Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hasmenés normális az életmódvá...

Hasmenés normális az életmódváltás után közvetlenül?

Figyelt kérdés

2-3 hete étkezem nem szigorúan,de többnyire követve a paleolit módszert. Glutént és tejet semmilyen formában nem fogyasztok,mivel laktóz intoleranciám,illetve ekcémám van.

Kb 1-2 hétig végig hasmenésem volt (bocsánat a részletezésért) ,de nem a brutálabb fajtából,csak többször mentem wcre,és a produktum állaga nem volt éppen szilárd,hogy úgy fogalmazzak:D Most 2 napja elmult,maradt a napi 2 wc,de normális.


Ez a kaja miatt volt?Vagy egyéb oka van?


2014. máj. 7. 20:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

"ti mennyit szoktatok használni,ha zöldségeket pirítotok? Egy kiskanálnyi sok?"


Eszembe nem jutna 5 deka zöldséggel kezdeni :D Pedig egy kiskanálnyi zsírhoz nekem kb. annyi passzolna...

Ez totál ízlés dolga, ki mennyit használ. Ketogén napon a sült kínai kel 3 dekát kap 50 deka zöldséghez, de az már tényleg elég zsíros, mert szerencsétlenből alig lesz valami. Magkenyérrel azért jó. Fél kiló répához 3 deka zsír viszont teljesen szuper nekem :) Ha már sütök valamit, legyen kalóriatartalma, így is képes vagyok olykor többfogásos reggelit enni, mert nem lakom jól. A zöldség szerencsére sok zsírt fel tud venni, de így is túl hamar elfogy. Pedig jó lenne több napra főzni, nem unnánk, az tuti. 2 nap néha összejön a 8 literes bográccsal, több nem. S mi még nem is vagyunk nagyétűek a párommal.

2014. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

kérdező: "amiket fogyasztok : tojás,zöldségek (paradicsomot ,és némi borsót illetve kevés kukoricát/babot "


Ne mondjuk már erre, hogy paleo! Ne hazudjunk már magunknak meg az oda nem figyelő "válaszadóknak" (akiket inkább neveznék kommentelőknek)!


A borsó, a bab és a kukorica határozottan nem paleo! Innentől kezdve az egész kérdés feltevése értelmetlen és nem releváns a paleo kategóriában. Ez a kérdés nem tartozik a paleo kategóriába, mert a kérdező nem paleo étrenden él. Ezt kéne észrevenni.


Ez kb. olyan, mintha én mennék a vegetáriánus kategóriába, és ott tenném fel a kérdésemet, hozzátéve, hogy "egy kis csirkemellet meg néha esténként egy pár szelet karajt azért megeszem, de nem minden nap".


Röhej!

2014. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

Azért írtam,hogy TÖBBNYIRE . Egyébként olvastam már itt olyat is,aki kemény sajtot fogyaszt...

Ha röhejes,nevessél nyugodtan. És nevezd ahogy akarod,nem érdekel mi ennek az étrendnek a helyes elnevezése,de a paleo diétához áll a legközelebb .Mivel a kalóriaszámlálás/90 napos/stb témakörbe nem illik bele.

És az,hogy heti 2 szem paradicsomot meg 5 deka kukoricát megeszek,nem hinném,hogy röhejessé tenne ,de annak csak örülök,ha téged ilyen könnyű boldoggá tenni :D

2014. máj. 10. 11:08
 54/62 anonim ***** válasza:
Egy szó: Megszállottság.
2014. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:
Ez már inkább elvetemültség .. a vegetáriánus példa pedig a no comment kategória :D
2014. máj. 10. 11:13
 56/62 anonim ***** válasza:
:D:D Amúgy az már éhezés... vagyis inkább fontos tápanyagok elhagyása. Lehet azért ilyen ingerültek ezek a 100% paleosok, vegások... kajahiány.(és/vagy szex.) Éhesek. :D:D
2014. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

Amúgy a vega szekcióban olvastam már olyat, hogy a kérdező csak szalámit eszik és még valami húst... Vagy heti egyszer húst... Szóval ott vannak ám csak kavarások :D


Az érett paradicsommal szerintem nincs baj. S még azzal is egyetértek, hogy egy icipici, nem a legdurvább (glutén, tej, nátrium-glutamát, szója, száraz hüvelyesek) irányú kilengéstől még lehet majdnem paleósnak nevezni az étrendet. A kérdező is odaírta, hogy többnyire, s ez igaz is.

