Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kb 15-20 kg túlsúlyból mennyit...

Kb 15-20 kg túlsúlyból mennyit lehet lefogyni 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Ülő munka, napi 1 óra séta, 1400-1600 kcal étrend.


Ill mennyivel lenne gyorsabb a fogyás ha a leírtak kiegészülnének heti 3* 40 perc tornával (ellipszis tréner).


2019. máj. 23. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

10-et, ami nyilván nem egészséges. Ha beleraksz napi 2 óraedzést, akkor meg még többet.



úgy számolj, hogy 1kg zsír 7700kcal de mivel nem zsírt fogysz edzés alatt hanem glikogánt (cukrot) hanem a glikogén ürítés mellett párhuzamosan fogsz zsírt is ezért kb. jó indulattal ugyanannyit, (edzés alatt sokkal több glikogént ürítesz az izmokból) viszont edzés után még égeted a zsírt, meg alvás közben is.


Tehát mondjuk fele-fele jóindulattal.


Akkor 1 kg zsír elégetéséhez 15000Kcal munkát kell befektess.


Napi 1500kcal deficittel 10 nap alatt égetsz el 1kg zsírt, ami akkor mint egy sárgadinnye.



Viszont izmot ne veszíts.


Ne felejtsd el, hogy ha a mérlegen méred magad, akkor eleinte a glikogént és a megkötött vizet veszíted el.


1g glikogén megköt 4g vizet.


1kg glikogént kiürítesz 2 nap alatt és ez megköt négyszer annyi vizet.


1kg 4kg víz.


5kg-ot is leadhatsz a testtömegedből, de ennek csak kis része a zsír.



Glikogén a tárolt cukor az izmaidban és a májadban.


A gyümölcs is cukor! Szőlőt kövér ember ne egyen, pláne ne este.


Estére mindig ürítsd ki a cukrot a véredből, tehát ne egyél délután cukrot, kenyeret, gyümölcsöt.

Azért hogy éjjel alacsony legyen a vércukor szinted és az inzulin hormon szint is, és a glükagon hormon tudjon dolgozni, kibányászni a glikogént és vele párhuzamosan a zsírt "égesse".


Nem egészen tudományos amit írtam, tudom, de nagyjából igaz.


Ha nem hiszed nézz róla Youtube-on oktatóvideókat, animációkat, angolul van egy csomó


body fat -testzsír

insulin - inzulin

fat burning - zsírégetés

blood glucose level- vércukorszint

how to burn body fat - hogyan égesd a testzsírt

2019. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lilla64 ***** válasza:
Nekem 12 ment le.Napi 1500 kcal,reggel kocogás,heti két alkalom edzőterem.
2019. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6-10 kilót kb. Nagyon egyéni, kinek a teste mennyire áll ellen a fogyásnak. Azzal turbózhatod a dolgot, ha akarod, hogy nem kalóriákat számolgatsz, hanem tápanyagokat. Konkrétan kevés szénhidrát, több zsír, és fehérje.

Nekem 11kg ment le eddig alacsony szénhidrát-magas zsírtartalmú étrenddel, és emelnem kellett a fehérjén is, június 1-el töltöm a 3 hónapot. De nekem sokkal több feleslegem van. Heti 3x "edzek" is 1 órát szobabiciklivel, hasizomerősítéssel, karokra súlyzókkal. Később majd lesz több is.

2019. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!