Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Számolom a kalóriátak 4hónapja...

Számolom a kalóriátak 4hónapja.5kg fogytam, , hétköznap betartom max kicsivel lépem túl. Amugy 1700kcla a 200a szénhidrát amiből max 130 eszek, de hétvégén kicsit többet eszem. Azzal a két nappal tönkre teszem a heti munkámat?

Figyelt kérdés
most kezdek el torzázni de elvagyok keseredve mert nagyon lassú a fogyás.....néha meg eszek 1 csipszet vagy néhány kocka csokit..így nem fogok fogyni igaz? Van tanácsotok mit tegyek?
2019. márc. 3. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom az adataidat, 1700 az sok a fogyáshoz. Hétvégén mennyi az a kicsivel több? Mert ha mondjuk hétfőtől péntekig 300 mínuszban vagy, szombat vasárnap meg 800 pluszban, az ugye közel 0. Tehát igen, a hétvégék, a csokizás, chipsezés el tudja rontani.

Vidd lejjebb a kereted.

2019. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vidd lejjebb a kereted hanem írd meg, hogy m a nemed, magasságod testsúlyod testtípusod, (legjobb egy kép), korod, napi tevékenységeid. Dolgozol-e vagy tanulsz.

Ezt így kell kezdeni. Vakon tanácsot nem osztogatunk.

Az 1700 kcal miért lenne sok anélkül, hogy az adatokat ismernénk? nonsense

2019. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

29éves lány vagyok 162cm 95kg :(

Szallag munkát végzek napi 8-9 órát és fél órát tekerek nap mint nap

2019. márc. 3. 17:19
 4/10 A kérdező kommentje:
eloszlik a súly.mindenhól van :(
2019. márc. 3. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Hűha... Az nagyon sok.

Ha minőségi fogyást szeretnél elérni akkor be kell iktatni súlyzós edzéseket is heti 4 alkalommal legalább. Ha ezt nem teszed meg akkor a fogyás végén ugyan kevesebb lesz a súlyod de rengeteg zsír marad meg és sok izmot fogsz veszíteni.

Szóval az első lépés, hogy nem csak 'tornázunk" mert az kb semmire nem jó, hanem súlyzós edzést be kell iktatni.


Második lépés, hogy felkeresel egy HITELES személyi edzőt az edzőteremben ahol a súlyzós edzést fogod végezni. Erre azért van szükség mert valakinek az adottságaid és a jelenlegi fizikai állapotod alapján egy megfelelő étrendet ki kell dolgoznia. (Ez nem 5-10 perc hidd el, tudom. Sokat csináltam már).

A személyi edzőre nem lesz szükséged állandóan hiszen az elég sokba kerülne. Az étrend miatt viszont igen és addig amíg a gyakorlatokat megmutatja

Azért kell egy szakembernek étrendet írnia, mert kezdetben a szükséges kalória mennyiséget csak saccra lehet belőni. Az alapján, hogy jelenleg mennyit eszel. Ha most beviszel 1700-at és neked tegyük fel 1200-1300-ra lenne szükséged azt nem lehet azonnal lecsökkenteni mert a szervezet átkapcsol raktározásra. Amit ilyenkor alkalmazunk, hogy 6-7 naponta csökkentjük 100-200 kcal-val a mennyiséget így a szervezet adaptálódni tud a változáshoz és nem fogsz izmot veszíteni.


A pontos kalóriaszükségletet szépen be lehet lőni 2-3 hét alatt az alapján, hogyan változik a súlyod. Ha több a fogyás mint heti 0,5-1 kg akkor emelünk egy kicsit, ha kevesebb a fogyás akkor csökkentünk.


Ez csak a felszín. mint láthatod szükséged van egy hozzáértő HITELES személyi edzőre. 1 hónapig tuti.


Még egy dolog. Azt vedd figyelembe, hogy a fogyás nem lesz gyors. Nem lehet gyors ugyanis lassabban fog lemenni mint amilyen gyorsan felment. Ez így működik. Viszont gondolj bele, az az idő amit rá kell szánnod az egész procedúrára így is úgy is el fog telni. 30 kilótól biztosan meg kell szabadulnod és az lehet akár 1 év is. 1 év múlva viszont hálás leszel magadnak, hogy rászántad az időt energiát és pénzt.


Sok sikert neked!

2019. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2es írtam, hogy nem tudom az adatait.

De ha 1700al nem fogy meg minden hétvégén sokat eszik, akkor valószínűleg sok az 1700.

2019. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom miért kell erőltetni a súlyzós edzést. Ezer sport van ami közül választhat.

Nem mindenkinek való mint ahogy a futás sem.

2019. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miért kell erőltetni a súlyzós edzést. Ezer sport van ami közül választhat.


Nem mindenkinek való mint ahogy a futás sem."


Azért kell a súlyzós edzés, mert az az ezer sport nem fogja megtartani az izomzatát ugyanis semmi sem stimulálja annyira mint a súlyzós edzés. Diéta alatt elhagyni vagy nem csinálni a súlyzós edzést abszolút butaság. Ezzel tartjuk meg az izomzatot.

Hát ezért kell erőltetni :)

2019. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ehhez a súlyhoz illetve fizikai aktivitáshoz egyáltalán nem sok az 1700 kcal. A hétvégi nassolásokat kéne kihagyni és a fentebb ajánlott súlyzós edzés helyett kardiózni heti 2-3x, attól függ az időd hogy engedi. :)
2019. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.minden bizonnyal igazatok van de sajnos nem áll mondomban edzőhöz menni mert én faluban lakom és tőlem igen messze van az edző terem..így tényleg csak magamra számíthatok....meg néznek most hormonokat is ..kement azért 5kg 3,5 hónap alatt..de szerintem ez kevés :( a kardiót kiprobálim meg saját sújos edzést "szoktam" vagyis szeretném 7napból 4napot
2019. márc. 4. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!