Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalória kéne?

Mennyi kalória kéne?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 62 kg és 163 cm. Próbálok minden nap edzeni és minden másnap futni 5-6km-t. Ez többnyire megy is, viszont eredményt nem látok. Eleinte 1293 kcalt ettem, mert a Yazio nevű alkalmazás ezt számolta ki. Aztán csökkentettem, és most napi 1100-1200 kcalt eszek és kb 350et égetek. A súlyt nem is annyira tartom fontosnak mert az edzés miatt izom is jön fel rám (egyedül ezt vettem észre minimálisan). Félek emelni a kalórián de lehet hogy kevés. Szerintetek?
2019. jún. 9. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért fejlődésben levő, sportoló nőnek 1100 kalória nagyon nagyon kevés!!! Itt már izmot veszítesz a kalóriadeficit miatt, mert a szervezet nem tudja fenntartani... Minimum 1600-1700 kellene! Lényegében koplaltatod a szervezeted!!!! De igazából nem is szabad számolni a kalóriákat.
2019. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%

Lehet,hogy valami más áll emögött,nem az,hogy sokat eszel vagy stb

Akinek pajzsmirigy gondjai vannak,nehezebben tud fogyni,van aki alig

2019. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Kitartás. 3 hét alatt az ilyesmi nem megy, csináld 2 évig aztán meglátod. Ha látod, hogy izmosodsz, az jó jel. Ne a mérleget figyeld, hanem a tükröt. Az sokkal pontosabb.
2019. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És kérlek, bár jóval idősebb férfi vagyok, de fogadj meg egy tanácsot: ne akarj pipaszárlábú "túlvékony" modellalkatúvá fogyni. futás jó, görkorizz, biciklizz, tornázz, stb. 10 év múlva olyan feszes jó lábaid lesznek, hogy nem lesz férfi akinek nem esik ki a szeme.
2019. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, pajzsmirigy vizsgálatra ilyen csekély idő után még nem mennék. Várni fogok és kitartó leszek, eléggé hízékony alkat vagyok sajnos, szóval figyelnem kell. A sportolásba, edzésbe már beleszerettem annyira, hogy ne hagyjam abba. A kalóriákon emelni fogok, mert maradozik a menstruációm és ilyen utoljára az anorexiás időszakomban volt (ennek az utóhatása nagyban hozzá is járult a mostani súlyomhoz). Abban viszont jó, hogy tökéletesen tudom mik a jelek és mikor kell seggbe rúgnom magam mert súrolom a régi gondolkodásmódomat. Igyekezni fogok, a mérleget pedig tényleg kihajítom egyszer :')
2019. jún. 9. 23:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Mérleget, szegényt ne bántsd! :DDD


Ha olyan van, ami kiírja a testzsírt is, akkor azt veheted egy alapnak, nyilván nem olyan pontos, de kezdésnek megteszi!


Azt tudnod kell, hogy a tested szabályoz, nem csak a testhőmérsékletedet meg ilyeneket, de a testsúlyodat is. Szükség esetén a bevitt fehérjét, ha már felesleges sem izomépítésre használja, hanem abból is zsír lesz.


A Yazio jó, használd.


Próbálj meg saját testsúlyos edzéseket csinálni otthon. Pl fekvőtámasz, hasprés, tricepszes fekvőtámasz. Ezekből juss el egy szintre, pl 50 fekvő. Ez kb bármikor a nap folyamán csinálhatod. Felesleges konditeremre költeni ezen a szinten. Futás is egészségesebb kint, mint a padon. Ne a km-t számold! Vagy fuss emelkedőn, vagy próbálj meg kisebb távokat, amilyen gyorsan csak tudsz.

Emeltt kirándulj, sétálj, biciklizz a bicikliutakon!

2019. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mutatja a testzsírt, ilyen kis csöves van csak. Saját testsúlyos edzéseket szoktam, minden nap másra, és ezeknek látom az eredményét picit. Illetve egyre könnyebb a futás. A kalórián félek egyedül emelni mert ha ilyen kevéssel sem fogytam, még többtől nem tudom hogy fogok.
2019. jún. 10. 09:39
 8/9 anonim ***** válasza:

"ezeknek látom az eredményét picit"


Ez alatt pontosan mit értesz? Többet tudsz csinálni?

2019. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Könnyebben megy, több kell hogy elfáradjak és a hasizmom is látszani kezdett
2019. jún. 10. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!