne, de az éhhalál ellen védekezve lerontja a hatékony működését, nos, az erősen egészségtelen. Csak akkor OK a szokatlanul kevés evés, ha az adott személy szervezetének ez a normális.

2018. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetes vékonyság is van. Amíg az adott ember egészséges, s nem tud hízni, bármit tesz, ez teljesen OK.


Ha tudna hízni, de csontsovány akar lenni, az már minimum lelkileg beteg dolog, bár valószínűleg fizikailag sem tesz jót magának. Az esszenciális testzsír létező és fontos dolog...


Aki csak nagyon vékony, bár lehetne normálisabb, de egészséges, nem akar valamirevaló izmokat, nos, azzal nem értek egyet, de lelke rajta. De az előbb említett csoportnak segítség kellene, mielőtt tönkreteszi magát és a csontsovány élete hamar befejeződik.

2018. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az orvosi statisztikák az elméleted ellen szólnak, azokból az derül ki, hogy egészségtelenebb normál súly alatt lenni, mint ugyanannyival normál súly felett. Ezt a következtetés több millió ember több évtizedes adataiból állapították meg.
2018. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Olyan dolokra alaozol, amiket valaki egyszer megmondott neked. Azért, mert ezt mondták, még nem az az abszolút igazság. Melelsleg táplálkozástudományi szakembernek tanulok, a tézisem pedig nem egyedülálló, sőt a Bilológia gyakorlat tanárom is osztja ezt a véleményt.

A végén még elavul a BMR ;)

Egyébként ha nem kioktatóan írnál, még vitázhatnánk is egy jót, értelmesen. Csak érzelmeket ne vigyél bele. Ne sértődj meg, ne nézz hülyének valakit, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője. Ha pedig részinformációkból véleményt alkotsz, mint egy kérdés a gyakori kérdéseken (aminek enm is ismered a hátterét, nem kérdezted), akkor könnyen lehetne ostobának nevezni téged. Így csak óvatosan.

2018. jún. 6. 14:02
 10/11 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor azt is hogy a vékony emberek tovább élnek. A cardio-vascularis megbetegedések kockázata pedig a minimálisra csökken.


Az előbb írtam, hogy lassan elavul a BMR. Na akkor azt meg már talán több ember tudja, hogy a BMI pedig MÁR abszolút elavult. Még jelző értéknek sem ideális, bár még csak az élsportólók használnak alternatívát.

2018. jún. 6. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!