A kemény sajtok benne vannak a megengedő paleóban. Aztán vannak már majdnem határeset-dolgok, pl. a vaj, aminek a paleós változata a ghí, de anélkül is oly minimális tejfehérje van benne, hogy ha nem is paleo, egyes paleósok nem foglalkoznak vele. Néha sokkal kényelmesebb egy iciripiciri engedményt tenni, vállalva, hogy megszegünk valamit, de azért nem nagyon. Tökéletesség úgysincs. Ha akármilyen bolti húst megeszik valaki, az gyakran tuti rosszabb, mintha becsúszik egy kis vaj vagy méz. De persze, ettől az étrend már nem lesz paleo :) Ami nem mindenkit zavar.

2014. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

A dolog végtelenül egyszerű:

egy étrend vagy paleo vagy nem paleo.

Egy étrend vagy vegetáriánus vagy nem.


Valaki vagy eszik húst vagy nem.

Valaki vagy eszik glutént (például) vagy nem.


Ez ennyire egyszerű. :DD

2014. máj. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

"Azért írtam,hogy TÖBBNYIRE ."

Azt írtad: "2-3 hete étkezem nem szigorúan,de többnyire követve a paleolit módszert"

-Ez azt jelenti magyarul, hogy nem táplálkozol a paleo étrend szerint.

Kifejtés: Ha valaki "többnyire vegetariánus", de azért minden másnap eszik egy kis húst, igaz, hogy csak pár szelet párizsit, akkor ő nem vegetariánus. Innentől fogva nem tud a vegetarianizmus a szervezetre gyakorolt hatásairól beszélni, mert nem tarja be.

Hogy még érthetőbb legyen: "tudományos szempontból" ő nem felel meg "kisérleti alanynak".


"Egyébként olvastam már itt olyat is,aki kemény sajtot fogyaszt... "

-És?? Ebből mi következik? A keménysajt fogyasztása a paleo étrend határa mellesleg.


"Ha röhejes,nevessél nyugodtan."

Ha valaki azt írja, hogy "röhej", az nem nevetni akar, inkább a szánalmasság kifejezésére szolgál.


"És nevezd ahogy akarod,nem érdekel mi ennek az étrendnek a helyes elnevezése,de a paleo diétához áll a legközelebb"

-Én nem akarom a te amúgy kategóriákon kívülre eső étrendedet sehogyan sem nevezni. Nem is különösebben érdekel, mivel nem paleo és semmilyen kategóriába nem esik bele, innentől fogva vizsgálhatatlan.

Mindenki azt eszik össze meg vissza, amit csak akar, szíve joga. Csak azt szeretném, hogy ne nevezzük paleónak, ami nem paleo, és vegának, ami nem vega.

A tigris és oroszlán keresztezéséből származó utódot is lehet többnyire tigrisnek nevezni, de azért mégsem lehet tigrisként tanulmányozni, mert valójában félig oroszlán is. :)) Szóval, amit én el szeretnék érni, az az, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal.


"Mivel a kalóriaszámlálás/90 napos/stb témakörbe nem illik bele. "

-Ezt mondom én is. Kategóriákon kívüli az étrended. De elmondom neked, hogy a paleóba sem illik bele, ha néhanapján betolsz egy kis kukoricát, babot meg borsót, és utána csodálkozol, hogy van egy enyhe hasmenésed. Nem biztos, hogy attól van, de akkor ez orvosi eset és nincs köze a paleóhoz. Bocs. Ez az igazság. Sorry.


"És az,hogy heti 2 szem paradicsomot meg 5 deka kukoricát megeszek,nem hinném,hogy röhejessé tenne"

eddig nem azt írtad, hogy heti 5 deka kukorica, hanem ezt:

"paradicsomot ,és némi borsót illetve kevés kukoricát/babot is ,de nem minden nap)"


"de annak csak örülök,ha téged ilyen könnyű boldoggá tenni :D"

-A kategóriák keverése és semmibevétele, a tények nem tisztelése, és a csúsztatás engem nem tesz boldoggá. Ezért is írtam, hogy röhej.

2014. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
Fárasztó vagy:D
2014. máj. 11. 11:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!