Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindennapos kemény edzés és...

Mindennapos kemény edzés és alacsony kalória mellett nem moccanok, ma van a 14. napom. Mit rontok el? Hormonprobléma lehet?

Figyelt kérdés

Első napokban lement 2,5 kg. Utána visszajött, és ott meg is rekedtem. :( 165/63 vagyok majdnem 2 hete, és napközben 3/4 kilót ingadozik a súlyom, tehát stabilan ennyi vagyok középértékben.


4 litert csupán vízből megiszok minden nap (mindig nagyon szomjas szoktam lenni, évek óta). Mióta naponta edzek, valamivel többet.


900-1000 kcal között eszem, főleg fehérjét, és csak kevés szénhidrátot, a zsír mennyisége a kettő között van. (Ez a reggeli fehérjeporhoz adott frissen szedett gyümölcs + zab, utána már csak ritkán viszek be némi szénhidrátot zöldségekkel.)


Jól érzem magam, jól dolgoznak az izmaim, nincsenek megéhezős epizódok, nem tartok csalónapokat.


Korábban rendszertelenül ettem: volt, hogy csak 500 kcal körül, másik nap viszont 2400 kcal is összejöhetett. Átlagban talán 1800-at ettem, amitől lassan és biztosan híztam. Mozogtam és rendszertelenül edzettem is, de csak ritkán igazán keményen.


Valakinek nincs javaslata vagy tippje, mi gátolja a fogyást? :(


Előre is köszönöm a segítséget!


2019. jún. 30. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:

Kiegészítésként: a szénhidrát mindig 100 g alatt van, a fehérjét pedig porokból, szinte zsírmentes húsokból és túróból, illetve főtt tojásból viszem be.

A zsírba beleszámolom a halolaj kapszulákat is.


Az edzés napi legalább 1 óra, de vannak egész nap mozgós-pörgős napok is. Szobabicaj, ellipszis tréner, core, és testtájanként váltogatva saját súlyos ill. súlyzós edzések.

2019. jún. 30. 16:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha túl alacsony a kalória beviteled, akkor a test nem fog fogyni, mert tartalékol. Nem elég, hogy alapból alacsony a kalóriád, de még rá is mozogsz, akkor a tested veszélyben érzi magát, és elkezd raktározni.


Ha normális, minimum 1200 kalóriás étkezés mellett se mozdul semmi érdemes elmenni vérvételre, inzulin rezisztenciát, pajzsmirigy hormont nézni stb. A nagyon szomjas dolog lehet jele cukorbetegségnek (vagy csak simán sokat izzadsz, ha ennyit mozogsz, alapból is ajánlott a 2-2,5 liter/nap plusz egy liter óránkénti mozgás után szóval a 4 liter nem sok).

2019. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Az a baj, hogy nagyon erős gátlás lett az ennél többet evéstől. Próbáltam, és émelyegtem, nem ment. Még a gondolata is émelyítő.


Szerencsére nem zsírosodok, viszont keskenyedtem, formálódik a testem, egyre kifejezettebbek az izmaim. Valami történik pozitív irányban, csak a mérlegen semmi nem látszik. Márpedig 55 kg a cél, szálkásan.


Nem érzem kevésnek ezt a bevitelt, a teljesítményem csak javult, nagyon energikusnak érzem magam, valószínűleg ezért rettegek a több kcal-tól. Ha bármi jele lenne, hogy éhezik a szervezetem, erőltetném a többet.

2019. júl. 1. 09:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, az biztosan rossz jel, hogy rettegsz a több kalóriától. De most rövid távon, ha van rá keret, szerintem vegyél egy testzsírszázalékot mérő mérleget. Ritka, hogy valaki fogyjon zsírból és közben izmosodjon (ha nem tökkezdő), de az azt látod magadon, amit, akkor lehet ez mögötte. Ha ott látod a változást, talán sikerül úrrá lenned a paranoiádon.


Viszont az evéstől való rettegéssel valamit kéne kezdened. Az egészség legyen a cél. Hosszú távon ez az elv, vagy motiváció, vagy nem tudom, minek nevezzem, nem jó helyre vezet.

2019. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

900-1000 kalóriàval konkrétan koplalsz, és tönkreteszed az anyagcseréd. 100gramm alatti szénhidràtnàl mindenképp emelni kellene a zsírbeviteleden, hogy ne éhezzen a szervezeted.

Én pl 80gramm körül eszem szénhidràtot, hozzà 120g körül fehérjét, és 125-135 gramm vagy picit több zsírt. Nem mondom hogy neked is ennyit kell, én 175 centi magas vagyok és ennyivel érzem jól magam, szépen fogyok is, de mindenképp ajànlott emelni, hogy meglegyen az egyensúly:) mivel ha a szénhidràt alacsony akkor a màsik két tàpanyagon emelni kell, hogy a test nyerjen elég energiàt és ne lassuljon be az anyagcsere.

2019. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megindult az elmúlt 5 napban!! Végre látom az izmokat magamon feszítés nélkül is olyan helyeken, ahol gyerekkorom óta nem. Persze épp csak előtűnik a sziluettjük. :) Sikerült egy kicsit feljebb tornásznom az adagot, meghaladja az 1000 kcal-t, bár sajnos undorral. Azt hiszem, a HIIT-re fókuszálás hozta meg az áttörést. Közben fejlődök gyűrűn és súlyokkal is. Még igyekszem javítani a bevitelen, de jobb is, hogy csak fokozatosan megy, nagyon elkeserítene, ha felszaladna minden leadott zsírtartalék.
2019. júl. 8. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem fog felszaladni, nyugi. Szuper, hogy meg tudtad magad győzni egy kis emelésről :-) Kis lépésekben növelgesd tovább, és akkor időben látni fogod, ha esetleg túllőnél a célon. Jó lenne, ha megkérnél valakit, aki objektíven meg tudja ítélni, hogy felszaladt-e az a kis zsír, mert saját magát nézve könnyen bepánikol az ember, a semmit is valaminek nézi.

Vagy vehetsz egy testzsírszázalékmérős mérleget, bár azok nem tudom, mennyire konzisztensek.

Azt ne felejtsd el, hogy ha menstruálsz (bár nem írtad, hogy nő vagy-e), akkor annak a környékén simán lehet ingadozás.

2019. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nő vagyok. Amióta csinálom, kettő között voltam, majd most lesz esedékes. Felkészülök az ingásra. :)
2019. júl. 9. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!