Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szálkásítás! Mennyi makrót...

Szálkásítás! Mennyi makrót kell bevinni?

Figyelt kérdés

Szálkásítani szeretnék, de a témában, a neten hosszas keresgélés után is bizonytalan maradtam. Mindenhol más-más értékeket találok.


Leginkább azt nem értem, hogy ha a napi kalória szükségletem 2200kcal (testsúlyom megörzése érdekében), ez deficitben kb 1650kcal, akkor ahol azt írják, hogy fehérje 2-2,5g/kg valamint Ch 1-1,5g/kg ezt beszorozva 4-gyel, (átszámolva kcal-ra) fehérje 480-600kcal, míg Ch kb.230-350kcal.

És a zsír összesen 10-15g => 90-135kcal. Ha a max.értéket összeadon akkor is 1085kcal, de ennyire deficitben nem kellene lenni. Hol rontom el?


18/L 166cm 58kg napi edzés


Tudom, hogy ennyire nem kellene számolni de 8kg-ot fogyva, félek a visszahízástól.



2019. jún. 26. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ott rontod el, hogy az emberi test működése nem egy egyenlet. Tudom, hogy úgyis hiába magyarázom, mert a számolgatáshívők számolgatni szeretnek nem pedig eredményeket elérni, úgyhogy inkább bele se kezdek.
2019. jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ne, szeretném megérteni. Nyitott vagyok, így ha belefér az idôdbe hálás lennék ha kifejtenéd.

"Sajnos" ezzel a módszerrel fogytam le 8 kilót, így ehhez tudok nyúlni, de már más a célom, így nyílván bármilyen segítséggel elôrébb jutnék.

Tanulmányaim alapján tudom, hogy az (emberi) szervezet ennél jóval összetettebb, de nem vagyok dietetikus, ezért nincs rálátásom.

2019. jún. 28. 00:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Oké. Elhiszem, hogy 18 évesen ez a vékony legyek, meg szép legyek téma a legégetőbb kérdés, de azért ennél is összetettebb a világ. Én konkrétan az egészségre szavazok, de egy kis önmegtartóztatással lehetsz vékony is meg egészséges is.


A kalória számolgatás baromság, felejtsd el egy életre. Helyette tanuld meg, hogy mi az, hogy feldolgozott élelmiszer és miért rossz, valamint mi az, ami nem feldolgozott és miért jó. A kulcs az emberi emésztőrendszer táplálékfeldolgozásában van. Nagyon kicsi az az időtartam, amióta fehér kenyeret, tésztácskát, virslit meg kenőmájast eszünk és nagyon hosszú volt az, amikor gyűjtögettünk, halásztunk meg vadásztunk. Logikusan a kettő feldolgozottsági szintje merőben eltér.


Ha ezt megértetted és tudod alkalmazni, onnantól már csak némi próba és rutin kell. Ha azt látod, hogy még jó tápanyagforrással is hízol (nem fogsz ugyanolyan plöttyedt hájréteget felszedni vele, mint a gané kajával, max jó helyekre szedsz fel zsírpárnákat plusz izmot) akkor egyszerűen csökkented a ch meg zsírforrást és növeled a rostforrást. Ha nagyon fogysz, akkor pont fordítva. Ennyi, nem atomfizika.

2019. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!